TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Münevver 54 Avatarı

Son Giriş
    15.10-2020
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    İzmit
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam arkadaşlar malulen emeklilik için ssk başka ilden alınan sağlık raporunu kabul etmiyor bildiğim,kendisinin belirlediği bağlı bulunduğu araştırma hastanesine sevk ediyor,sorum şu elimdeki önce aldığım sağlık raporunu bizmi bağlı olduğumuz sağlık müdürlüğünden mi iptal ettircez yoksa sevk olduğumuz gidecegimiz araştırma hastanesi mi iptal edip işleme koyacak,,elimizdeki eski raporun hicmi hükmü yok,birde malulen emeklilik de ikamet ettiğin yerin bir önemi var mı mesala şuan başka şehirde ikamet ederken bağlı bulunduğum kurumun şehir başka kısaca emeklilik işlemlerimi yaptıracağım şehir başka şehirde bu bi engel teşkil edermi form ve bilgileri doldururken

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    31.03-2021
    Saat
    01:39
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.200
    Verilen Beğeniler
    542

@Münevver 54
    Elinizdeki raporun malulen emeklilik için bir hükmü yoktur, kendiniz istediğiniz hastaneye giderek bireysel başvuru ile bu raporu alamazsınız.
    Malulen emeklilikte kurum sevki ve onların yönlendirdiği hastaneye gitmeniz şart.
    Mevcut raporu iptal işlemi sormuşsunuz, öyle bir şey gerekmiyor.

Üye
    Ankyra Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    58
    Verilen Beğeniler
    67

@Münevver 54
    Aldığınız rapor Erişkinler için engellilik sağlık kurulu raporu mu? Raporu iptal ettirmenize gerek yok.
    Raporunuzla bağlı bulunduğunuz SGK müdürlüğüne gideceksiniz ve orada malulen emeklilik için başvuru belgeleri dolduracaksınız. SGK sizi Malulen Durum Bildirir Saglik Kurulu için yetkili bir hastaneye sevk edecek. Yeniden muayene olacak ve Sağlık Kuruluna gireceksiniz. Bu sefer Sağ Kurulu oran yazmayacak. Is gücü kayıp oranınız SGK.nin Sağlık Kurulu tarafından sevk edildiğiniz hastanenin hazırladığı rapora göre tespit edilecek.

Üye
    Münevver 54 Avatarı

Son Giriş
    15.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmit
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum zamanınızı ayırıp cvp verdiğiniz için evet geçen sene alınan engelli oranı ise 66 ydı .dediginiz işlemleri yaptırıp sevk alıp kurum belirlediği hastaneye gidicem diğer sorum ikametgâh sorunu, benim ikametim şuan başka şehirdeyim,kurumum emekliliği yaptıracağım yer başka şehirde. bana söylenen ikamet sorun olur o yüzden bağlı bulunduğun kurum hangi şehirde ise o şehirde ikamette olup gözükmem gerekmiyormuş,Bu ne kadar doğru,illa emeklilik işlemini yaptirdigim şehirden mi olmalı

Üye
    gokselelmalı Avatarı

Son Giriş
    30.03-2021
    Saat
    20:08
    Yaşadığı Yer
    isttanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence bi rapor alındımı daha peşine düşmeyin eldekinden olmakta var şu an 2260 günüm var 1 ay süren hastane sürecinden sonra % 71 raporumu aldım 3760 günü tamamlasam yetecek emekliyim 1500 gün lazım askerliği ödesem kalır bin gün demek istediğim çalışıp günü bekleyin maddi açıdan malul aylığı daha düşük engelli olarak emekli olun derim

Üye
    Münevver 54 Avatarı

Son Giriş
    15.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmit
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Malulen emekli olma demişssin Engelli emekli nasıl oluyor onda nasıl bi yol izleniyor peki

Üye
    Ankyra Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    58
    Verilen Beğeniler
    67

@Münevver 54
    Çalışıyor musunuz? Sigortalılık durumunuzla ilgili bilgileri yazarsanız sorunuza daha net cevap verilebilir.

https://www.engelliler.biz/forum/eme...i-olurlar.html konuyu inceleyin.

Üye
    Münevver 54 Avatarı

Son Giriş
    15.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmit
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yok sadece bi işe çalışıyor gösterilip sigorta
    Prim ödemesi yaptırıldı kendim hem gözlerimden rahatsizim hemde kalp ameliyatı oldum ustelik raporlu şeker hastasıyım 2009 4b girişim 1197 gün sayısı,4 a 2017 690 gün toplam 1887 gün bakıyorum durumda malulen emeklilik yaptıracam bilgim var,sorumdaki ikamet sorun olurmu bilemiyorum başka ilde oturup emekliliği başka yerde yaptırmak yani
    Konu Münevver 54 tarafından değiştirilmiştir (06.12-2019 Saat 21:01 ).

Üye
    Ankyra Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    58
    Verilen Beğeniler
    67

Işlemler için bağlı olduğunuz sgk müdürlüğüne başvurun denmekte, illa o ilde oturun diye bir şart yok. Ancak hastane sevki sgk müdürlüğünün bulunduğu ildeki hastaneye yapılır.

Üye
    Münevver 54 Avatarı

Son Giriş
    15.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmit
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Anladığım bulunduğum yaşadığım ilin bağlı olduğum ssknin bulunduğu il aynı şehir içinde olmayabilir, bunun içinde ssk için ikamet ettiğin adresin çok önemi yok sorun teşkil etmiyor,çok sağolun diğer işlemleri sevk işini ssk 'dan halledicem gittiğimde hayırlı geceler teşekkürler

Başlığın Etiketleri