Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BaCillus Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    14.12-2014
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    size başka bir konu soracaktım... benim babamın 1978 den sigortası var. 2008de çıkış giriş yapılmış ve 1998 den bağkuruda var ve babam askerliği ödeyerek emekli olacaktı. hatta başvuru yaptı ama bağkur sorun çıkarıyor. hata yeni çıkan bi kanuna göre sanırsam bağkuru sildirebiliniyor ve başvurdu onada hepsini silmemişler.
    bağkur şuan babamın 2008 de çıkış giriş yapılmış olan 1 senelik primi silmemişler 4 milyara yakın ve şuan onun parasını istiyorlar. ondan dolayı emekli olmada sorun çıkartıyor. bu 1 senelik priminde silinmeside gerekmiyor mu

bana yardımcı olurmusunuz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bunu bilmiyorum. Ama emeklilik için bağkur borcunun olmaması şart..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Bağkur borcuna neden hangi gerekçeyle itiraz ettiğinizi anlayamadım ama;
    Şayet işyerinizi kapattığınız halde bağkura bildirim yapmadığınızdan dolayı prim borçlarınız işlemişse,vergi dairenizden alacağınız terkin belgesiyle bağkura başvurduğunuzda borcunuz silinecektir.Sadece geç bildirimden dolayı 62 tl ceza ödemek durumunda kalırsınız.

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok karısık yazmıssın tam anlasılmıyor.5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun geçici 17. maddesine gore 5 yıl ve uzerı bag kur borcu olanların borcları sılınıyordu. baban suan hangı kurumdan emeklı olmak ıstıyor bag kurmu ssk mı? bagkur ve ssk gırıs cıkıs tarılerı neydı ?

Üye
    BaCillus Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    14.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ufukalp;
    bağkurdan yararlanmak istemiyorum kulanmadığımdan dolayı vergi dairesi ve ticatret odasına kapattım ve şirketi lav ettim ama bağkura dilekçe verdim borcumun silinmesi için fakat 14 ay ödenmesini istiyolar ben sigortalı olduğumdan dolayı sigortadan emekli olmak istiyorum ben kompile silenmesini istiyorum ama bağkur hepsini silmedi sorun çıkartıyor ve bu yeni çıkan yyasaya göre silinmesi gerekmiyormu tamamen iptal ettirmek için başka nereye başvurmam gerekiyor.

Üye
    BaCillus Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    14.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakanarslan;
    babam yurt dışından izine geldiğinde 2008 de çıkış giriş yapılmış sigortalı olduğu halde şirket öle yapmış şimdide bağkur onun parasını istiyor anlıcağınız haksız kazanç istiyor babam bağkurdan yararlanmadı hiç vebunu nasıl çözebilir.

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ne yazıkkı o parayı odemekten baska carenız yok.cunku bu durumda hem sırket ortagı olup hem ssk lı olunca ve arada bosluklar olursa. bagkur o donem ssk lı olsanız dahı prımını ıstıyor.