TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 5 / 15 İlkİlk 123456789 ... SonSon
Toplam 223 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bahadırdr Avatarı

Son Giriş
    04.12-2019
    Saat
    22:15
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Tesekkur ederim.Sayin Davlumbaz ne zaman gelir bilgim yok devlet cok yavas maalesef

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    12.12-2019
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    107

@Aytektek tekrar soruyorum kusura bakmayın eşim mutlaka size bunu sormamı istiyor, şimdiye kadar ne dediyseniz aynen oldu. Eşime emekli olmak istiyorum dilekçesi yazdırdılar ama e devlette hiçbirşey görünmüyordu. Rapor onayı vb. bundan sonra olacak işler mi? Direkt emeklilik üzerinden mi gidiyor kurum? Biz anlayamadık.

Üye
    Aytektek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:38
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Davlumbaz sabirla bekleyin raporunuz sgk onaylansin once ondan sonra daha net bilgi paylasiriz benim tahminim Kurumunuz sizin evraka mesleki gorevi yapamaz be Baska gorevlerde calistiramam yazisi yazacaktir sgk kurumlardan bu tur gelen yazilara saglik kuruluna emekliligin onaylanmasi yonunde gonderiyo ve saglik Kurulu rapor uzerinde bi eksiklik yoksa onayliyo yeni rapor isdemiyo sizden daha emekli gorus yazisi gelmeden Kurum emekli olmak isdiyorum diye pesin imza almasi sanirsam pesin emeklilik yonunde sgk da talepte bulunacak yapmaniz gereken rapor onay. Surecini beklemek insalah hayirli olur

E Devlete gorunmuyosa daha sgk intikal etmemis bakanlik emeklilik subsinde islem goruyodur sgk Evrak geldiginde mutlaka e Devlete düser siz emeklilik subenizden bilgi talep edin 20 gun once emeklilk dilekcesi verdim Kurum emeklilk subeye daha Yarin gidecek evraklar benimde sgk gitmedigi icin e Devlete gorunmuyo ama Ben ankaradan kendi emeklilk subeden takip edip bilgi Aliyorum sizde oyle yapin sgk ya ulasmadan evraklar e Devlete gorunmez

Üye
    Bahadırdr Avatarı

Son Giriş
    04.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

Emeklilik dilekcesini verip mi izne cikmali yoksa izinleri bitirip mi dilekceyi yazmali acaba?

Yazi gelir gelmez hemen dilekceyi yazmali mi yoksa bekledikce uzar mi?

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    12.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    107

@Bahadırdr eşim de aynı şekilde soruyor, ücretsiz izinde olduğu için bir ay senelik iznimi kullanıp maaş alsaydım diyor ama ne zaman dönüş yapması gerektiğini bilmiyoruz ki... Yazı e devlette görününce mi, kuruma postalanınca mı? Personel işlerine sorduk, acele etmeyin dediler.

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    12.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    107

@Bahadırdr @darwas @Aytektek @OturanBoğa
    E devlet 4-C emeklilik işlemlerinde sorguladığımda bugün itibariyle bir kayıt görüyorum. Varide tarihi falan var. Evrak açıklama kısmında "tahsis" yazıyor. Bu ne demek? SGK'nın DYS sisteminde 2019 yılına ait evrak sorgula diyorum evrak bulunamadı diyor. Emekliliği SGK onaylamış mı, yoksa daha yeni mi SGK'ya gitmiş? İşlemler tahminen ne kadar sürer?

Üye
    Bahadırdr Avatarı

Son Giriş
    04.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

Bakanliktan sgk ya yazi gitmis 15 -20 gune emeklilik daire baskanligina ordan malullere aylik baglamaya falan 40 gun onaylanma sureci var

Sabir edip beklemek lazim sayin Davlumbaz

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    12.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    107

@Bahadırdr anladım. Aşamaları SGK dys sisteminden takip ederim.

