TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 678910
Toplam 145 mesajın 136-145 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hazansairi Avatarı

Son Giriş
    05.11-2019
    Saat
    20:52
    Yaşadığı Yer
    Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Cevaplar gelmeden bankaya gittim ☺ Emekli maaşım gelmiş (dün) otomatik hesap açılmış oraya yatmış. Benim bankadan kartım vardı zaten, oraya da tanımladılar. ATM den çektim. Promosyon belgesini imzaladım. O da bir gün sonra hesaba geçiyormuş. Kısaca maaş her ayın birinde yatmaya başladı. Bu arada @Davlumbaz ek ödeme de maaşla birlikte yatmış benim

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    106

@hazansairi bize otomatik olarak hesap açılmamış, promosyon için belge imzaladık ama hesap açılmayınca o da yatmadı. Neden böyle oldu anlamadık.

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    106

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Bugün bankaya gittik, ek ödeme görünmüyor. Sonra emekli sandığını aradık. İlk yatan yarım maaşla birlikte ek ödeme de yatmış. Bu ay o yüzden sadece maaş yatmış. Önümüzdeki ay ikisi birlikte yatacakmış. Hesapladım, doğru çıktı. Ayrıca maaşlar mosip üzerinden gönderildiğinde isme geliyormuş ve geçici hesapta bekliyormuş. İki-üç ay düzenli maaş yatınca maaş hesabı açılıyormuş. Yani maaş hesabını banka açmadan önce ikramiye ve yarım maaş çekilebiliyormuş. Eğer hiç bankaya gitmemiş olsaydık, hala Yatmadı deyip bekliyor olacaktık. Üstelik internet bankacılığında da görünmüyor. Bilginiz olsun.

Üye
    AhmetGS17 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Kolkoparan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    37

@Davlumbaz
    Hayırlı olsun.
    Yani bankadan gidip sormak gerek öyle mi?
    Peki maaş hesabını kullandığımız bir hesap olarak seçemiyor muyuz?
    Sanırım bahsettiğiniz bir kaç ay sonra oluyor bu.

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    106

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @AhmetGS17 biz banka olarak maaş aldığı bankayı yazmıştık. Çalışan ve emeklilerin hesap kodları farklı olduğundan çalışırken aldığı maaş hesabına para gelmiyor. Sadece gelen parayı oraya aktarabiliyorlar. Sonrasında açılan hesap normal kullandığımız karta bağlanıyor ve ATM'den çekebiliyoruz.

Üye
    hazansairi Avatarı

Son Giriş
    05.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    4

@Davlumbaz hakikaten emekli maaş hesabı mobil yahut internet bankacılığında görünmüyor. Aynı bankaya ait diğer hesaplarım var ama emekli maaş hesabım yok. Acaba diyorum şubeye gidip İnternet bankacılığı bağlamında emekli maaşı içinde ayrı bir işlem mi gerekiyor.

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    106

@hazansairi biz bankaya sorduk dediler ki maaş yatınca otomatik olarak hesap açılması lazım. Bir yarım maaş bir de tam maaş aldık hala hesap açılmadı. Biz açamıyormuşuz dediler.

Üye
    Aytektek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:57
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar banka hesaplariniz olsada emekli olunca sgk maasinizi havuz denen bir sisteme atiyo maas icin banlaniza muracat ettiginizde banka maşinizi havuzdan yeni bi hesaba tanimliyo sanirim boyle bi kanun yada yőnetmelik var sgk emekli maşi icin ayri bi hesap isdiyo bankadan eski hesaplara aktarim yapilamiyo bu şu anlama geliyo sgk maşinizin kulanimini gormek isdiyo bu nedenle emekli maaşi icin kendi hesabiniz olsada bankada banka emekli maaşi icin sgk emekli maaşi tanimli bi hesap acmak zorunda kural boyleymiş

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    106

Mosip denen bir sistemden maaşlar aktarılıyor. Normal maaş hesabının hesap numarasının emekli maaşlarının yattığı hesap numarasının kodu farklı. Bizim bankada biri 02 diğeri 04 müş ve o hesap açılmadan çekmeye gittiğinizde havuzdan sizin kullandığınız hesaba aktarıyorlar. Emekli maaşı hesabı açılınca da kartlarınızı falan isterseniz o hesaba bağlıyorlar.

Üye
    hazansairi Avatarı

Son Giriş
    05.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Belki konuyla alakası yok ama malum emekli oldum, ikramiyemi aldım, maaşım da bağlandı. Anladığım kadarıyla sadece memuriyet hizmetlerim için ikramiye aldım. Çünkü benim ayrıca başka Kamu Kurumunda geçici işçi olarak yaklaşık 4 sene hizmetim var. Neyse çok sorun değil ama;

Geçen emeklilik işleri evrak takibine KIDEM TAZMİNATININ ÖDENİP ÖDENMEDİĞİ SORULDU diye bir ibare düştü, akabinde bugün de işçi olarak çalıştığım kamu kurumunun bağlı olduğu bakanlıktan yazı geldiğini gördüm sistemde. Ayrıntı yok ama...

Ha diyecekseniz ki o kurumdan ayrıldığında kıdem tazminatı aldın mı diye... Hayır!

Sizce neler oluyor 😊😊😊

Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 678910