Engelli adaylara iş fırsatları Engelsiz Kariyer Günleri’nde. Katılmak ve daha fazla bilgi için hemen tıklayın
Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Nizipli Avatarı

Gerçek Adı
    Turgut
    Son Giriş
    24.06-2019
    Saat
    01:56
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    9

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mrb bende malulen emekli olmak istiyorum ama mumkunmu bilmiyorum şuan %57 engelliyim ama bu engel oranim diyabet ve Ortapedik düşük ayak ben rapor aldıktan sonra varis amaliyatida oldum basarili geçmedi doktorum rapor alabilirsin istersen demisti ileri evre oldugunu dedi merak ettigim ileri evre varisten ve düşük ayaktan malulen emekli olabilirmiyim bide diyabet var ?

Üye
    Nizipli Avatarı

Gerçek Adı
    Turgut
    Son Giriş
    24.06-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    9

@OturanBoğa abim %57 dusuk ayak ve diyabetten engelliyim ocak ayinda varis amaliyati oldum amaliyatim başarılı geçmedi doktorum izinli geldiginde epikrizimi alip varis icinde rapor alsam acaba malulen emekli olabilirmiyim ? Bir önceki raporum %38zi ortapedik %20si diyabet doktorum varisim icin ileri evre dedi sizce bu 3 hastalıktan malul sayılırmiyim 2002 sigorta girişim var 1940gun primimde var bir fikir verirseniz cok sevinirim

Üye
    Helsinki Avatarı

Gerçek Adı
    İron
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    766
    Verilen Beğeniler
    916

Varislere puan veriliyor mu?

POT-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    Nizipli Avatarı

Gerçek Adı
    Turgut
    Son Giriş
    24.06-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    9

@Helsinki bende bilmiyorum doktora sordum oran veriliyor dedi @OturanBoğa abiyede malul olabilirmiyim diye sordum genelde malullük için tek hastalık deniliyor ama sonucta engel durumum çalışmama engel oluyor heralde bir yolu vardir illaki bende sen gibi bilgisizim bu konuda

Forum Moderatörü
    umut2135 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    24.06-2019
    Saat
    23:05
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    226
    Blog Mesajları
    1

@Nizipli mrb geçmiş olsun
    Belirtiğiniz rahatsızlıklardan malulen emekli olacağınızı zannetmiyorum ancak tekrar engelli raporunu alıp vergi indirimi derecenizi yükseltererek daha az gün ve hizmet yılından faydalana bilirsiniz malulen emeklilik için şansınızı denemek isterseniz sgk gidip sevk alabilirsiniz maluliyet tespiti için.

Sakatlık oranı cetveline göre "Derin ven trombozuna (varis) bağlı" hastalıklara verilen oran:

4- Venöz sistem hastalıkları: İnvaziv ve noninvaziv tetkiklerle tespit edilmiş derin ven trombozuna (varis) bağlı venöz dönüş bozukluğu olanlar:

a- Staz ülseri (Bacak yaraları) bulunmayanlar: % 20

b- Staz ülseri (Bacak yaraları) bulunanlar:
    1- Tek ekstremite: % 40
    2- İki ekstremite: % 70

Üye
    Nizipli Avatarı

Gerçek Adı
    Turgut
    Son Giriş
    24.06-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    9

@OturanBoğa bülent abi ben %57 engelliyim ama malullen emekli olmak istiyorum ve senin engin tecrübenden faydalanmak istiyorum abi benim %57olan engelim %20si diyabet %46si ortapedik baltazar sonucu %57 ama ben sonradan varistende amaliyat oldum basarili gecmedi Ortapedik engelim düşük ayak parsiyel sinir arizasi kronikleşmiş ondan kaynaklı varisimin sorunlu olan bacakla ayni bilmeden başvuru yapıp ortada kalmakda isyemiyorum lutfen abi beni bu konuda bilgilendirirmisin

Üye
    Eserin79 Avatarı

Gerçek Adı
    Ersin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    110
    Verilen Beğeniler
    59

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Nizipli, OturanBoğa emekli olursunuz diyemez, olmazda diyemez bu hastane ve sgk nın kararıdır sevk isteyin deneyin şansınızı ama çok zor mevcut durumda

Üye
    Nizipli Avatarı

Gerçek Adı
    Turgut
    Son Giriş
    24.06-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    9

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Eserin79 bende biliyorum ama tecrubeli illaki aynı durumda birisi sormuş onada sizin dediginiz gibi yanit vermiştir o kişi de şansını deneyip emekli olmuştur bunu paylaşmıştır bunlar tecrübe meselesi mesela googlede %60tek hastalıktan malul olunur diyor aramalarda ama malullük cetvelindede birden fazla %60 fonksiyon kaybi iş kaybı da emekli olur diyor buda çelişki yaratıyor