Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    CAHİT1974 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2010
    Saat
    22:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    18 Temmuz güncel: http://www.engelliler.biz/forum/emek...a-ne-olur.html

Değerli arkadaşlar

ben nisan 2009-da Ankara Numune hastanesinden %44 rapor
    ankara eğitim ve araştırma hastanesinden % 41 rapor aldım
    ankara numune hastanesinden aldığım raporla vergi indirim belgesi almak için maliyeye müracat ettim. maliyeden 45-gün sonra ek bilgi veya raporun tazelenmesiyle ilgili bir yazı geldi.

bu durumda benim maliyey müracat ederek sevk yazısı alıp hastaneye sevkedilip , ek bilgi belgesi veya yeni rapor almam istenmekte. benim engelim %30 psikisatri %19 ortapedik

hastaneden raporla uğraşmak o kadar zor ki tereddüt ediyorum hastane raporumu bozar mı diye sizce bu durumda ne olur acilen bilgilerinizi bekliyorum

yada hastaneden ek bilgi belgesi verirlerse birde ankara eğitim ve araştırma hastanesinden almış olduğum raporum var ondada rapor oranım %41 onuda versem bana bir sıkıntı olurmu
    biri %44 biri % 41 yoksa bilgi bakımından zenginleştirmemi olur

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Maliye yasa gereği sizi Hastaneye sevk etmediği için yeni rapor istemekte.Rapor oranınızın düşme durumu söz konusu ise,biraz sabredin.Yönetmeliğin değişme ihtimali var.

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ek belge de korkulacak bişi yok bendede olmuştu hastane maliyeye sadece % gönderiyor hastalıkların detayını göndermiyor maliyede bu durumda hastalıgın detaylarını istiyor detaylarını yazdırıp maliyeye ek belge olararak vereceksin bende öyle olmuştu %41 alarak onaylanmıştı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Sevkle alınmayan raporları aslında maliye kabul etmemeli. Ama, bi şekilde ediyorsa, o zaman da Ankara sorun çıkartıyor.
    Sevk alıp eksiklikleri gidermekten başka yol yok maalesef. Dilerim bir sorun olmaz ve hakkınız alırsınız.
    Gelişmeleri bizimle de paylaşın lütfen...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    CAHİT1974 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar maliye ek belge istedi istedi hasteneden bende malieyeden sevk alıp hastaneye gittim tekrar rapor alır gibi yine doktorlar muayne etti

ek bilgi belgesini hastane maliyeye gönderecekmiş

bu ek bilgi belgesini maliye aldıktan sonra raporumu bozarmı

bozarsa benim ikinci bir raporum var başka bir hastaneden aldığım %40
    engelli olduğuma dair bu raporumla maliyeye tekrar müracat edebilirmiyim
    vergi indirim belgesi için belli bir süresi varmı müracat etmenin

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2006 yılndan önce alınmış raporları maliye kabul etmiyor ancak 2006 yılnından sonra vede yeni tarihli ise maliye biraz nazlanrak kabul ediyor siz ginede maliyeden sevk alarak vergi indirimine muracat etseniz iyi olur zaten konudanda anlaşıldıgına göre müracat etmişsiniz ek balgeleri tamamlayıp maliyeye vereceksiniz ondan sonrasını bekliyeceksiniz olumlu veya olumsuz olumsuz olması durumunda 6 ay beklemelisiniz

Üye
    Mürekkep Avatarı

Son Giriş
    14.08-2010
    Saat
    10:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sonuçtan bizide haberdar edersen memnun oluruz.

Üye
    CAHİT1974 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben 2009 yılı nisan ayında ankara numune hastanesinden rapor aldım. maliyeye vergi indirim belgesi için müracat ettim. maliyeden ek bilgi istendi onu da yaptırdım numune hastanesinden
    bana bilgi vermedi ankara numune hastanesi fakat maliyeye göndermiş maliyeden aldığım bilgiye göre ek bilgi olarak gönderilerek verilen cevabta hastane rapor oranı belirtmemiş

sadece konu hakkında bilgi vermiş buna göre maliye benim raporumu bozarmı . Bozarsa maliyeyi mahkemeye versem mahkeme yoluyla albilir miyim .mahkeme nekadar süre zaman alıyor

VERGİ İNDİRİM BELGESİNİ MALİYE VERİRSE RAPOR ORANIM %44
    SİGORTALILIK SÜREM 4000 GÜN
    İLK SSK NOSUNU 1991 YILINDA LADIM
    1974 DOĞUMLUYUM
    SİGORTA MÜRACET EDİNCE HEMEN EMKLİ EDERMİ MAAŞ NEZAMAN ELİME GEÇER

bilgilendirirseniz memnun kalırım

selamlarımla

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

05.08.1991 yılı ve daha öncesi ise ssk girişiniz 15 yıl 3600 gün
    06.08.1991 yılı üstü ise 16 yıl 3760 gün
    vergi ind hakkı kazanır iseniz istediginiz zaman EMEKLİ olabilirsiniz..
    3 ay gibi bir zaman zarfında maaşınızı almaya başlarsınız...

