TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selamet Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    09:51
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim sigorta başlangıç tarihim 01.08.1995, yatırılan prim sayım 4335 gün, tiroid kanserinden ameliyat oldum 2013 yılında, sol ses telim felç olduğu için sesim kısık çıkmakta, ömür boyuda tiroid ilacı kullanmaktayım. değişen yasaya göre kanserli hastalara %40 rapor verildiğini duydum, şuanda çalışmıyorum, emekli olabilmek için ssk mı yatırmak için işemi girmem gerekiyor, daha sonra mı sağlık raporunu almam gerekiyor, emekli olabilmek için,nerden başlamam ve nasıl bir işleyişi takip etmem gerekiyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.çok teşekkürler.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.019
    Verilen Beğeniler
    473

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @selamet
    İlk sigorta başlangıç tarihi 1 Ekim 2008 öncesi olan 4A sigortalıların erken emekliliğinde vergi indirimi şartı vardır.
    Vergi indirimi başvurusu için de o anda aktif sigortalı olmak gerekmektedir.
    Önce bir engelli sağlık kurulu raporu alın. %40 ve üzeri olursa sigortalı bir işe girin. Bu sigortalılık 15 gün bile olsa yeterlidir.
    Sigorta girişi yapıldıktan sonra işyerinden alacağınız orada çalıştığınıza dair belge ve raporunuzla birlikte vergi indirimi için vergi dairesine başvurun.
    Başvurudan bir hafta 10 gün sonra sigorta çıkışı yapabilirsiniz.
    Vergi indirimi sonucunun gelmesi ortalama 4 ay sürer.
    Vergi indiriminiz onaylandıktan sonra SGK'ya emeklilik başvurusu yapabilirsiniz.

Üye
    selamet Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

allah razı olsun,çok teşekkür ederim,rabbim de inşallah sizin sıkıntılarınızı giderir,işlerinizi kolaylaştırır, yardımcı olduğunuz için tekrara tekrar teşekkür ediyorum

Üye
    selamet Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

@Ufukalp yarın ilk iş hastaneye gidip rapor için başvuracağım,başvuru yaparken, vergi indirimi içinmi diye söylemem gerekiyor ayrıca yanımda götürmem gereken bir evrak varmıdır acaba, resim ,kimlik fotokopisi yada para isterlermi, çok teşekkür ederim,allah razı olsun sizden burda emeği geçen herkesden.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.019
    Verilen Beğeniler
    473

@selamet
    Vergi indirimi için derseniz vergi dairesinden sevk isterler, raporu da vergi dairesine gönderirler. Ben önce durumunuzu kendiniz bir görün diye önce rapor alın dedim.
    Zaten son yönetmelik ile kullanım amacını içeren o bölümler kalktı, raporlar her konuda kullanılabilir. İlla da sorarlarsa engelli kimlik kartı için diyebilirsiniz.
    Kimliğiniz ile gitmeniz yeterlidir.
    Güzel temennileriniz için teşekkür ederim. Allah hepimizden razı olsun inşaallah.

Üye
    selamet Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

@Ufukalp, size ne kadar dua etsem azdır,rabbim işlerinizi rast getirsin, sağlık,sıhhat afiyet versin inşallah, sizi dinleyip hastaneye gittim, onkoloji doktoru 2013 yılında ameliyat olduğum ve 5 yılı geçtiği için %40 verdi, endokrin sürekli ilaç içtiğim için %10, kulak burun boğaz doktoru, sol ses telim felç olduğu,hava kaçağı olduğu,yiyecekler boğazıma kaçtığı için ,sesim çok az çıktığını duydular zaten, %10 verdi, hesapladığımda %51 yapıyor,bu raporla vergi indirimine başvuracağım, ankarada bu oranlar değişirmi acaba,çok teşekkür ederim

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.019
    Verilen Beğeniler
    473

@selamet
    Güzel temennileriniz için teşekkür ederim.
    Verilen oranlar cetvele uygunsa düşme olmaz.

