TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 19 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nrnnrn Avatarı

Gerçek Adı
    nuran aşık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba

eşim 2015 de beyin kanseri teşhisi ile ameliyat oldu kemoterapi ve ışın tedavisi daha bitmeden tümör büyüdü ve ikinci ameliyatını oldu
    2016 da malulen emeklilik için başvurduk 3 yıl sonra kontrol raporu şartı ile malulen emekli oldu.
    Temmuz ayında kontroll raporunu gönderdik ve iş gücünün %60 ını kaybetmediği sebebi ile emekliliğin devamı reddedildi.
    Hastaneye gittik ve tedavisine devam eden onkoloğumuz böyle bir şey mümkün değil asla çalışamazsın mutlaka bir yanlışlık olmalı dedi ve bizi başhekim yardımcısına yönlendirdi. Baş hekim yardımcısı ( doktorun kendi alanı da onkoloji ) neden böyle bir şey yapmışlar anlamadım iyileştiğini düşünmüş olsalar bile 3 yıl böyle bir şeyi düşünmek için çok kısa bir süre dedi ve tekrar rapor çıkartıp başvuralım dedi.
    Raporu çıkardık ve tekrar başvurduk sanırım önümüzde ki hafta sonuc gelir.

Eğer olumsuz olursa itiraz edicez baştan etmedik çünkü sgk da çalışan görevli genelde Ankara dan da red cevabı geliyor ve cevabın gelmesi en az 1 ay dedi.
    Acaba ne sonuc gelecek diye stres içinde bekliyoruz çünkü eşim çalışmak istese de tedavisini üstlenen doktor anladıgımız kadarı ile çalışabilir diye bir belge vermicek bize. Baş hekim yardımcısı raporun alt kısmına tümörün nüks etme olasılığı oldukça fazladır diye not düşmüş.
    Eimin durumu stabil ama beyninde 3.derece ve2 .derece tedavisi olmayan 3 ayrı tümör var ve sabah akşam epilepsi ilacı içiyor.

Bu durum hakkında ki yorumunuzu merak ediyorum gelecek olan cevaba göre de nasıl bir yol izlememiz gerektiği konusunda da bilgi almak isterim ayrıca eşimin %86 daim engelli raporu mecvut iyi günler dilerim

Üye
    deathless Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    301
    Verilen Beğeniler
    159

@nrnnrn...çok geçmiş olsun nuran hanım sizin ve eşiniz adına,malluluk ile ilgili olumsuz bir durum oluşursa eğer(ki inş oluşmaz)bu hastalık ve yüzde 86 lık raporla vergi indirimli erken emekliliğide müracat edebilirsiniz kanısındayım...ben de yüzde 57 ile erken emekliyim beyin sapı kanaması geçirmiştim,anlattığınız duruma ben de çok şaşırdım açıkçası,ki beyin tümörü çok ama çok hassas bir durum ve emekliliğin iptali mümkün değil bence,ben de bile halen baş dönmesi dengesizlik sorunlarım var ve buna bağlı noröpati de mevcut bende halen..çok geçmiş olsun umarım emekliliği devam eder kocanızın kolay gelsin..

Üye
    nrnnrn Avatarı

Gerçek Adı
    nuran aşık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@deathless
    teşekkür ederim size de çok geçmiş olsun evet biz de ve doktorlarda cok şaşırdı hatta onkolog imkanı yok olamaz kesinlikle bir yanlışlık var dedi dediğiniz gibi sonucu beklicez artık gelen sonuca göre hareket edicez

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.452
    Verilen Beğeniler
    2.854

@nrnnrn

Olumsuz gelirse itiraz edin. İsterseniz itiraz ederken "itirazımı incelerken xxx isimli doktorumun da heyet karşısında hazır bulunmasını talep ediyorum" diyebilirsiniz. Tabii doktorunuzun buna yanaşması gerek. Heyet nerededir doktorunuz oraya gider mi, bimek lazım öncesinde

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Ötüken Turan
    Alınan Beğeniler
    93
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Gelecek cevapta ilgili kanun maddelerini ekleyeceklerdir. Maddeler göre yorum yapabiliriz...

Selametle ...

Üye
    suzerk Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    13

bence endişe etmeyin şuanki koşullarda onkoloji en yuksek puanları veren bölüm..yeni yönetmlekte puanları baya yukseltildi..şartlarınız nedir bilmiyorum fakat yukarıdaki arkadaşında bahsettiği gibi en kötü vergi indirimii ile emekli olur eşiniz...eğer vergi indirimi ile emeklilik için koşullarınız uygunsa hiiiiç dert etmeyin ,kesin emekli olur hatta ankaradakiler bile engel olamaz....

