Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahmetsafi Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    01:02
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Esnaf ve sanatkarlar ile dernek odalarına bağlı olarak nasıl emekli olurum?

Ben 1962 doğumluyum, 1991 yılında trafik kazası sonucu %60 görme özürlü oldum. Ssk girişim 1987 ve 193 gün prim + 540 gün askerlik borçlanmam + bağkur girişim 07.04.1993 olup 4 ay 20 gün prim var.
    Bağkur terkim 27.08.1993 ‘tır.
    Askerlik dahil toplam primlerim 873 gün ediyor. ayrıca 22.12.1986 girişli - 09.09.1997 çıkış terk tarihli esnaf ve sanatkarlar ile radyo tv. Elektronik tamirciler odalarına sicil kaydım vardır. o dönemler ayak üstü seyyar çalışmışlığım vardı, maliye bağlantım yoktu. eksik olan primlerimi bu geçmişe dönük olarak yatırabilir miyim? bağkura bildirirsem bana altından kalkamıyacağım borçlar çıkartılır mı? bu yüzden çok korkuyorum. ş

imdi ben nasıl emekli olabilirim lütfen bana yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Şu anda hangi oranda işgücü kaybı oranı alabilirsiniz? Görme ile ilgili durumunuz nedir?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ahmetsafi Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın oturanboğa kardeş trafik kazası travma sonucu kafatasım kırılarak beynimde ezilme oluşmuş. sanırım görme ile ilgili damarlarım ezilmiş % 60 sol hemiparezi ,hemopzi sürekli diye raporumda yazıyor elimde mevcut başbakanlık özürlüler idaresinin verdigi rapor var iş bulma kurumundaki raporumda yine %60 hastalığımda hiçbir degişme yok şimdi dahada zorlanıyorum emeklilikte kurum raporları ne kadar düşürür nasıl değerlendirir bilmiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Maluliyet Cetveline göre maluliyet oranında işgücü kaybınız varsa, 1800 gün prime tamamlayıp malulen emekli olabilirsiniz.

Yok, %60'ın altında olursa rapor oranı ve malulen emekli edilmezseniz, o zaman primleri 3600'e tamamlamak ve defterarlığa vergi indirim hakkı için başvurup 3. dereceden vergi indirim hakkı elde etmek koşuluyla erken emekli olabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ahmetsafi Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oturan boğa kardeş vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim
    benim geçmişte esnaf ve sanatkarlar odalarına sicil kaydımı yaptırıp uzun bir süre vergiden muaf olan ayak üstü seyyar işler yapmıştım. geçmişteki bu sürelerin bağkur sigorta primlerini yatırma durumum var mı?
    Bilen varsa lütfen cevaplasın şimdiden teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Vergiden muaf olunan hallerde geriye dönük borç da olamayacağı için, geriye dönük ödeme de olmaz diye biliyorum. Öyle ya, SGK bir borç çıkartmalı ki siz de ödeyerek avantaj sağlayabilesiniz.
    Yanılıyor muyum arkadaşlar?

Üye
    ahmetsafi Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    esnaf ve sanatkarlar ile odalarına bağlı olunduğu geçmişteki süreler bağkur tarafından borçlandırılır diye duymuştum bilen arkadaşlar lütfen cevaplarsa sevinirim teşekkürler.