Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Zaten sakat statüsünde memursunuz ve 5400 gün hizmet süresi ile emekliolabiliyorsunuz. Sakatlık oranınız artsa da bu süre erkene alınmaz. Onun için yeni rapor için uğraşmanız gerek yok...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    erşin Avatarı

Son Giriş
    26.02-2016
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler Bülent bey.

Üye
    erşin Avatarı

Son Giriş
    26.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar
    Konuyu güncellemem gerekti çünkü yaptığım(ız) hesaba göre emekliliğe hak kazanmış bulunmaktayım. Emin olabilmek içinde bu konuda verilmiş olan gün sayılarına göre sizlerde hesap ederseniz, hem içim rahatlayacak, hemde teyit etmiş olacağız
    Şimdilik emekli olmayı düşünmüyorum, zira lojmandan yararlanmaktayım ve yaklaşık 4 yıl daha oturma hakkım var. Eğer olur da yurt dışına yerleşirsem sürenin dolmasını beklemeden emekli olurum artık. Sormak istediğim bir konu var, emekli maaşımı yurt dışından nasıl alacağım (USA-ABD) böyle bir imkanım varmı dır?. Maaşımda kesinti olur mu bu durumda? (havale kesintisi vs..)
    cevaplar için şimdiden teşekkürler

Üye
    Hayatin anlamı Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    09:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Erşin bende SGK da çalışan işitme engelli memurum. Senin gibi ssklı çalışmam da vardı..Koklear ımplantlıyım. Personel şefime emekliliğime baktırdım ve nisan ayında doldurdum ama devam ediyorum.. Şefin hesaplamasına göre: 27.12.1999 memuriyete başlama tarihinden 1221 gün yani 3 yıl 4 ay 21 gün geri gidip (6.8.1996) buna 15 yıl eklersen demekki emekliliğin dolmuş bile.. benim gibi kesin cevap istersen insan kaynaklarına dilekçe verip ne zaman emekli olacağınıza dair belge isteyin.. onlar ilgili yazışmayı yaparak öğrenir.. bana kalsa süreniz dolmuş ( Ağustos 2011 itibarıyle). Bu tür yazışmalarda hep kafa karışıklığı olur, ben bile şaşırıyorum bazen.

Yurtdışına çıkarsanız maaşınızı alacağınız banka ile görüşerek ya oradan alabilir veya bir hesap numaranıza aktarma isteyebilirsiniz.. Bu soru daha çok bankayı ilgilendirir gibi geldi.. SGK sadece yurtdışı borçlanma yapıp emekli olan ama kesin dönüş yapmayanları takibe alabilir ki sizinle ilgili değil..

Üye
    erşin Avatarı

Son Giriş
    26.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkür ederim Hayatin anlamı

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12