Üye
    nrnnrn Avatarı

Gerçek Adı
    nuran aşık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    merhaba @OturanBoğa
    baş hekim yardımcısı gelir mi bilmiyorum ama olmazsa itirazınıza dilekçe yazarım demişti şu an işlemler devam ediyor sürekli e devletten takip ediyorum sanırım bu hafta sonuçlanacak sonucu yazıcam burdan inş iyi bir haber gelir teşekkürler

merhaba @suzerk
    evet sonuc olumsuz gelirse vergi indirimli engelli emeklilik için başvurucaz ama şöyle bir durum var benim eşim 3 yıldır malulen emekli idi vergi indirimli emekliliğe başvurmak için ssk da çalışıyor olması lazımmış sanırım önce ssk lı bir işe başlayıp sonra başvuru yapmamız gerekiyor ssk lı bir işe başlatsak acaba ne kadar sonra başvurabiliriz bu konuda bilgim yok bilgi verirseniz çok sevinirim teşekkürler
    @suzerk şartlarınız derken durumumuz şu eşimin beyninde kötü huylu tümör var tedavisi yok eşim şuan da baktıgınız da iyi görünüyor birine ihtiyaç duyarak yaşamıyor ama bu durumda olmasının sebebi ilaç ve ya uygulanan tedavi değil biz tamamen kaderimize terk edildik çünkü dediğim gibi bir tedavisi yok yani anlamıyorum asla çalışamaz diyende doktor emekliliği reddeden de doktor

Üye
    suzerk Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    13

@nrnnrn

öncelikle çok geçmiş olsun,,Allah şifası olmayan hiçbir hastalık yaratmadığını söylüyor fakat arayıp bulmak gerekir..size nacizane tavsiyem geleneksel tıbba yönelin..eğer ilgilenirseniz bir onkoloji hastası olarak bazı tavsiyelerde bulunabilirim..

Üye
    nrnnrn Avatarı

Gerçek Adı
    nuran aşık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@suzerk teşekkür ederim biz her yolu denedik gerek modern tıp gerek altarnatif tıp bilgi almak sitediğim konu şuanda vergi indirimli emeklilik

Üye
    nrnnrn Avatarı

Gerçek Adı
    nuran aşık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

tekrar merhaba
    az önce malulen emeklilik başvurumuzun ikinci kez reddedildiğini öğrendik maalesef elimize ulaşan bir belge yok sg da çalışan görevliden öğrendik acaba şimdi itiraz mı etsek yoksa direk vergi indirimli engelli emekliliğe mi başvursak bilemiyoruz fikri olan varsa yorum yaparsa sevinirim

Üye
    L.kartal Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:44
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    3

@nrnnrn
    merhaba. öncelikle geçmiş olsun.
    sgk malulen emeklilik için tek hastalıktan en az %60 oran almanızı şart koşuyor.
    bir önceki yönetmelikte tedavi süresince %80, hastalık remisyonda iken %20 oran veriliyordu. şubat ayında bu yönetmelik değişti ve onkoloji hastaları remisyon sonrası 5. yıla kadar %60 5. yıldan sonra %40 oran almaya başladı. ancak beyin tümörleri için ayrı bir açıklama yapılmış ve "yüksek dereli opere beyin tümörleri için"
    operasyondan sonra 2 yıl için %80
    2 yıldan sonra %40 oran verilir diyor.

buna göre eşinizin rahatsızlığı remisyonda göründüğü için %40 0ran vermiş olabilirler. bu nedenle malulenemkliliğiniz işlemiyor olabilir. ne yazık ki yönetmeliğin sizin durumunuzda nasıl uygulanacağı konusunda bilgim yok. bu nedenle sanki %40 ve üzeri sağlık kurulu raporu alarak vergi indirimiyle erken emeklilik yolu izleyebilirsiniz. bunu tercih ederseniz eşinizin ilk sigortalı göründüğü tarih ve çalışma günü sayısı belirleyici oluyor. forumda bu konuda daha detaylı bilgi sahibi arkadaşlar var. onlar yardımcı olacaklardır.

vergi indirim başvurusu sırasında sigortalı olarak çalışmak gerektiği için kısa süre sigortalı görünmeniz gerekecek. ben sigorta başlangıcından 1 hafta sonra başvuru yapıp bir hafta on gün sonra da çıkışımı almıştım. süreç şu anda yaklaşık olarak 5 ay kadar sürüyor (vergi indirimi geldikten sonrada sgk emekliliği onaylayasıya kadar da 1-2 ay geçiyor ayrıca) ama anladığım kadarıyla bu süre geçen sene 1-2 ay seviyesindeydi. yani süreç giderek uzuyor. o nedenle bu yolu tercih edecekseniz bir an önce sağlık kurulu raporunuzu alın. tekrar emekli olana kadar eşinizin faydalanabileceği bir sigorta(sizden falan) yoksa sağlık hizmetlerinin aksamaması için genel sağlık sigortası primi ödemeniz gerekecek. aylık 80 tl civarı sanırım.

lütfen burada ya da vergi indirimi başlığında eşinizin ilk sigortalılık tarihi, yaşı ve toplam gün sayısını paylaşın. ona göre yönlendirme yapılsın.

tekrar geçmiş olsun. umarım mümkün olduğunca çabuk ve kolayca atlatabilirsiniz bu süreci.

