TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 49 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:25
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.094
    Verilen Beğeniler
    510

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Asterix51
    Malulen emeklilikte son tabi olunan kurumdan emekli olunur. Son primleriniz Bağkur ise eneklilihijiode Bağkur'dan olur.
    Tarafınıza bildirim başvurunuz sonuçlandırıldıktan sonra gelir.
    Maaş konusunda çok çeşitli kriterler mevcut ve o konuda yorum yapmıyorum.

Üye
    Asterix51 Avatarı

Gerçek Adı
    Habil
    Son Giriş
    23.02-2020
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler @Ufukalp herhalde uzunca bir süreç sonuçlanması onaylanması bile 8 ay sürdü peki maluluk oranı ewe gelen kağıtta mı yazacak

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.094
    Verilen Beğeniler
    510

@Asterix51
    Maluliyet değerlendirmesi sonucunda talebiniz kabul ya da red edilir, bu rapor engelli sağlık kurulu raporu değildir ve oran sizin bir işinize yaramaz.
    Değerlendirme vücut fonksiyon kaybı değil, çalışma gücü kaybı ekseninde yapılır.

Üye
    Ankyra Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    67

Maluliyetiniz SGK tarafından onayladıysa kesin %60.in üzerindedir.
    Bu raporunuz başka bir işlem için kullanilmayacagindan, Maluliyet oranınızı kesin bilmenize gerek yok.

Üye
    Asterix51 Avatarı

Gerçek Adı
    Habil
    Son Giriş
    23.02-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Anladım @Ankyra çok teşekkür ederim ilginize demekki malulukte oran bu işe yaramıyor buda harhangi bu sosyal hak elde edemiyor?? Oran enaz % 60 demekki buna gore mi maaş ab o hesaplanacak

Üye
    Ankyra Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    67

Evet, Habil Bey, aynen dediginiz gibi, bu rapor sadece malulen emekli olmanıza yarar.
    Diğer engelli sosyal haklariniz için (su indirimi gibi) Erişkinler için engellilik sağlık kurulu raporunuzun olması kafi.

Üye
    mehmet abi Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    9

@Asterix51
    Habil bey; maaşınız konusunda bişey söylemek zor, farklı hesaplamalar var... Kazançların yıl yıl hesaplamaları ABO oranları gibi... İlla bir tahmin istiyorsanız bilgilerinize baktığımda; tamamen tahmin olarak ek òdeme dahil 1800 tl den aşağı olmayacağını düşünüyorum... 1 veya 2 ay içinde maaşınız belli olur unutmayarak; maaşınız netleştiğin de bizleride bilgilendirirseniz sevinirz.... İnşallah daha fazla bir maaş alırsınız. Teşekkürler.

Üye
    Ankyra Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    67

Bu konu, tek hastaliktan en az %60 oraninda isgucu kaybi gerektiren MALULEN EMEKLILIKLE ILGILI.
    Vergi indirimiyle emeklilik için lutfen forumdaki diger konulara goz atin ve vergi indirimli emeklilikle ilgili sorularinizi oralarda sormaya gayret edin.

Üye
    Asterix51 Avatarı

Gerçek Adı
    Habil
    Son Giriş
    23.02-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Saolun mehmet Abi bey sonuçlanınca bilgilendirim suan emeklilik servisinde beklemede diyor e-devlette böyle 1 haftadır tık yok 8 ay bekledik onay için dahada bekleyecez herhalde bu gidişte eve mi gelecek

Sağolun@Ankyra zaten ben malulen başvurdum onaylandı vergi indiriminle alakası yok yararlanabilevigim bi hak var mi diye merak ettimen son bagkurdan emeklilik olacak cunki en son prim isteğe bağlı dan ödendi herhalde 1 ay sürer sonuçlanması hayırlısı buradan bilgilendirim

@Ufukalp geçen sene egemat1 diye üyeye chp yazmışsınız en son hangi statüden 1261 gün prim odendiyse ondan o statüden emekli olunur diye benim 2000 öncesi 1700 gün ssk 2000-2008 arası 156 gün ssk 2008 den sonra 224 gün isteğe bağlı bagkur ödendi benim en fazla ssk odemisligim var bagkur sadece 224 gun yanlisim yoksa benim durumunu aciklayabilir misiniz çok kafambkaristi bana izah ederseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim allah'a emanet olun sizin yorumlarıniza güveniyorum

