TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Makiyato Avatarı

Son Giriş
    22.08-2019
    Saat
    18:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir-Stockholm
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    14

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar. Ben 40 yaşındayım. Devlet memuruyum. işe giriş tarihim 19/04/2001
    Engelli değerlendirme yönetmeliğine göre karaciğerden 15, tip 2 diyabetten 20, gözden 10, vücut kitle endeksi obezitede 20 çıkıyor.
    Bu baltazard formülü internetteki robotlardan yaptığımda bu değelere göre %42 çıkıyor.
    İlk sorum bu %42 oran doğrumudur
    İkinci sorum 19/04/2020 tarihi itibarı ile bu üstteki oran ile emekli olabiliyormuyum. Teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.412
    Verilen Beğeniler
    2.804

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Makiyato

10+15+20+20 = %51 yapar

Evet, bu rapora istinaden hemen erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilirsiniz (5510 geçici 4. madde)

Üye
    Makiyato Avatarı

Son Giriş
    22.08-2019
    Saat
    18:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir-Stockholm
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    14

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Öncelikle merhabalar. Daha önce kısaca değinmiştim ama tüm soruları tek başlık altında toplarsam daha iyi olur diye düşündüm. Nasipse Nisan 2020 itibarıyla devlet memuriyetinde 19 yılımı dolduracağım. 1 Ağustos 2020 itibarıyla da 1.dereceye düşeceğim. Vergi diliminden emeklilik için yeterli puanı tutturacağımı düşünüyorum (Diyabet,uyku apnesi vb gibi bir kaç rahatsızlık)
    Sorularıma gelecek olursak;
    1.Emeklilik için rapor alacağım hastahaneyi, bu yönde rapor veren rastgele mi seçeceğim, yoksa hali hazırda rahatsızlıklarımdan dolayı tedavi gördüğüm hastahaneyi mi tercih etmem gerekiyor? İlk adım olarak bu hastaneyi belirledikten sonra sağlık kurulundan randevu ile mi başlıyacağım?
    2-İşlemlere şimdi başlasam olaki prosedür 2020 Ağustos ayından önce sonuçlandı, bu süreyi beklemeden beni istediğim dışında emekli edebilirler mi? Yani senin raporun oranın ve yılın tamam hadi yallah diyebilirler mi?
    3-Diyelim geçici rapor aldık.Emeklilik sonrası iyileşirsek ne oluyor? Emekliliği iptal edip işe geri mi dönüyoruz? Daha örneklemek gerekirse mesela bende tip 2 diyabet var. Kilo verip hayatımı bir düzene sokarsam bu rahatsızlığın düzeleceğinden eminim. Bu durumda emekliliğim ne olacak?
    4-1.derecede, %40 dan rapor alan bir memurun ortalama emeklilik maaşı ne kadardır?