TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Emircan74 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bülent abi slm kafam karıştı ne yapacagımı bilmiyorum bir yol gösterirsen sevinirim
    Abi 5600 gün 97 giriş ve 75 dogumluyum normal olarak emekli olsam sgk sitede 4000 tl yakın çıkmakta rahatsızlıklarımdan dolayı vergi indirimi emeklilik için başvurdum sonuç bugün belli oldu abi ben %40 rapora razıydım ancak % 100 çıktı bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim vergi indiriminden dolayımi devam edeyim 5 yada 7 sürec devam etmekte duydugum kadarıyla yada bu raporla malulen emeklilik icin sgk direk basvursam onlarda beni tekrar malul için hastaneye sevk ederler diye biliyorum
    Bülent abi benim şuan en cok maaş konusu düşündürüyor maaşım normal emekli olsam gibimi olur yada ne derece olabilir her iki durumdada

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.608
    Verilen Beğeniler
    3.070

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @Emircan74

%80 ve üzeri raporla 1. derece sakatlık indirim hakkı elde edip erken Yaşlılık emekliliği için sigorta müdürlüğüne başvurabilirsin. Erken emekli olmak her açıdan iyidir. Onca zaman "fazladan" maaş alacaksın. Kaldı ki istersen emekli maaşı alırken sosyal güvenlik destek primi ile çalışmaya da devam edebilirsin.

Üye
    Emircan74 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi bu raporu vergi dairesine başvurmam vasitasiyla aldım vergi indirimi emeklilik için raporda %100 sürekli ve hiç bir işte çalısamaz ibareside bulunmakta

Raporun bir nüshasıni hastane bana verdikten sonra vergi dairesine gittim oranın şefiyle görüşmemde %100 hiç görmedigini beni sgk gönderip belki seni hemen emekli ederler demesi üzerine sgk daki bir kac servis memurlarıyla görüşmem sonucu böyle bir seyin olamayacagini eger malulen emekli olmak istersen yeniden basvurup heyet ve rapor cikarmam gerektigi hastaneden cikan rapor daha sonra onunda Ankaradan onaylacagi bilgisi verilip elimdeki şuan ki vergi indiriminden aldigim raporun sonucunu beklememi söylendikten sonra vergi dairesine gidip onlarida bilgilendirip elimdeki vergi indirimi emeklilik için raporun sonucunu Ankaradan gelmesini beklemeye karar verdim
    Abi benim sgk nin sitesinde ne kadar maaş alırım kısmına girdigimde 4000 tl yakın bir ücret çıkmakta %100 rapor aynı şekilde Ankaradan onaylanirsa aynı maaşımı alırim yoksa baya bir düşüşmü olur

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    18.01-2020
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.019
    Verilen Beğeniler
    473

@Emircan74
    Erken emeklilikte rapor oranı bağlanacak emekli maaşı miktarını etkilemez.

Üye
    Emircan74 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp bey
    Vergi indirimi emeklilikte normal emeklilik gibi prim gün sayısı maaş hesaplamasında otomatik olarak hesaplanmakta diye bir bilgi aldım yani normal emeklilik için 5800 güne ihtiyaçı olan bir kişinin vergi indirimi için rapor alıp sgk ya emeklilik için başvurdugunda 5000 günü olmasına ragmen maaş hesaplama esnasında 5800 gün üzerinden emekli edilir denildi konu hakkında bilgileriniz rica olunur

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    18.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.019
    Verilen Beğeniler
    473

@Emircan74
    Evet doğrudur.
    Erken emeklilik nedeniyle bağlanacak emekli aylığındaki aşırı düşmenin önüne geçme amaçlı ABO alt limiti uygulanır.

Üye
    Emircan74 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp bey
    Vergi indirimi emeklilik için başvurdugum ve aldıgım hastane raporu ile (engelli kimlik kartı) çıkarttırmak için Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlüklerine başvuru yapabiliyormuyum yoksa Hastaneden aldıgım raporun Ankara Maliyeden okeylenmesini mi beklemem gerekir.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    18.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.019
    Verilen Beğeniler
    473

@Emircan74
    Raporun Maliye Merkez Sağlık Kurulu tarafından onaylanması sadece vergi indirimi için gerekli bir işlemdir.
    Diğer tüm işlemler için raporunuzu hastanenin verdiği orijinal haliyle kullanabilirsiniz.

Üye
    Emircan74 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp bey Teşekkür ederim

Ben vergi indirimi emeklilik için Vergi dairesi tarafından hastaneye rapor için sevk edildim ve devlet hastanesinden çıkan rapor oranı (%100 süresiz ve hiç bir işte çalısamaz ibaresi) var bu süreçte Ankaradan vergi indiriminin sonucunun gelmesini beklemekteyim.
    Sonucunda Emekli olsam veya olmasam şuan yada daha sonra herhangi bir sigortalı işte çalışabilirmiyim?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    18.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.019
    Verilen Beğeniler
    473

@Emircan74
    Çalışmanıza emeklilik engel değil, ancak raporunuzdaki "hiç bir işte çalışamaz" şeklinde kesin ibare sorun yaratır.
    Hiç bir işveren böyle bir risk alıp sizi çalıştırmak istemez.

Üye
    Emircan74 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp bey Teşekkür ederim

Benim hastaneden aldıgım rapor derecesi %100 süresiz ve (hiç bir işte çalışamaz ibaresi) bulunmakta raporu vergi dairesi Ankaraya gönderdi ve emeklilik başvurusu yapmak icin sonucu beklemekteyim
    Ankaradan gelecek sonuç süresiz olursa emekli olmamda sorun yok Ancak sonuc 1 yıl 3 yıl yada 5 yıl süreli çıkarsa bende bu sonuçlara göre emekli olursam ve bu sürelerin bitiminde nasıl bir yol izlemem gerekicek
    Yani süre bitiminde hem emekli olanlar için hemde benim gibi hastane raporuna göre çalışamaz ibaresi bulunanlar tekrardan nasıl başvuru yapabilecek nasıl bir yol izlenmesi gerekir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.608
    Verilen Beğeniler
    3.070

@Emircan74

Olası bir kontrol muayenesinde sgk zaten hastaneye sevk eder. Yani o aşamada çalışıyor olmanız gerekmez.

Not: kontrol muayenesi zamanından 3-4 ay önce sigorta müdürlüğüne gidip sevk alın mutlaka

Üye
    Emircan74 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim kolay gelsin

Üye
    deathless Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    370
    Verilen Beğeniler
    194

@Ufukalp...ufuk abi engelli maaşlarının asgari ücret altında olmasının sebebi olduğundan erken emekli olmamızmı,yani ben normal emekli olsam şu an genemi erken emekli gibi asgari ücret altı maaşı alırım?...4 yıl sonra benim normal emekliliğim geliyor,peki o gün geldiğinde normal olarak neler eşitlenecek benim ve benim gibilerin hakkında??..teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.608
    Verilen Beğeniler
    3.070

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @deathless

Evet, hangi statüde olursa olsun emekli demek ölene kadar aç demek.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon