TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 33 mesajın 31-33 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @kar&yağmur
    Şimdi anladığım daha yeni yerleştiniz yani emekliliğe epey yolunuz var, o yüzden emeklilikle ilgili sorularınızın cevabını prim gününüz dolmaya yakın araştırın derim
    Mevzuat konusunda bilmek istediğiniz nedir? 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununu okumanızı tavsiye ederim. Şimdi yeni göreve atanmışsınız belli ki, öncelikle görev yerinizle iletişime geçin ya da idari izinde misiniz? O kısmı tam anlayamadım kusura bakmayın. Emeklilikle ilgili merakınızı da SGK ile görüşerek çözebilirsiniz, emekliliğe yaklaştıysanız tabii. Yoksa boş yere öğrenmeliyim diye kendinizi kasmayın.

Üye
    kar&yağmur Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

@gul2011

selam yeniden, bu verdiğiniz bilgi tam olarak ne demek,yani vergi dilimine girmek ne demek tam olarak anlayamadım. diğer öğretmen arkadasımın verdiği bilginin dışında bir bilgi midir ,yani yıl sonunda veya kasttettiğiniz vakitlerde maaştan kesinti mi yapılır ,657 sayılı yasayı okudum ama hatırlamıyorum öyle bir bölüm.

belki de 5510 sayılı yasadadır tam bilmiyorum ,onuda okuyacağım tabi ama bu dediğiniz başvuruyu raporu aldığım hastaneye gelecek şekilde başvuru yapma imkanım var mı fakat şöyle de bir durum var

görev yerim istanbul ,dediğim hastane antalyada. hay Allah ,birde bu raporda mesela rapor oranım düştü diyelim (<%40 gibi farzedin)
    o zaman ne olur ki? düşmez bence ama tutki bu oranın altına düştü memuriyetime son mu verilir yoksa sadece vergi indiriminden mi faydaanamaz hale gelirim

Üye
    Skywheeler Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:12
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim %91 raporlu olarak 2010 ekim de sgk 4a olarak başladım. (4 yıl sürdü) Ara verip daha sonra memuriyette 4,5 yıl çalıştım. Hizmet sürem 2020 ekim de 10 yıl oluyor fakat prim günü 3100. 2020 ekiminde Malülen emekli olmak istiyorum parapleji hastasıyım. Bu mümkün mü? Teşekkürler

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123