TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 35 / 66 İlkİlk ... 2531323334353637383945 ... SonSon
Toplam 986 mesajın 511-525 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Aytektek Avatarı

Son Giriş
    24.10-2020
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar 2008 yilindan once ssk varsa 2008 yilindan sonra memuriyete girsenizde en dusuk memur maasi baglanir by sgk uzmanindan alinmis bilgi ilk defa 2008 yilndan sonra ssk olanlarin maasi dusuk olur bu net bilgi bi sgk uzmanindan alindi

Üye
    nimrennnn Avatarı

Son Giriş
    20.11-2020
    Saat
    10:10
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    157

Arkadaşlar forumda sgk nin ağustos ayında olduğu yazılmıştı, geçen hafta sgk ya engelli emekliliği verdim. Tecrübesi olan yazabilirmi kaç ay sürecek cevap gelmesi? Şu an evraklarım sgk da. Teşekkür ederim.

Üye
    HAKAN3379 Avatarı

Son Giriş
    01.06-2020
    Saat
    12:51
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    11

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @nimrennn normal şartlarda 3 haftada bitiyor ama benim gibi evrağın kaybolur yada arsive kaldırılırsa yanlışlıkla aylar sürüyor..

Üye
    nimrennnn Avatarı

Son Giriş
    20.11-2020
    Saat
    10:10
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    157

@HAKAN3379 Umarim dediğiniz gibi olur, 3 hafta beklenir de kaybolursa mahvolurum, bana başta malûllük evrakı yaptırdı kurumum şimdi engelli emekliligine başvurdum, onların iş bilmemezligi yüzünden tam 6 ay kaybettim. Birazdaha sabır..

Üye
    Hugo88 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:00
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    12

@Aytektek Sgk uzmanına 5510 sayılı kanunun hangi maddesine istinaden en düşük memur emekli aylığı bağlanır diye sorarmısın bizde bilgilendirmiş olursun..5510'da böyle bir madde yok ama ben gene Ankara'da Kamu Çalışanları Emekli Daire bşk.lığından aldığım net bilgiyi vereyim 2008 sonrası memur olan hiç bir kimse taban aylık alamaz o kanun 5434'lüleri kapsar dendi.

Üye
    Mutlu678 Avatarı

Son Giriş
    23.02-2020
    Saat
    23:30
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

iyi akşamlar hugo
    Bende 1.5 sene önce sordum bana da sana verilen cevap verildi. Sonuçta herşey değişiyor ? Belki yanlış bilgi verildi ?

Ama unutma; söz uçar yazı kalır!!!
    Burda arkadaşlar sağolsun diyorlar en düşük devlet memuru maaşı bende inanıyorum o arkadaşlara...
    Sanada inanıyorum. Sonuçta burda insan hayatı söz konusu....
    Sana soruldu ;
    Sigorta girişin hangi tarih ;
    Kaç gün ?
    Memur musun ? Giriş tarihi ?
    5510 Gün ?

Lütfen emin olduğun, kesin konularda paylaşım yap!!!!

Burada herkes lütfen kesin emin olduğunuz konularda paylaşım yapınız !!!
    Burda bu bilgilere güvenip emekli olan yada çalışmak zorunda olan arkadaşlar var!!!

Üye
    Aytektek Avatarı

Son Giriş
    24.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bi arkadastan ogrendim oda emeklilik dilekcesi verdi gecen ay kamuda calisiyo sgk girisi 1993 emekli sandigi giris 2009 para karsiligi hizmet veren bi sgk uzmanlik is yerinden bilgi aldi ve engeli emeklilk dilekcesi verdi benim ondan duydugum bilgi yakinda sonuclanir burdan paylasirim emeklilik sgk onaylandi maas surucini burdan paylasirim