Üç beş puan düşse bile 40 a kadar aynı 3.derece vergi indirimi hak edilir zaten.

Üye
    selamet Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

@Ufukalp hocam, yarın ben sigorta girişimi yaptırıp vergi indirimi için başvuracağım inşallah,benim sağlık kontrollerim ve kullandığım ilaçlarım var ve ben eşimin üzerinden hastaneye gidebiliyordum,şimdi ben sigorta girişi yaparsam 15 gün bile olsa gene eşimin üzerinden doktora gidebilirmiyim, yoksa nasıl çözebilirim hastane işini,çok teşekkür ederim yardımlarınız için,allah razı olsun inşallah.

Üye
    selamet Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

ben dün vergi indirim belgemle sgk ya emeklilik için başvuru yaptım,edevletde evrak beklemede olarak gözüküyor bu normalmi, sizin başvurınuz edevletde kaç gün sonra işleme alındı,emeklilik işlemleri kaç günde sonuçlanıyor acaba

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.019
    Verilen Beğeniler
    473

@selamet
    Evet normal. İllerin yoğunluğuna göre değişiyor, bir aydan önce sonuçlanan da var 3 ayda sonuçlanan da.

Üye
    selamet Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

@Ufukalp, ben engelli emekliliği için vergi indirim belgemle 17.12.2019 tarihinde sgk ya başvurdum, yalnız 26 kasım 2019 da edevlet üzerinden tahsis talep formu doldurmuştum, o formu baz alarak işleme aldılar şimdi ben 1 ocak dan itibarenmi aylık alacağım yoksa 26 kasımda başvurduğum evrak baz alınıp aralık ayındanmı maaş alacağım, bir diğer sorumda edevletde dys evrak takipde 2 gün gelen evrak beklemede yazıyordu, bugün baktığımda gelen evrak iade edildi yazıyor, bu ne demek biliyormusunuz,bir sorunmu var demek, sgk ya gitmem gerekirmi,telefonda bilgi vermiyorlar hiç

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.019
    Verilen Beğeniler
    473

@selamet
    İki ayrı başvurudan bahsediyorsunuz, hangisini esas aldıklarını bilemem.
    Bu iade başvurularınızdan biri olabilir, bugünlerde size bir şey gelebilir, uzaktan pek tahmin edilecek bir şey değil.
    Ben olsam sigorta müdürlüğüne gider ayrıntılı bilgi alırdım.
    Bu arada istedikleri süre içerisinde vergi indirimi belgesini götürmezseniz e-devlet üzerinden yapılan başvuru geçerli olmaz.

Üye
    selamet Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

brn vergi indirim belgemi alıp sgk ya 17 aralıksa gittim, gittiğinde ordaki memura 26 kasımda edevlet üzerinden tahsis talep formu doldurduğumu söyleyince bana o evrak üzerinden işlem yapılacağını söyled ve onu sisteme girdiler sonrada gidebilirsiniz dediler,eksik evrak yok yani, hatta ssk dökümünüde bir başka memur çıkarıp verdi onuda eklemişdim, bugün aradım sgk yı bana bir sorun olursa sizi ararlar dedi ama dys evrak takibine baktığımda gelen evrak iade edildi yazıyor,bu işleme alınmadımı demek oluyor şimdi

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.019
    Verilen Beğeniler
    473

@selamet
    Kesin bir şey söylemek mümkün değil.

Üye
    selamet Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Ufukalp

edevletden bugün emekli tahsis numarasının verildiğini gördüm , 2000 öncesi 53.80 , 2000 sonrası 60, 2008 sonrasıda 30 olarak gözüküyor, maaş başlangıç tarihi 01.12.2019 maaş alınacak gün ayın 22 si olak yazıyor, onun dışında ek ödeme yada bağlanan aylık tutar yazmıyor

Sayfa 1 / 2 12 SonSon