Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fate Avatarı

Son Giriş
    01.06-2015
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    bursa.....
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim sorum şu; erken emeklilikte erkek ve bayan arasında yıl farkı var mı? ben 1996 yılında kamuda işe girdim primlerim düzenli bir şekilde yatıyor vergi indiriminden 3.dereceden yararlanıyorum

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Hayır,böyle bir ayırım söz konusu değil.

Üye
    lider334 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hayır devlet memurluğu kanununda emeklilik süresi yani emekli sandığında yıl 15 dir.ister bayan ister erkek memur olsun 15 yıl sonunda isterse emekliye ayrılabilir o da isterse.ama ssk da aldığın raporun oranına göre emeklilik yılın artmakta ya da azalmaktadır. ssk da da ister kadın ister erkek olsun emekliye ayrılmakta yıl farketmemektedir ikisi de aynı yılda emekli olurlar.ama ssk lı olarak %90 raporla çalışan bir işçi ile %40 oranında çalışan bir işçinin emeklilik süreleri değişmektedir.
    ayrıyaten şu da vardır atıyorum çevre ve orman müdürlüğünde engelli bir devlet memuru 15 yılda emekli olurken aynı kurumda kamu işçisi 15 yılda emekli olamaz.daha geç bir sürede tahminim 20 yıl kadar bir sürede emekli oluryorlar.