TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 12 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 166 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    HOŞCAKAL Avatarı

Son Giriş
    20.09-2019
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    .............
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    96

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    geçmiş olsun eşiniz sağlık çalışanı çalıştığı hastanede kolaylıkla rapor alır 25 yıllık bir hemşire gözde kaç puan verilir yada rapor alırsam oran kaç çıkar bilmiyor olması biraz şaşırtıcı...
    % 40 rahatlıkla alır
    sadece gözden %40 alamaz ( şeker oran eklemesiyle) % 40 rahatlıkla alır. kendi çalıştığı kurumda alırsa dktor 4,5 puan fazladan verebilir insyatif...

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    100

Kendi kurumunda gözde makinalar yok, oct, anjiyo falan yapılamıyor diye tıp fakültesine yönlendirdiler. Rapor için söylediğimizde başhekim pek inanmadı, göz doktoru çekimser kaldı, dedi ki takip eden doktor verirse daha iyi olur. O yüzden fakülteye gittik. Eşimin gözleri iyi görmediği için telefon ve bilgisayardaki yazıları okuyamıyor, bu platformu ben takip ediyorum, şimdiye kadar da bir hastalığı yoktu, hatta emekli olabileceğinden bile haberi yoktu. Dışardan sapasağlam göründüğü için insanlar inanmıyor, en çok yıkıldığı nokta da bu oldu, kimseyi inandıramadı, birden geçen mayıs ayında ameliyat geçirince tüm sorunlar ortaya çıktı. O yüzden kendi hastanesinden almak istemedi. En azından takip eden doktor durumun ciddiyetini biliyor, hastalığı neyse o kadar oran versinler, hem fakülteden rapor olursa geri döndürüp oran düşürmezler diye düşündük. Şu an ücretsiz izinde. Raporu alamazsa ücretsiz izin bitiminde dilekçesini verip yaşının dolmasını bekleyecek. Epeyce çaresiziz.

Üye
    turkuazist Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    1

Tip2 %20 oranı var.
    Göz kesin değil ama %29
    Balthazar formuluyle zaten %40 ı rahat geçer. Bu şekliyle rahat rapor alabilirsiniz.
    Ancak eğer tedavi süreçleri devam ediyorsa ve kronik bir hâl almamışsa raporunuz süreli çıkabilir. Ve bununla da emekli olmanızı tavsiye etmem.

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    100

@turkuazist göze iğne yapıyorlar, bu tedaviyi almazsa görmesi daha da düşüyor. Başka bir tedavisi yok. Bu tedaviyi almazsa görme tamamen gidecekmiş bize söylenen bu. Ameliyatla düzeliyor mu diye sorduk, ameliyatı yok dediler. Ulucanlar göz hastanesine de götürdüm orda da aynı şeyi söylediler. Şeker yükselmezse bu seviyelerde durursa olan görmesini korumaya çalışacaklar. Şeker kötü giderse görme de kötüleşecekmiş. O yüzden dikkat ediyoruz. Peki diyelim ki süreli rapor verdiler, iyileşme gösterdi, raporu 40'ın altına düştü. O zaman yaşın dolana kadar gel çalış mı diyecekler? O yüzden mi tavsiye etmediniz? Keşke düzelse gözü görse hemen çalışır, yoğun bakım hemşiresiyken birsürü narkotik ilacın uygulamasını yaparken ilacın adını okuyamamak, bir damar yolunu bile açamamak psikolojik olarak yıpratıyor. Büyük oğlumuz üniversite sınavına girecek, tam da böyle bir durumda çalışamamak çok ağırına gidiyor.

Üye
    turkuazist Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Davlumbaz

Öncelikle çok geçmiş olsun. Tavsiye etmememin nedeni aynen düşündüğünüz gibi. Ancak göz tahribata uğradıysa tekrar düzelmesi de zor. Bundan dolayı tip2 diabet ve göz ile rahatlıkla %40 rapor alabilirsiniz diye düşünüyorum. O yüzden rapor mutlaka çıkarın hiçbirşey kaybetmezsiniz.

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    100

Bugün tüm bölümleri gezmeyi bitirdik. Göz raporunda teşhis diyabetik retinopati, görme 0.2 0.3
    Dahiliye teşhis tip 2 diyabet, komplikasyon yapmamış
    Nöroloji teşhis bilateral (hafif-orta) derecede KTS ile uyumlu lif tutulumu PNP ile uyumlu muayene bulgusu
    Kulak burun boğaz duyma kaybı yazmış ama tahlil sonucunu forumdan incelediğim kadarıyla sıfır puan alacak gibi duruyor.
    Fizik tedavi nöropati yazmış, bu zaten nörolojinin vereceği oran herhalde, buradan birşey çıkmaz.
    Psikiyatri nörolojik ağrı ve yakınmalar demiş, buradan da çıkmaz.
    Bunları doktorların not kâğıtlarından edindim. Herhangi bir oran yazmıyor. Rapor iki ay içinde hazır olur dediler. Yeterince oran alınabilir mi, fikri olan var mı?
    1993 ekim ayı emekli sandığı başlangıç, 2002 mart ile kasım arasında 8 ay askerlik var, 2018 aralık ayında ücretsiz izne ayrıldı, askerlikte geçen süre çalışmaya sayılır mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.452
    Verilen Beğeniler
    2.854

@Davlumbaz

Askerlik borçlanması yapabilir ve hizmet sürenize ekletebilirsiniz tabii.

Üye
    turkuazist Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    1

@Davlumbaz

Raporda oranları yazmadilar mı? Örneğin göz için oran nedir?

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    100

@turkuazist doktorları gezdik, raporlar toplanıp heyete çıkacak. Oranlar orada verilecekmiş. Bu forumda bir arkadaş göz oranını %29 hesapladı. İnşallah fakülte de öyle hesaplar. Raporun çıkması 2 ayı bulur dediler.

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    100

@Aytektek hayırlı uğurlu olsun. Eşimi bugün heyete çağırdılar. Sabahtan 4 fotoğraf ve kimlik fotokopisi istediler. Öğleden sonra heyete çıktı, birşey sormamışlar. Evrakı imzalayıp 10 gün sonra raporunuzu alabilirsiniz demişler. Oranın %40’ı geçeceğini tahmin ediyoruz. Nasıl bir dilekçe yazmalıyız? Özellikle belirtmemiz gereken birşey var mı?

Üye
    Aytektek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:02
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

Davlunbaz@ kurum üzerinden işte şu tarihte şu hastane saglik kurulundan şu oranda hastalıklarımdan ötürü engeli saglık raporu aldım işte şu emeklilik kanunun şu maddesi uyarınca engeli emeklilik Hakkı'ndan yararlanıp emekli olup olamıyacagımın tarafıma bildirilmedi diye sgk kamu calişanların emeklileri daire başkanlığına saygılarımla arz ederim de bide raporun Aslı'nı hastaneden iki tane talep et bi kactanede asli gibidir yaptır ve mutlaka raporun Aslı'nı gönder çünkü çoğunlukla Aslı'nı isdiye biliyolar bu yüzden cevap uzuyo ben Aslı nı vermedim 6 ay sürdü Aslı'nı isdediler hayırlı olsun kardeşim

Davlunbaz sanırım 5510 sayılı kanunun geçici 4 maddesine göre diye belirtiliyo

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    100

@Aytektek evet öyle belirtiliyor. Eşim 1993 başlangıçlı, neredeyse 25 yıllık memur. 5434’e tabi olmasına rağmen şimdi herkes 5510'la tanımlandı, eşimin durumu geçici 4. Maddeye uyuyor. Korktuğum şey aslını göndermeyince sürecin çok uzaması, bize verilen tek raporu da oraya yollayınca raporun aslını kaybederler mi, işyeri üstyazıyla bildirme işini uzattıkça uzatır mı, dilekçede hata yaparım da süreci iyice uzatır mıyım, kafamda birsürü soru var. Defalarca okudum, atladığım birşey olmasın diye. Aslını iki tane istemeyi düşünememiştim, raporu almaya gidince söyleyeyim onu da. İnşallah oranlar uygun çıkar, hepimizin hakkında hayırlısı olsun.

Üye
    Aytektek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:02
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

Davlumbaz@ sanırım e rapora geçmişler ve raporun kaybolması söz konusu olmaz bide ıslak imzalı giden raporlar sanırım dys denen elektironik sistem üzerinden saglık kuruluna gidiyo o yüzden rapor kaybolmaz iyi geceler hayırlısı olsun

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    100

Bugün raporu aldık. %20+%10=%28 dahiliye
    %30 göz
    %5 nöroloji toplam %50.
    @Aytektek fakülteye sordum e rapor sistemine geçmemişler. Bana iki nüsha düzenlemişler, ikisi de ıslak imzalı. İşyerine dys sisteminden evrakları nasıl gönderiyorsunuz diye sordum, taratıp gönderiyorlarmış. Bu durumda raporun aslı nasıl ulaşacak? Tereddütte kaldım. İşi uzatmalarını istemiyorum.

Üye
    Nefes18 Avatarı

Son Giriş
    13.08-2019
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Nöroloji özür oranını hangi hastalıktan aldınız acaba

Sayfa 2 / 12 İlkİlk 123456 ... SonSon