TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    pozitifegeli Avatarı

    Üyelik Tarihi
    12.02-2012
    Son Giriş
    09.08-2019
    Saat
    08:56
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Mesaj
    12
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar konu hakkında bilgiye ihtiyacım var. 1998 yılından beri kamu kurumunda çalışıyorum. 2002 yılında göz hastalıklarından %40 rapor aldım aynı tarihte vergi indirimi de aldım 1. derecenin 4. kademesindeyim. Bu şartlarla emekli olmamın önünde bir engel var mı.

  2. #2
    Üye
    Davlumbaz Avatarı

    Üyelik Tarihi
    08.03-2019
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    -
    Mesaj
    283
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    100

    Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @pozitifegeli oranlar gözde epeyce değişti. Sorununuza ait puanın değişmesi etkili olur mu bilemiyorum. Biz de eşime ilk defa rapor almaya uğraşıyoruz. Bildiğim kadarıyla çalışma süreniz yeterli görünüyor. Görüş sordunuz mu emekli sandığı genel müdürlüğüne?

  3. #3
    Üye
    turkuaz06 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    17.12-2006
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    06:05
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Mesaj
    1.512
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    19

    Zaten Değerlendirdiniz! 0
    15 yıl yeterli emeklilik için 2008 öncesi memurlar için

  4. #4
    Üye
    Ufukalp Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.11-2007
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Mesaj
    10.399
    Alınan Beğeniler
    773
    Verilen Beğeniler
    377

    Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @turkuaz06
    Malesef yanlış bilgi. Bahsettiğiniz 15 yıl sadece 2008 öncesi memur olup çalışmaya başlamadan önce raporu olanlar için geçerlidir.
    @pozitifegeli 5510 sayılı kanunun geçici 4.maddesi uyarınca memuriyete başladıktan sonra rapor almış %40-49 orana sahip engelliler için belirlenmiş olan 18 yıl ile emekli olabilecektir.

  5. #5
    Üye
    Davlumbaz Avatarı

    Üyelik Tarihi
    08.03-2019
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    -
    Mesaj
    283
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    100

    Zaten Değerlendirdiniz! 0
    O halde arada ücretsiz izin vb. boşluk yoksa süre şartını tamamlamış oluyor.

  6. #6
    Üye
    pozitifegeli Avatarı

    Üyelik Tarihi
    12.02-2012
    Son Giriş
    09.08-2019
    Saat
    08:56
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Mesaj
    12
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Arkadaşlar 22 yıllık devlet memuruyum.2002 yılında aldığım %40 sürekli raporla o günden beri vergi indiriminden faydalanmaktayım. göreve normal statüde girdim.raporum maliye bakanlığı HİTAP sisteminde kayıtlı. E-devlet'ten sorgulama yaptığımda'' sigortalılık süresinde 18 yıla tabidir (maluliyet sebebiyle) emekli olabilir.'' diye yazıyor.sormak istediğim emeklilik için başvuru evraklarını gönderdiğimde hemen emekli olabilirmiyim yoksa herhangi bir engel çıkar mı karşıma.saygılar.

  7. #7
    Üye
    hazansairi Avatarı

    Üyelik Tarihi
    03.09-2018
    Son Giriş
    16.09-2019
    Saat
    17:36
    Yaşadığı Yer
    Kuşadası
    Mesaj
    122
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    4

    Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @pozitifegeli memurun 5510 sayılı kanunun geçici 4. Maddesi kapsamındaki erken emekliliğinde vergi indiriminin emeklilik açısından herhangi bir fonksiyonu yoktur. Bilgilerinizin HİTAP modülüne belirttiğiniz şekilde işlenmiş olmasının da bağlayıcılığı bulunmamaktadır. Çünkü HİTAP programına Bilgi işleme çalıştığınız kurumca yapılmaktadır. Sizin izleyeceğiniz yol haritası şu şekilde olacaktır.

    1) 5510 sayılı kanunun geçici 4. Maddesine istinaden engel oranıma tekabül eden sürede emekli olabilmem için ekte gönderdiğim sağlık raporumun aslının SGK Kamu Görevlileri Emekli Dairesine gönderilerek kurum sağlık kurulunca incelettirilmesi ve sonucundan tarafıma Bilgi verilmesi şeklinde kurumunuza dilekçe vereceksiniz. (Dilekçe ekinde sağlık raporunun aslı olacak)

    2) Şayet raporunuz yüzde kırktan aşağıya olmamak kaydıyla onanırsa gelen cevabı atıf yapıp yine ilgili kanun maddesi kapsamında emekliye ayrılmak istiyorum şeklinde kurumunuza bir dilekçe daha vereceksiniz ve bir iki ay içinde gelecek olan emeklilik onayı ve ilişik kesme yazısı akabinde kurumunuzdan ayrılışınız sağlanıp, ilişiğiniz kesilecek.

    3) Umarım olmaz ama raporunuzun %40 ın altına düşürülerek onaylanması ihtimali var ve bu ihtimalin gerçekleşmesi durumunda bu kez yüksek sağlık kuruluna itiraz edip olumlu sonuç alabileceğiniz gibi itirazınızın reddedilmesi olasılığı var ki bu durumda ise zaten erken emekli olma şansınız ortadan kalkar.

    4) Raporunuzun aslını gönderin şayet elinizde yoksa Aslı gibidir kaşeli sureti kabul ederler mi bilmiyorum. Ki kabul etmezlerse yeni rapor isteme ihtimalleri bile var. (Hatta rapor çok eski olduğundan her halükarda yeni rapor isteyebilecekleri ihtimali de az değil)
    Kolay gelsin