Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rambo279 Avatarı

Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    09:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bi sitede gördüm engelli çocugu olan annelere devlet emekli olabilmesi için pirimlerini devlet ödeyecek diye yazıyordu. benim çocugum yatalak ve benim gibi binlerce özürlü olan insan var. bu bilgi dogru mudur?
    şu anda özürlü maaşı alan benim çocugum gibi maaşını alan anne baba var ve digerleri.. şimdi devlet anneye emekli olabilmesi için pirim öderse bu aldıkları maasları yani yatalak çocuna baktıgı için aldıgı maaşı iptal olmaz mı? yani bu yasa dogru mu bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Emeklilik veya
    yaşlılık aylığı bağlanması talebinde bulunan kadın sigortalılardan başka birinin sürekli bakımına
    muhtaç derecede malûl çocuğu bulunanların, bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten sonra geçen
    prim ödeme gün sayılarının dörtte biri, prim ödeme gün sayıları toplamına eklenir ve eklenen bu
    süreler emeklilik yaş hadlerinden de indirilir” hükmü getirilmiştir.
    Yasa;SSK,Bağ-Kur ve Emekli Sandığına bağlı çalışan kadınları kapsar.Yasa;2008 yılı Ekim ayı
    başından önce çalışmalarını devam ettiren 506, 1479, 2925, 2926 ve 5434 sayılı Kanunlara tabi çalışırken Kanunun geçici 1 inci maddesi gereğince 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (a), (b) ve (c) bentleri kapsamında sigortalı olarak çalışmalarını devam ettirenleri kapsar.5510 sayılı Kanuna göre isteğe bağlı sigortalılıkları devam eden,kadın sigortalılar yararlanacaklardır.