Üye
    Aytektek Avatarı

Son Giriş
    24.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    0

Biraz once tel den konustuk arkadasla bi duzeltme yapiyim arkadasim 1993 uzman cavus olarak gorev yapip 1997isdifa etmis sozlesmeli yapmis ama ssk emekli sandigi uzerinden yatmis onlarin sitotuleri biraz farkli emekli sandigi gibi degerlendiriliyo sanirim ondan 2009 memur olmus bobrek yetmezligi sonucu emeklilk talep etmis baska hastaliklarida var yuzde 58 le sgk emekliligi onaylamis yani onun sitatusu farkli oldugundan normal 2008 sonra memur olanlar kapsamina girmiyo

Üye
    strangeyaman Avatarı

Son Giriş
    26.02-2021
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Maalesef hepimiz acaba dogrumudur diye umutlaniyoruz bir an en dusuk emekli memur maasi baglanir mi diye ama arkafasla boyle bir uygulama yok.. bunu defalarca soyledim.. kabul etmek zorundayiz.. Ankara ya kadar bu konuda gitmis birisi olarak maalesef yok.. olmasi icin neler vermezdim ama yok.. gecen sene ali tezel burosuna dahi 350tl verm8s birisi olarak yok.. bu konuda yazili olarak cevap istesemde ilgili kuruluslardan yine umut yok.. ben kabul ettim

Üye
    Mutlu678 Avatarı

Son Giriş
    23.02-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba
    Senin gibi düşünmüyorum. Çünkü Ankara ya 1.5 sene evvel bende gittim. Banada öyle dediler. ama sürekli genelge çıkıyor, değişiyor..
    Burada maaş alan arkadaşlar var...
    Bunu Ankara emekli maaşına bakan iki müdür varmış bilse bilse onlar bilirler dediler...
    Birine sorması için rica ettim. Oda olmazsa kendim gitcem...
    Dediğim gibi en doğru olan burada maaş alan arkadaşlar bu konu çok çetevetli...

Üye
    strangeyaman Avatarı

Son Giriş
    26.02-2021
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Çetevetli degil o arkadasla ben gorustum.. primleri en yuksekten yatmis zamaninda ozeldeymis.. yani emekli maasi primle ilgili.. ve zaten emekli maasi sitesinde hesapladigi zamanda yaklasik o tutar cikiyormus.. yani tutar yaklasik denk gelmesi siz konusu.. emekli maasi com sitesi ne hesapliyorsa su an sana alacagin maas o.. ankara kamu emekliler daire baskanligina gittim bu konuda.. insallah zamanla degisir ki degismesi kacinilmaz.. cunku yillar sonra bu konu patlayacak insanlar 1.000tl maas emekli almaya baslayinca.. su an cok az kisi bunu biliyor.. dogal olarak engelliler erken emekli olabildigi icin bunu biliyor.. yoksa 2008 sonrasi memur olupta emekli olabilecek engelsiz kisiler henuz yok piyasada..

Üye
    Mutlu678 Avatarı

Son Giriş
    23.02-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba,
    1. Ortada iki sorun var

A. En düşük devlet memuru maaşı almanın şartları nelerdir? ;
    Cevap ; bilmiyorum.
    mantık; ekim 2008 öncekiler memurda, sonrası da 657 bağlı memur değil mi?

Birine verip diğerine vermemek anayasaya eşitlik ilkesine uygun mu ?

B. Ekim 2008 den bugüne 11 yıl geçse , tabiki emekli olan vardır...
    Neden hakan bey dışında çıkan yok oda ayrı bir sorun, ?

Bunu öğrenmek zor değil... Ankara'da yaşayan engelli memur arkadaşlar bu işe bakan iki müdür var, onlara sorabilir. Bunun için en fazla girip çıkması 15 dakika alır.

Bence emekli olan vardır. Bunlar nerede bilmiyorum. Şimdilik Allah razı olsun hakan bey bu bilgiyi paylaştı.

Burada en düşük devlet memuru maaşı densede bence en doğru bu bilginin resmi belgeye dayanması , çünkü bilgiler çok farklı !!!

Ufuk bey , bu konuda lütfen sizinde bilgileriniz ve öneriniz nedir ?

Özetle: "EN DÜŞÜK DEVLET MEMURU MAAŞI" BİZE VERİLMİYOR İSE, O ZAMAN YENİ VE ESKİ MEMUR ARASINDA BU YÖNDE FARK VAR.

BU DURUM 5510 TABİ OLAN TÜM MEMURLARIN ORTAK SORUNU, BU ŞİMDİ ÇÖZÜLMEZSE, İLERİDE EYT GİBİ İLERİDE ANLAYACAKLAR AMA İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLACAK.

En düşük devlet memuru maaşı tüm kadrolu memurlar için uygulanıyor mu !!

En düşük devlet memuru maaşı almanın şartları nelerdir ?

5510 en düşük devlet memuru maaşı alma garantisi var mı ?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    16.08-2021
    Saat
    13:19
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.204
    Verilen Beğeniler
    542

@Mutlu678
    Bu konuda fikirlerimi daha önce açıkladım, görüşüm maalesef olumsuz.
    O yüzden bu konuya sık sık yazmak istemiyorum. Çünkü bazı arkadaşlar sanki bu durum benim temennimmiş gibi yanlış anlayabiliyorlar.
    5510 tabi olarak emekli olan 657 li arkadaşlar malesef şu anki en düşük memur emekli maaşını alamayacaklar.
    Tamam, en düşük memur emekli maaşını alacaklar, ama şu anki en düşük memur emekli maaşını değil.
    Çünkü 2008 girişli normal memurlar 5510 a tabi olarak emekli olmaya başladığında en düşük memur emekli maaşı da tabana yapışmış olacak, yani bu sadece engelli memurların sorunu değil, bütün memurların sorunu. Sadece etkisi engelli memurlarda daha çabuk görülecek.
    Şimdi bakıyoruz 2008 sonrası memuriyete girişi olan engelli bir memur 5510 a tabi olarak emekli oluyor, ve maaşı hiç de dediğimiz gibi düşük değil.
    Olabilir, çünkü 2008 sonrası girişlilerin bütün hizmetleri memuriyette olarak emeklilikleri, engelli olarak da olsa daha başlamadı.
    5510'a tabii olarak erken emekli olan engelli devlet memurlarının hepsinin 2008'den önce diğer statülerden hizmetleri var.
    Adam 5 sene, 6 sene, 8 sene devlet memurluğu yaptıktan sonra emekli olmuş, ama bunun öncesinde 4A lı olarak yüksek maaşlarla çalışmış olabilir. Biliyorsunuz 4A lıların fazla mesailerinden tutun ikramiyelerine kadar aldıkları her kuruştan sigorta primi kesilir. Brüt maaşları da yüksek olunca bu dönemde ödedikleri yüksek primler memuriyetteki düşük primlerin ortalamasını yükseltir. böylece bütün hizmeti memuriyette geçmiş olanlardan çok daha fazla emekli maaşı bağlanmış olur.
    Durumun vehameti henüz çoğunluk tarafından anlaşılmış değil. Yeni bir düzenleme ile bu mağduriyet giderilmezse ileride çok büyük sorunlar yaşanacak.
    Bu tamamen benim fikrim, kimseye bir dayatmam söz konusu değil.

Üye
    HAKAN3379 Avatarı

Son Giriş
    01.06-2020
    Saat
    12:51
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    11

@nimrennnn malesef kurumların iş bilmezliği yüzünden bende 1 sene bekledim her gun emekli sandığını aradim. Sgk 'dan raporunuz onaylandıktan sonra kurumunuza yazı gelecek ayrılış yapacaksınız ve ayrılıktan sonra 10 gun en fazla sürer işlemlerin bitmesi ve ikramiyenin yatması.

Üye
    Bulut25 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    1.357
    Verilen Beğeniler
    990

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu başlığa bakıpta hiç birşey anlamayan tek kişi benmiyim 🤔

Sayfa 35 / 66 İlkİlk ... 2531323334353637383945 ... SonSon

Başlığın Etiketleri