Üye
    Bahadırdr Avatarı

Son Giriş
    04.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

Dun sgk dan emeklilik onay yazisi gelmisti ben de bugun emeklilik icin dilekceyi yazdim baktim malulen diye yazmis personel aldum degistirdim 5510 sk g4 maddesi 6. Fikraya gore diye sgk yazisini ilgi tutturup imzaladim hayirlisi bakalim

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    12.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    107

@Bahadırdr bize sağlık bakanlığından sordular emekli olmak istiyor mu diye ona istinaden bakanlığın yazısı ilgi tutulup dilekçeye emekli olmak istiyorum yazıldı. Sizinki farklı birşey demek ki.

Üye
    Bahadırdr Avatarı

Son Giriş
    04.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

Ben gorus yazisi istemistim sgk saglik kurulu incelesin raporda oran dusmezse durum netlessin diye emeklilik dilekcesini yeni verdim

Belki sizin yontem daha iyi olabilir simdi bitun surec yeniden basliyor

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    12.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    107

@Bahadırdr biz dilekçeye oranımın tekabül ettiği sürede emekli olmak istiyorum yazmıştık. Bakanlık emekli olmak istiyorsa bildirmesi ve yazının tebliği diye kuruma yazmış. Bizim oran balthazard formülüne göre %50 ama süre 24 yıl 6 ay. Sizin balthazard oranı neydi, süre ne kadar?

Üye
    Bahadırdr Avatarı

Son Giriş
    04.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

Ayni bakanliga yaziyoruz farkli cevap geliyor bizim bakanlik biraz karisik.Benim 74 suresizdi ,maliye de suresiz dedi,sgk onayinda da sure yok ama emeklilik onayi konttol serhli mi olur bilmiyorum

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    12.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    107

@Bahadırdr bizim de rapor sürekli, süre derken fiili hizmet süresini yazdım. Sizin iş karışık, önce emekli sandığı sonra başka kurum sonra tekrar emekli sandığı. Birleştirmeleri falan karışık. 4-A mı 4-C mi o bile net değildi. Öğrendiğim kadarıyla sürekli raporlarda kontrol şerhi pek olmuyor, sonuçta hastalığın düzelme şansı yok ki, Eşimde tip 2 diyabete bağlı retinal kanamalar, sert eksudalar, makulada ödem, katarakt var. Hadi kataraktı ameliyat edecekler, görmesi artar mi diyoruz, pek değişmezmiş. İğne falan yapıyorlar, biraz açılıyor, bir ay sonra eskiye dönüyor. Zaten yoğun bakımda çalışıyordu. İlaçların isimlerini okuyamıyor, yakın görme yazı okuma yok, damar yolu bile açamıyor, nerede çalıştıracaklar? Keşke biraz daha iyi görse, çalışmaya razı, insan hasta olmayı ister mi? İyileşme şansı olsa süreli verirlerdi ki süresiz vermişler şu an, sonradan da ekstra kontrol istenen duymadım, hatta burada başlık açılmıştı, 5434 sayılı yasaya tabi olup kontrol muayenesine çağırılan var mı diye soruyorlardı hiç çağırılan yoktu.

Üye
    Bahadırdr Avatarı

Son Giriş
    04.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kronik ve kuratif tedavisi henuz bulunmamis hastaliklarda kontrol olmamali tam bagimli hale gelmis hasta da kontrole cagirilmamali hekim olarak benim kanaatim budur.

Bu turlu idari hukuki islerde kurum calisanlari ve bakanlik yetkilileri donanimli olmali kisiyi dogru yonlendirmeli ve isin oluruna bakmali.Once gorus alalim sonra dilekce ver yerine bastan dilekce ile hallolabiliyorsa oyle yapilmali ne kadar elektronik ortama gecilse de halen burokrasi yavas isliyor maalesef.

Sayfa 5 / 15 İlkİlk 123456789 ... SonSon