Üye
    tunç ballı Avatarı

Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    15:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

maliyeden red gelirse mahkemeye verirsen adli tıpa sevkin yapılır adli tıpın vereceği rapor önemli mahkeme süreside dava açtığın iş mahkemesinin yoğunluğuna bağlı ama ortalama 1,5-2,5 yıl arası sürer ama dediğim gibi mahkemenin yoğunluğuna bağlı olarak bu süre uzayabilirde kısalabilirde.ayrıca psikiyatrik rahatsızlığın teşhisi çok önemli acaba rahatsızlığın neydi? tedavi süreci ile ilgili neler yaptın tedavi edilebilirmi? bunlar belirleyici

psikiyatrik rahatsızlıklarda özellikle pzikozlar dışında kaln rahatsızlıklarda rapor almak oldukça zor alınsa dahi bu raporu vergi indirimi durumlarında onaylatmak oldukça zor 1 durum.maliye bu konuda size zorluklar çıkartabilir.

Üye
    CAHİT1974 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tunc kardeşim mahkemenin adli tıp a gönderdiği kimse oldumu ayrıca benim 2006 yılındaki çıkan yönetmelikten önceki yönetmelikler hükmüncede1992-ylında %40 2002-yılında %40 2003 yılında %40 ortapedik engelli olduğuma vede engelimin sürekli olduğuna dair ibare olan raporlarım var
    bu son aldığım raporumda 2009 ylılında hem psikiyatri hemde ortapedik engelli olduğum için
    ortapedik durumumdan %19-psikiyatri durumumdan %30-toplamda %44-rapor aldım
    psikiyatri durumunda tanı depresyon dan dolayı tedaviyle kısmen işlevsel şeklinde tanı koydular 2007-yılından beride psikiyatri tedavisi görüyorum halende devam etmekte maliye benden psikiyatrik durumumdan ziyade ortapedik durumum için ek bilgi istedi ,psikiyatrik durumuma birşey demedi şimdilik

arkadaşlar bilgilerinizi bekliyorum

Üye
    tunç ballı Avatarı

Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim şu anda ssk ile davam devam ediyor malülen emeklilik davası açmıştım 2,5 yıl önce adli tıptan raporu bekliyorum.maliye seni daha önceki raporları dikkate alacağını zandetmiyorum çünkü vergi indirimi alabilmek için maliyenin sevk etmesi lazım yasa öyle diyor

ilk önce sen maliyeye müracaat edip sonra senin oradan alacağın sevk kağıdı ile hastaneye gitmen lazım normalde prosedür böyle

ortapetik rahatsızlığını özürlü cetvelinde iş gücü kaybını kendin tesbit etmeye çalıştın mı

1 sonuç elde edemessen dava açarsan eğer adli tıp tarafsızdır ilaç reçetelerini, raporlarını gösterirsin depresyonunda yineleyici ise ortapetik rahatsızlığınla %40 aştığı için davayı kazanırsın ama önce psikiyatri ve ortapeti doktoru ile görüş derim

Üye
    izzetogretmen Avatarı

Gerçek Adı
    İzzet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben rapor oranımın düşürülmesiyle ilgili 2004 yılında dava açtım. İdare mahkemesinde 2007 yılında karara bağlandı.Maliye Danıştay'da temyize gitti. Temyiz de nihayet Nisan 2009'da "onama" ile sonuçlandı. Karar elime geçmedi henüz. Tebligata çıkılmış. Bekliyorum. (Anlayacağınız 5 yıl)

Üye
    tunç ballı Avatarı

Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama arkadaşınki onaylanırsa hemen emekli olacak farzetki maliye reddeti dava açtı kazandı itiraz süresi vesaire 5 yıl geçti ve kazandı ve sonuç ta faizi ile geri alacak bütün alacaklarını maaşlarını

ayrıca seni adli tıpa sevk ettiler mi yoksa evrak üzerinden mi karara vardılar

Üye
    izzetogretmen Avatarı

Gerçek Adı
    İzzet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim maliyeye verdiğim rapordaki oran %4o'tı. Maliye %20'ye düşürdü. İdare Mahkemesi çukurova üniversitesi balcalı hast.'ni hakem hast. olarak belirledi. Hastane %54 verdi.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon