TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    istanbul40 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    25.03-2020
    Saat
    01:16
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    126
    Verilen Beğeniler
    96

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    EMEKLİ MAAŞLARI HANGİ KRİTERLERE GÖRE HESAPLANIR?

Çalışan için ödenen prim miktarı, çalıştığı süre gibi faktörler emekli maaşının tutarında belirgin özellikler gösterir. Örneğin primini belirli bir seviyeden yüksek ödeyen ile asgari miktarda ödeyen arasında büyük farklar görülür. Bunun yanında emekli maaşlarına yapılan zamlar bir yeni yıl bir de yıl ortası olmak üzere yılda iki defadır. Emeklilerin istedikleri herhangi bir bankadan alabildikleri emekli maaşları Ocak ve Temmuz aylarında enflasyon oranlarının belirlenmesi sonrasında zamlanarak tekrardan hesaplanır.
    @elifsu2010 yanlış biliyorsunuz.Hesaplama sgk ya yatırdığınız sene ve primlere göre hesaplanır..

BENİM 9100 GÜN PRİM 1987 GİRİŞ... 30 YILDA YATAN PRİM MİKTARI 870.000 TL

BAGLANAN MAAŞ 3800 TL EK ÖDEME 152 TL TOPLAM MAAŞ 3952 TL DİR.

AYLIK BRÜT MAAŞIM 7000 TL ÜSTÜ ..NE KADAR PRİM OKADAR MAAŞ...

ŞİMDİ DİYORSUNUZ Kİ NE KADAR YÜKSEK MAAŞ.BEN SAGLIĞIMI KAYBETTİM.Kafamda tümör her gün ömürden bir gün daha kısalıyor..yıllarımı verdiğim mesleğim emeğim hepsi gitti...herşey para değil insanlar bunu anladığı zaman iş işten geçiyor zaten...Hayatta bir günü mutlu geçirebiliyorsanız buna sevinmek lazım..herşey boş.............
    .

Üye
    jack72 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2020
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Merhabalar,

Benim emekliliğime 4 sene var.Şu an ne kadar emekli maaş alırım diye emekli-maaş.com'dan hesaplama yaptım.Hesaplama sonucu çıkan tutarı Bu çıkan tutarı emekli olacağım 4 yıllık süreye kadar her sene emekli-maaş.com sitesinden hesaplatıp Allah kısmet ederse emeklilik için müracaat ettiğim zamanki bağlanıcak olan maaşla emekli-maaş.comdan bu 4 yıllık sürede hesaplattığım tutar ile bağlanıcak emekli maaşım arasında ne kadar fark olur?????? @istanbul40

Üye
    istanbul40 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    25.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    126
    Verilen Beğeniler
    96

Bu gidişle her yıl alacağın para %20 yükselecek ancak enflasyon oranlarının yüksek olması sebebiyle devletin enflasyonu ile piyasanın enflasyon oranları tutmayacağı için 4 yıl sonra alacağın maaşın alım gücüyle şimdiki alacağın arasında çok fark edecektir...

Üye
    jack72 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

ben emekli olmadan emekli-maaş.com'dan hesapladığım tutar emekli olacağım süreye kadar her sene artacak mı ??????? @istanbul40

Üye
    istanbul40 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    25.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    126
    Verilen Beğeniler
    96

Arkadaşlar emekli gününüz doldu ise hiç beklemeyin derim.Arkadaşların anlamadığı konu maaşımız neden düşük diyorlar... ne kadar yüksek prim ve gün sayınız olursa okadar yüksek maaş alırsınız...asgari ücretle yatan maaşla alacağınız miktar en az alt tutar olur...
    1.prim doldu ise sadece emekliligi yaştan bekliyorsanız...HER YIL DEVLETİN VERMİŞ OLDUĞU YILLIK ZAM EKLENİR.
    2.PRİM DOLMADI HALA ÇALIŞIYORSANIZ..Maaşınızda 5000 tl brütün üzerindeyse aylık 6 ile 8 tl ayrıca yükselir...Ayrıca yıllık zam eklenir..
    Yüksek enflasyondan dolayı her yıl alacağınız zam miktarı aynı olmayacağı içim alım gücünüz düşecektir..
    2019 OCAK ayında zam oranı 6 aylık enflasyon yüksek çıkacağı için zam miktarı %9.5 ile %10.5 olabilir....tabi düşük çıkarmazlarsa...

Üye
    jack72 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

benim prim gün sayım dolmadı ve emekliliğime 4 sene var.Ama ben bugün emekli olsam ne kadar alırım diye emekli-maaş.com'dan hesaplattım.

emekli-maaş.com'un hesapladığı tutarı emekli olana kadar her sene emekli-maaş.comdan hesaplatıcam.Ve böylece 4 yıl sonra emekli olduğum zamanki tutarla emekli-maaş.com'un 4 yıl sonraki çıkarıcağı tutar arasında ne kadar fark olur emekli maaşında??? @istanbul40

Üye
    istanbul40 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    25.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    126
    Verilen Beğeniler
    96

Yukarıda detaylı anlattım neyi anlamadınız bende anlamadım...
    ben yarınımın ne olacağını bilemiyorum siz diyorsunuz ki 4 yıl sonra ne kadar maaş alacağım...
    yarın yaşayıp yaşamayacağımızı bilmiyoruz...siz hala ısrarla kaç tl maaş alacağım diye soru soruyorsunuz...
    bu enflasyonla böyle devam edersek sizin alım gücününüz 4 kat daha düşecektir...bunumu ögrenmek istiyorsunuz...
    şimdi alacağınız 1 tl eşyanın fiyatı 4 tl olacaktır...
    maaşının 1400 ise 4 yıl sonra en iyi 2000 tl olacaktır...

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.032
    Verilen Beğeniler
    701

@jack72

4 sene sonrasının emekli aylığını hesaplamak pek mümkün değil. Zira aylığın ne kadar olacağına ait parametreleri kimse bilemez. Enflasyon, zam, oranlar??? Bilmek mümkün değil

Üye
    jack72 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Ben ne kadar maaş alırım diye bir şey söylemedim.Sadece benim prim gün sayım dolmadı ve emekliliğime 4 sene var.Ama ben bugün emekli olsam ne kadar alırım diye emekli-maaş.com'dan hesaplattım.

Her sene yılda 2 defa yapılan zamları emekli-maaş.com sitesi her sene ilave edip ne kadar emekli maaş alabiliceğime dair bir hesap yapıyor.ve 4 sene boyunca her sene böyle emekli-maaş.com'dan hesaplattığım tutar emeklilik için allah kısmet ederse başvurduğum zamanki alacağım emekli maaşımla emekli-maaş.com'un hesapladığı tutar arasında 3 aşağı 5 yukarı ne kadar fark oluyor ????

Primleri dolmayan ve emekli olmayan bir kişinin emekli-maaş.com'un yapmış olduğu tahminen ne kadar emekli maaş alırım hesabı doğru mudur ???? Yani allah kısmet edip emekli olduğumuz zamanki tutarla bu sitenin yapmış olduğu hesaplama ne kadar fark ediyor ?? Site doğru hesap yapıyor mu ??? @istanbul40

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.032
    Verilen Beğeniler
    701

@jack72

Bahsettiğiniz site benim aylığımı hemen hemen doğru hesaplamıştı

Üye
    reyhan21 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2020
    Saat
    09:51
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    6

Yeni açıklanan bu seyyanen zamla ilgili detaylı bilgisi olan varmı arkadaşlar

Yasaklı Üye
    Helsinki Avatarı

Gerçek Adı
    İron
    Son Giriş
    03.07-2019
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    821
    Verilen Beğeniler
    943

@reyhan21

150 bin SSK ve Bağ-Kur emeklisine ayrıca seyyanen zam da olacak.

Bin liranın altındaki maaşlar bin liraya tamamlanacak. Böylece bu emeklilerin maaşına önce seyyanen zam, ardından enflasyon zammı yansıtılacak.

680tl alan bağkurlunun ve 1000tl altı maaş bağlanan sgk emeklilerinin maaşı ocak 2019 tarihinde seyyanen zamla 1000tl olacak artı %? enflasyon zamı alacak.

Üye
    jack72 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Emekli olmadan prim gün sayısı dolmadan emekli-maaş.com'dan ne kadar maaş alırım hesaplaması yapıyorum.örnek olarak ben kısmetse seneye emekli olmuş olsaydım,emekli-maaş.com'un yapmış olduğu maaş hesabı emekli olurken maaşla arasında çok büyük farklar yaratır mı ??

Bunları soruyorum çünkü herkes ne kadar emekli maaşı aldığını yazıyor ve yazılan emekli maaş rakamlar çok düşük ama benim 2003 girişim var ama 2005'de sadece 2 ay 2006'dan beri devamlı yatan sigorta primim var o sitenin bugün hesapladığı maaş bana 1248 liraydı.

Üye
    Strabon Avatarı

Son Giriş
    01.04-2020
    Saat
    05:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    27

@hozgul

Kardeşim merhaba forumda yorumlarını dikkatle okuyor ve beğeniyle takip ediyorum

%59 hastane engel raporum var şuanda Ankara'da sağlık kurulunda
    Benim sana sormak istediğim verği indirim belgem Aralık ayının sonuna doğru istanbul Maliyeye ulaşacakmış (bir aksilik olmazsa)

Ben bu süre zarfında emeklilik için Ocak ayında SGK'ya emeklilik başvurumu yapamazsam

Emekli maaşlarına yapılacak yapılacak zamlardan yararlanabilecek miyim?

Bir başka söylemle mevcut maaş alan emekliler gibi tüm maaş attışlarından yararlanabilecek miyim?

Vereceğin bilgiler için şimdiden çok teşekkür ederim.

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.032
    Verilen Beğeniler
    701

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Strabon

Çok teşekkür ederim, edindiğim bilgi varsa yazmaya çalışıyorum.

Örneğin Mart ayında emekli oldunuz ama Ocak'ta da malum emeklilere zam gelmişti. Emekli aylığınız hesaplanırken Ocak ayında gelen zam da nazara alınır, eğer sorunuz bu ise.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon