Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aslan aslan Avatarı

Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim merak ettiğim bağkurdan emekli olan arkadaş varsa nasıl bir yol izlediğini bizlerle paylaşırsa bilgi saibi oluruz.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: aslan aslan Mesajı Gör
    arkadaşlar bu gün 20.08 2012sgk emeklik takip sitesine girdim tebrikler emekli oldunuz yazıyor ayrıntıları posta adsesinize gönderilecektir yazıyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.250

Malulen mi yoksa sakatlıktan dolayı erken mi emekli olmaktan bahsediyorsunuz?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    aslan aslan Avatarı

Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bağkurdan vergi indirimi almış olupta emekli olmak için takip etmesi gereken yol.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Tek yapmanız gereken şey, Bağ-Kur'a 5510 sayılı yasanın 28. maddesi gereğinde sakatlıktan dolayı erken emekli olmak istediğinize dair dilekçe vermek ve yetkili hastaneye sevk edilmek..

Üye
    aslan aslan Avatarı

Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

almış olduğum %53 vergi indirimi işime yararmı,

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Elinizdeki raPorlar işe yaramaz kurum sizi yetkili hastaneye sevk etmeli...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.250

Evet, şartlar oluşmuşsa, 5510/28 kapsamında erken emeklilik için kuruma başvuracaksınız. Hastaneye sevk edecekler...

Çalışma Gücünde Kayıp Oranı %60 ve daha çok olanlar: 15 yıl, 3960 gün
    Çalışma Gücünde Kayıp Oranı %50 – %59 arası olanlar: 16 yıl, 4320 gün
    Çalışma Gücünde Kayıp Oranı %40-%49 arası olanlar: 18 yıl, 4680 gün primle emekli olurlar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    aslan aslan Avatarı

Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 19 mart ta 5510 sayılı kanunun 28. maddesine göre emekliğimi istedim.bana biz sizi ararız dendi.nisan ın18 de uğradım sana hastaneye sevk için yazı gelecek dendi aynı yazının bir taneside hastaneye gönderilecek dendi.ben beklemeye başladım 28 nisanda tekrar bağkura gitim.bana yazının gelmediğini söyleyince bana aslı gibidir onaylı 95.madeye göre sevk kağıtı verdiler. bana bunla hastaneye gidebilirsin dediler .ancak hastaneye aynısı gelmediği için rapor işlemlerime başlayamadım.mayıs ayının 10 de hastaneye gidince evrağım 8mayısta geldiğini bana gelmesi gereken hastane sevk kağıtının da hastaneye geldiğini öğrendim.18mayıs heyete girdim rapor sonucunu oran belirtmeyerek.heyet kurul tarafından 31mayıs 2012 de bağkura gönderilmiş bağkura ist içi olmasına rağmen 21haziranda intikal etmiş.benim basit usulde mükellef olduğum için almış olduğm %53 vergi indirimi dosyama koydurmama rağmen hastaneye sevkimi yapmışlardı. gelişmiş olayları yazdım as ve orta dereceli koha hastasıyım bügün 4temuz 2012 haber yok nasıl bir yol izlenecek ..bağkur da memura sorduğumda bundan sonra bizim işimiz deniyor.......sanki devlet sırrı gibi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.250

Şuradan takip etmeyi deneyin:

Maluliyet ve Sağlık Kurulları Daire Başkanlığı evrak takibi: 0312 415 32 03-4-5-6

Üye
    aslan aslan Avatarı

Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bağkurluyum 2007 senesinde vergi indirimi almıştım.emekliğimi istediğimde kurumun sevkiyle aldığim raporun ankara sgk sağlık kocatepe sosyal güvenlik merkez kurumuna gönderildi bü gün 03124153203 tlf aradım raporum ulaştığını fakat daha değerlenmeye alınmadığını söylediler.ve bana 2007 yılında ki raporumum onaylandığını neden tekrar rapor gonderdiğimi sordular. arkadaşlar benim merak ettiğim maliye gelirler idaresi başkanliğı sağlık kurulu [vegi indirimi aldığımız]ile sosyal güvenlik ankara il kocatepe sağlık sosyal merkezini aynı kurum mu veya aynı görevimi yapıyorlar.bilen arkadaşlar varsa yazarlarsa bilgi sahibi oluruz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.250

Aslında aynı değiller, ama kurullarda çalıştıracak uzman doktor bulamayan kurumlar ikisini de birleştirdi pratik açıdan. Yani pratikte hepsi aynı heyetten çıkıyor!

Bağkur'dan emekliilk başvurusu yapıldığında kurum sevki ile hastaneden rapor almak şart. Öncesinde alınan raporların da vergi indirim haklarının da bir önemi yok. Yapılan işlem doğrudur yani...

Üye
    aslan aslan Avatarı

Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

as hasrasıyım iyleşmem söz konusu dahi değil ken maadamki aynı görevi yapılıyor neden tekrar vergi indirimi aldığım kuruma emekli olmam için raporum onaylatma gereği duyuluyor.mantıklı gelmiyor. bir e ssk olsaydım vergi indirim belgemle emekli olmuştum .bağkurlu oluşum neyi değiştiriyor .bunu da mantığım almıyor

Üye
    aslan aslan Avatarı

Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu gün 20.08 2012sgk emeklik takip sitesine girdim tebrikler emekli oldunuz yazıyor ayrıntıları posta adsesinize gönderilecektir yazıyor.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Hayırlı olsun darısı emekli olmak için bekleyen arkadaşlarımıza...

Üye
    aslan aslan Avatarı

Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekür ederlm sizin site sayesinde oldum acaba detaylarını nerden öğrene bilirim.daha da acabalarım var

Sayfa 1 / 2 12 SonSon