Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    20/03/1985 ve 29/07/1985 tarihleri arasında 4 ay 9 gün
    04/07/1986 ve 31/12/1988 tarihleri arasında 2 yıl 5 ay 27 gün olmak üzere toplam 2 yıl 10 ay 6 gün Bağkurum var.

09/12/1993 tarihinden itibarende 657 Sayılı Kanuna tabi olarak görev yapmakta olan Devlet Memuruyum
    %53 oranında Hakem Hastane heyet raporum bulunmaktadır. Hiç Vergi İndirimi hakkı almadım ve Özürlü Kadrosundan da işe girmedim.
    hangi şartlarda ve nasıl Emekli olabilirim?

yardımcı olacak arkadaşların bana bir yol göstermesini diliyorum..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

129 + 897 = 1026 gün (bağkur'a yatan gün)

Eğer sakatlık doğuştansa ya da memur olmadan önce sakat olduğunuzu bir raporla belgeleyebiliyorsanız, o zaman 5400 hizmet günü ile emekli olabilirsiniz. Yani 1026 gün ES'da 5400'e tamamlandığında emekli olabilirsiniz isterseniz. Bunun için memuriyetten önce sakat olduğunuzu belgelemeniz yeterli.

Yok, memuriyetten sonra sakatlanmış isenizi ya da memuriyetten önce sakat olduğunuzu ıspat edemiyorsanız, o zaman memuriyetten sonra sakatlanmış muamelesi görürsünüz ve ES sevki ile alacağınız sağlık raporu oranınıza göre:
    a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
    b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480 hizmet süresi ile emekliliği hak edersiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benim de bir sorum var.

benden 2000 güne yakın ssklıyım. bir aydır emekli sandığına geçtim. emeklilik için bir değişiklik olacak mı?

tşkler..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Tabii, yukarıdaki açıklamalar aynen senin için de geçerli.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yani ben burada 2000 den devam edeceğim değil mi?

tşkler..

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey ben cocuk felciyim 6 aylıkken falan gecirmisim bu rahatsızlıgı kucukken ve gencligimde sadece sağ ayagımda bu dert vardı ancak, simdi sol ayagımda da refleks kaybı ve guc kaybı basladı bu konuda elimde teferruatlı doktor raporu var memuriyete basladıktan 12 yıl sonra yani 2005 yılında Hipertriodi (Zehirli Guatr) a yakalandım almış oldugum en son heyet raporunda ise bu iki rahatsızlıgımın yanı sıra ANKSİYETE diye de bir rahatsızlık bulmuş doktorlar yani polio sekelim memuriyetten once ama Hipertriodi ve Anksiyete rahatsızlıkları memuriyetten sonra simdi nasıl bir yol izlemeliyim... yardımların icin simdiden tesekkur....

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Malulen emeklilik hariç,emeklilik için herhangi bir uygulama yapmanıza gerek yoktur.Yukarda yazılan bilgiler sizin için geçerlidir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

O hoooo o, her koşulda zaten nerdeyse 6800 gün hizmet var... Hiç kasmaya gerek yok ki... Emekli olmak istediğinizde kurumunuza 5510/ Geçici madde 4'ün 6. fıkrasına göre emekli olmak istediğinizi söyleyin. Sizi hastaneye sevk ederler... %40 ve üzerinde rapor alırsanız da emekli ederler.

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Cok tesekkurler Bulent bey arkadasım Allah razı olsun her sey icin bu bilgi bana yeter )

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaslar. Sevgili Raman72 ve Bulent bey dediklerinizi yaptım Emekli Sandıgı ve Maliye Bakanlıgı Gelir İdaresi Baskanlıgına birer dilekce ile muracaat ettim dediginiz gibi 2006 yılında yayımlanan Resmi Gazeteyide ekledim ancak, Emekli Sandıgı sahsıma yazdıgı cevapta ısrarla benim Ege Universitesi Tıp Fakultesine gitmemi veyeni bir rapor almamı ancak bu sekilde sahsım hakkında bir karar verilecegini soyluyor
    ne yapmam gerek İzmire gideyim mi?
    yoksa bu en son aldıgım %53 oranındaki Hakem Hastane heyet raporu bosunamı? yada hakkımı yasal yollardanmı arayayım? yasal yollara basvursam kazanma sansım ne? ilgilenen cevap veren bir arkadasım olursa cok sevinirim.. Saygılarımla..Hasan

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Hasan, evet, kurumun sevk ettiği hastaneye gidip sakatlığını tescil ettirmen en kolay yol. Eğer %40 ve üzerinde rapor verirlerse, hemen emekli edilirsin.

Yok, %40'ın altında kalırsa oran, o zaman hukuki boyutu değerlendiririz...

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

03/02/1991 ve 09/12/1993 tarihleri arasında 2 yıl 10 ay 6 günlik Bağkurum (1036 gün) 09/12/1993 tarihinden itibaren ise MEB personeli olarak görev yapmaktayım 1.derece Vergi İndirimim var emekli olsam ne kadar maaş alırım Bağkur ve Emekli Sandığı kesintilerim bu gün itibariyle toplam 7708 gündür.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Aslında sgk sitesinden hesaplanabiliyordu ama, şu anda çalışmaz durumda: http://kesenek.sgk.gov.tr/IkramiyeMa...a4c/Welcome.do

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgi arkadaşlar, 03/02/1991 ve 09/12/1993 tarihleri arasında esnaf olarak 2 yıl 10 6 gün Bağkurlu olarak çalıştım. 09/12/1993 tarihinden bu yanada 657 sayılı kanuna tabi olarak çalışmaktayım. 07/09/2011 tarihinde %81 oranla 1.derece vergi indirimi aldım. Dün kurumuma müracaat ederek SGK tarafından da uygun görülmesi halinde 16/08/2012 tarihi itibariyle emekliye ayrılmak istedim inşallah her şey olumlu sonuçlanır.

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    13:32
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    baslıgı 2009 yılında acmıssınız ve o gunde sartlarınız tutuyormus bende memurum ve gercekten bu surenın bu kadar uzamasını merak ettım dogrusu . memurlar vergı ındırımı ıle emeklı olamıyor bılfıgım kadarı ıle , bende de var 2.derece vergı ındırımı ve bu sekılde emeklı olamıyacagımı buradan ogrendım . surem dolmadıgı ıcınde daha emeklı sandıgı dılekce vermedım . sızın sonucu merakla beklıyorum . . .

Sayfa 1 / 3 123 SonSon