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.094
    Verilen Beğeniler
    510

@Asterix51
    Lütfen farklı konularda farklı kişilere verdiğim cevapları birbiriyle karıştırmayın.
    Size cevabımı kendi başlığınızda verdim. Yukarıda alıntıladığınız eski bir cevabımın sizin durumunuzla bir ilgisi yoktur.
    Şu anda erken emeklilikte geçerli olan kural; son 2520 gün içinde hangi statüdede prim fazla ise emeklilik o kurumdan olur.
    Ancak siz Erken emekli değil malulen emekli oluyorsunuz. Malulen emeklilik son prim yatan kurumdan olur.

Üye
    Asterix51 Avatarı

Gerçek Adı
    Habil
    Son Giriş
    23.02-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Malulen emeklilik
    Malulen emeklilik onay landi 8 ay sonra 23/12/2019 da 2000 öncesi 1700 gün ssk 2000-2008 arası 150 gün ssk primleri asgari ücretin 2 katı yattı genelde 2008 sonrası 224 gün bagkur (isteğe bağlı) asgariden yattı bagkurdan emekli olunacak galiba? Sormak istediğim 2000 öncesi yatan primler ne kadar etkili olur??Yani tahmini maaş hesaplanır mi??konuya hakim arkadaşlar yazarsa sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.723
    Verilen Beğeniler
    3.216

son Bağkur olmasa 3000 tl maaş derdim, ama bu durumda daha düşük olur. Bence 2400 tl gibi bir şey olur. Ama benimki tümüyle tahmin.

Üye
    Asterix51 Avatarı

Gerçek Adı
    Habil
    Son Giriş
    23.02-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @OturanBoğa sağolun ilginize teşekkürler suan dosya emeklilik servisinde beklemede diyor 20 gün oldu çok sabırlı bir süreç geciriyom 8 ay oldu hala bekliyom daha ne kadar sürecek bilmiyom ama sonuçlanınca sizi bilgilediririm çok teşekkür ederim allaha emanet olun iyiki varsınız bilgilenduriyorsunuz bizleri

@OturanBoğa iyi akşamlar formda benim durumuma uyan @arslanferhat rumuzlu arkadaş malulen bagkurdan emekli olmuş geçen sene (1 yıl tam once) 98 ssk girişi var primimiz aynı durumumuz aynı o asgari ücretten yatiryatırmış ve 2000 öncesi sadece 2 yıl benim ise 1700 gün ve asgari ücretin 2 katı yattı sizden ricam mümkünse onla benim durumu kiyaslaya bilir misiniz forumda onun bilgileri hep mevcut hemde açıklayıcı sizden çok rica ediyorum 5 dk ayırmanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim ilginize allah'a emanet olun

@OturanBoğa ABO orani malulen emeklilik te % 70 mis galiba

Üye
    Asterix51 Avatarı

Gerçek Adı
    Habil
    Son Giriş
    23.02-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

@mehmet abi Malulen emeklilik onay landi 2000 öncesi 1700 gün ssk 2000-2008 arası 156 gün ssk
    2008 den sonra bagkurdan 224 gün asgariden yattı ??? SSK asgari ücretin 2kati yattı bunlara senede 2 ikramiyede ek olarak var (5 yil)tahmini maaş ne olur??yüksek yatmasınin fazla etkisi olur mu maaş ve ABO ya?? Malulende 2000 öncesi ABO % 70 mi? cvp yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler Allah'a emanet olun

@OturanBoğa @Ufukalp @enes75 malulen emekli likonaylandi bagkurdan emekli oldum tahsis numurasi için onlar cagaracak mi ?yoksa benim gitmem mi gerek ? Değerli bilgilerinize tecrubenize dayanarak msj yazarsanız sevinirim sağlıcakla kalın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.723
    Verilen Beğeniler
    3.216

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Asterix51

Maaşı bilemiyorum.
    Tahsis numaranızı zaten almışınızdır hastaneye sevk edilirken. Hastane raporu sgk'ya gönderecek. sgk raporun tarihini takip eden ay başı itibarı ile emekliliği onaylayacak.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Başlığın Etiketleri