TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Clandestino Avatarı

Son Giriş
    15.02-2020
    Saat
    06:35
    Yaşadığı Yer
    Kırşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar pek çok yerde araştırmama rağmen net bir cevap alamadığım sorularım var bilgisi ve ya tecrübesi bulunanlardan yardım bekliyorum ve her şeyi aşama aşama anlatacağım .

ilk sigortalı işe giriş tarihim : 2012 Haziran 25 gün
    Toplam sigortalı çalışma sürem : 25 gün
    Bu günden sonra üniversite hayatı garsonluk müzik serbest işlerle uğraştım .
    2015 yılında D.M. teşhisi kondu. 2018 mart ayında ise %48 Hakem hastane raporu ile sürekli engelli raporu aldım . Raporda istihdam bölümü DEĞERLENDİRİLMEDİ şeklinde. (bununla ilgili bir sorunum aslında yok çünkü bakanlığın talimatı var herhangi bir aksi durum belirtilmemiş ise yeniden rapor istenmeyecektir şeklinde )
    2018 Ön lisans KPSS sınavına gireceğim 80 üzerinde bir puan alacağımı öngörüyorum .

Şimdi sorularıma geleyim ;
    1-Ben bu sınav sonucum ile atanırsam göreve engelli statüsünde mi başlayacağım ? Eğer engelli statüsünde başlamayacak isem erken emeklilik için izlemem gereken yol nedir.

2-Erken emeklilik için sigorta girişimin olduğu 2012 den bu zamana kadar olan bölümler için dışardan ödeme yapmam mümkün mü ?

3-Toplamda 18 yıl çalışma günü istiyor şartlar . Bu 6 seneyi bu şekilde ödeme yaptığımda 18 seneye dahil olur mu ?

Yoksa 1.5 sene daha bekleyip engelli kpss ile atanmayı mı beklemeliyim ?

4-Bu normal kpssde atandığım takdirde engel durumumu bildirmem ikamet ettiğim şehirde göreve nakil olmam için yapmam gerekenler nelerdir ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.715
    Verilen Beğeniler
    3.203

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Clandestino

1- Raporunu sunmazsa engelli statüsüde olmasın. Ama böyle de olsa bu, raporuna karşılık erken emekli olamazsın demek değil. Günü gelinice rapor alıp sunabilir ve erke emekli olabilirsin:

bagkur - 2012'de sigorta girişim var. Memur olursam engelli raporu ile emeklilik şartlarım..?

2-3- Hayır.

4- Engelli olarak EKPSS ile atanmadığında nakil işi çok çok zordur. Bariz bir sağlık gerekçesi sunabilmen gerek

Başlığın Etiketleri