şimdi ilk mesajınızı da tekrar okudum ve opere olmayan 2. ve 3. derece tümörler olduğunu söylemişsiniz. bunlar sonradan gelişen tümörler sanırım. yeni yönetmeliğin o kısmı bence yoruma açık. bunlarla birlikte değerlendirildiğinde belki de doğrudan %80 oran almanız gerekiyordur. mümkünse konuya ve mevzuata hakim bir uzmanla ya da avukatla görüşmek faydalı olabilir. gerçi sgk ya açılan davlarda da sgk nın işi uzatmaya oynamak gibi bir namı var benim duyduğum.

son olarak sosyal medya aracılığıyla twitter vb, olayı sağlık bakanlığı ve cumhurbaşkanlığına duyurmaya çalışmak belki yardımcı olabilir. özellikle haluk levent ve onun kurduğu AHBAP bu konularda etkin ve sağlık bakanlığıyla sıkı temas halindeler. en azından durumunuza göre yönlendirme yapabilirler.

Üye
    nrnnrn Avatarı

Gerçek Adı
    nuran aşık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim tümörler ameliyat oldu 2 kez kötü huylu hatta yaşamaz dediler ama çok şükür 4 yıldır yanımda eşim sadece tamamen bitmesi için bir tedavisi yok %86 daimi engelli raporu var 15 yıl çalışmışlığı var 2000 yılı sigorta girişi vergi indirimli engelli emeklilik konusunda bilgi almak için şuan da SGK il müdürlüğündeyim piriminiz ve gününüz de sıkıntı yok geçici olarak işe başlayıp aktifleştirin başvuru yapıp işten ayrılabilirisniz işlemleriniz devam eder dedi tabi sonuç ne zaman gelir ve ne sonuç gelir bilemiyorum burdan da bağlı olduğum vergi dairesini gidip başvuru yapıcam umarım anlatabilmişimdir çünkü artık benim de kafan allak bullak oldu

Üye
    L.kartal Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    3

@nrnnrn
    allah uzun ömürler versin inşallah. anlattıklarınızda sıkıntı yok. 2008 oncesi - Kanser nedeniyle malulen emekli oldum. Kontrol muayenesinde iptal edildi!
    bu tabloya göre eşinizin raporu %80 üzeri olduğu için 1. dereceden emekli olacaksınız olarak değerlendirip size bilgi vermişler. umarım öyle olur. çünkü 2. ve 3. derece vergi indirimi ile emkli olmak için yıl sayısı daha fazla. 2. derece için 17 yıl istiyor mesela.
    raporunuzu ne zaman aldınız? raporda hangi hastalıklara hangi oranlar verildi? vergi dairesi daha yeni tarihli bir rapor isteyebilir. raporunuzda belirtilen hastalıkların bazıları için ankara ek belge isteyebiliyor. bu da süreci iyice uzatıyor. mümkün olduğunca rahatsızlıkların detaylı açıklandığı ve gerekli tahlil, görüntüleme vsnin eklendiği bir şekilde başvurusanız ilerde sıkıntı yaşamamanız açısından kolaylık olur. vergi indirimi başlığında çoğu rahatsızlıklar için detaylı açıklamalar var. ben onkoloji için kan tahlilleri ve epikriz raporlarını ilave ettim örneğin. epilepsi için ilaç ve gözlem raporları istiyorlar galiba. önümüzdeki ay benim vergi indirim süreci sonuçlanırsa size detaylı bilgi veririrm onkoloji için en azından. siz de diğer rahatsızlıklar için ilave belgeye gerek var mı bir araştırın. zaten sizin derdiniz size yeterken bir de bunlarla uğraşmak çok zor biliyorum. ama en kısa zamanda en iyi sonucu almak için malesef yük size biniyor. allah kolaylık versin şimdiden.

Üye
    nrnnrn Avatarı

Gerçek Adı
    nuran aşık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

tekrar merhaba şimdi biz vergi dairesine gittik bugün engelli raporumuz da yanımızdaydı orda ki memur tmm bu rapor bununla başlatacaksınız işlemleri dedi raporda beyin nöroloji onkoloji dahiliye açıklamaları yapıp puanlarını yazmıl ayrıca bizim raporumuz daimi daha önce belirttim mi hatırlamıyorum şimdi ben eşimi işe başlatıcam ama bir türlü cevabını alamadığım sorum şu sigorta pirimini tavandan mı yatıralım tabandan mı yatıralım maaşa etkisi oluyor mu mbu konuda bilginiz var mı acaba

Üye
    L.kartal Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @nrnnrn
    çok kısa bir süre için pirim yatıracaksınız zaten. bir etkisi olacağını sanmıyorum. daha doğrusu şimdiye kadar en düşükten yattıysa pirimler 10 gün için yüksek pirim yatırsanız da fark etmeyecek. ancak daha önce pirimler yüksek yattıysa şimdi düşük yatırmanızın bir etkisi olur mu bilmiyorum. mantıken olmaz diyorum onda da ama bu sadece benim fikrim. net bilgim yok bu ikinci ihtimal için.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon