Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 62 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    00:18
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın miremur rıca ederim ben 19/04/1996sa bagkura kaydoldum 7sene 7ay 2 gunlukken 21/11/2003de maulen emeklilihimi istedim bagkurdan cıkış tarihim 17/02/2007 eger mahkemeyi kazanırsam odedik lerimi geri alacahım bende senin gibi cok aradım tlf bana solenen yeni raporda alsan emekli olamaz sın mahkemeye başvurun hakim kararı onemlidir yada elinizde olan son ceyapla baglı bulundugunuz bagkura baş vurup erken emeklilik icin başvuru yapıp 3,5 senedaha odeyip emekli olabilirdediler ben mahkemenin devam etmesini istedim ters bir kara karşılık ozaman erken emekliligimi isticem sana gelince senin evraklarda yanlışlık olmuş erken emeklilik yerine maulen emeklilik başvurusu diye yazmışlar siz erken emekligi fazlası ile kazanmış8ınızo vanlışı duzeltirler ama bizi bezdiriyorlar email güzel olmuş ama emaillere pek ceyap vermiyorlar bir gelişme olursa veya soracak birşeyin olursa buraya yaz kendine iyi bak abicim

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

5510 SAYILI YASANIN 28 MADDESİ

‘SİGORTALI OLARAK İLK DEFA ÇALIŞMAYA BAŞLADIGI TARİHTEN ÖNCE 25 İNCİ MADENİN İKİNCİ FIKRASINA GÖRE MALUL SAYILMAYI GEREKTİRECEK DERECEDE HASTALIK VEYA ÖZÜRÜ BULUNUNAN VE BU NEDENLE MALULLÜK AYLIGINDAN YARARLANAMAYAN SİGORTALILARA,EN AZ ONBEŞ YILDAN BERİ SİGORTALI BULUNMAK VE EN AZ 3960 GÜN MALULLÜK,YAŞLILIK VE ÖLÜM SİGORTALARI PRİMİ BİLDİRİLMİŞ OLMAK ŞARTIYLA AYLIGI BAĞLANIR..

KURUMCA YETKİLENDİRİLEN SAĞLIK HİZMET SUNUCULARININ SAĞLIK KURULLARINCA USULÜNE UYGUN DÜZENLENECEK RAPORLAR VE DAYANAGI TIBBİ BELGELERİN İNCELENMESİ SONUCU,KURUM SAĞLIK KURULUNCA ÇALIŞMA GÜCÜNDEKİ KAYIP ORANININ;

A)%50 İLA %59 ARASINDA OLDUGU ANLAŞILAN SİGORTALILAR,EN AZ 16 YILDAN BERİ SİGORTALI OLMALARI VE 4320 GÜN,

B)%40 İLA %49 ARASINDA OLDUGU ANLAŞILAN SİGARTALILAR EN AZ 18 YILDAN BERİ SİGORTALI OLMALARI VE 4680 GÜN,
    MALULLÜK,YAŞLILIK VE ÖLÜM SİGORTALARI PRİMİ BİLDİRİLMİŞ OLMAK ŞARTIYLA İKİNCİ FIKRANIN (a)BENDİNDEKİ YAŞ ŞARTLARI ARANMAKSIZIN YAŞLILIK AYLIGINA HAK KAZANIRLAR…’

Not:Selam KaPtAn 16 son sağlık durumun iyidir inşallah.Doğrusu senin durum biraz daha pirim ve zaman istiyor gibi yanılıyormuyum.İnşallah mahkeme lehine sonuçlanır.Hoşkal iyi kal ......

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Miremur olarak büyük bir sabırla Ankara'nın emekliliğimi onaylamasını bekliyorum.Gelişmeleri buraya yazacğım....

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ankara'dan bir ay oldu hala cevap gelmedi.Ya sabır......

Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba miremur biraz uzuyo bu bagkurun işleri benim enson raporuma 7 aysonra cevap geldi eger kabul olursa ilk başvurduhun tarihten itibaren maaşını yatırcaklar merak etme inşallah kazanırsın sabır allahım

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Teşekkürler KaPtAn sabrıma katkın oldu...Senin son durum ne?maaş bağlandımı?

Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

buay adli tıptan rapor alcam ona göre mahkeme karar vercek

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

İnşallah senin lehine sonuçlanır,KaPtan 16...gelişmeleri buraya aktar olmazmı?

Üye
    kastamonu Avatarı

Son Giriş
    15.08-2009
    Saat
    07:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah kurtarsın arkadaşlar, elimizden bir şey gelsede keşke yapabilsek. ben malulen emekli oldum eski yasaya göre ama gelin birde bana sorun, devlet hastanesinden rapor olmadı üniversite hastanesinden rapor ibni sina dan aldım 3 defa ankaraya gittim olmadı askerliğimi borçlanarak ödediğim halde askerlik şubesinden askerde aldığım heyet raporu askerliğe elverişlidir raporu terhis belgesi inim inim inledim varımı yoğumu emeklilik için harcadım ve şükür oldum. kesinlikle peşini bırakmayın bıkmayın usanmayın hakkınızı kovalayın bağkur sosyal devletin bir kurumu ise hakkımızsa hakkımız olanı mecbur verecek. kanunları tersinden okuyup yorğunu yokuşa sürselerde verecekler. sayğılar

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Sana özel yazımda mücadeleni taktir etmiştim.Gerçekte sabır çemberinden geçmişsin.Niyemi?Eski Bağ-kur tüzüğü 3/2 sakatlık istiyor.% 67 diyordu.Açılımı 4 uvzun işlemiyecek.Örnek:iki kol,iki kulak veya iki ayak iki göz,yada iki ayak iki kol...3 tanesi geçersiz.Birde 10 yıl prim ve prim öderken sakat kalmak maluliyet sebebi olma ihtimali olabilirdi.Yani bağ-kur ender malul emekli etmiştir.Biride sen ben başka duymadım.Mücadeleni tekrar taktir ve tebrik ederim....

Üye
    yaren17 Avatarı

Gerçek Adı
    yaren
    Son Giriş
    30.09-2009
    Saat
    18:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne bagkurmuş yaa sigortayla birleşti halan sigortanın veridigi hakları vermiyo

----------

bagkura girmeden önce mi 100de 80 engelin vardı miremur bide ben şunu hiç anlamyorum bir hak tanımıcaksan neden bagkura alyosnki çok saçma

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ben iki yaşından beri %80 sakatım.Bağ-kura 1985 yılında isteğe bağlı olarak girdim.Beni ticaret lisesi mezunu olmama rağmen hiç bir devlet kuruluşu işe almadı.Bende ilerisini düşünerek dışardan 23 yıl 6 aydır prim yatırıyorum.Şurda 1 buçuk yılım kaldı normal emekli olamama,yeni yasadan faydalanayım dedim o da uğraş istiyor sabır istiyor...Yeni yasayı devletin bürokratları tam bilmiyor ve uygulamaktan çekiniyorlar.Buda bize zaman kaybı olarak yansıyor...Bağ-kur eski tüzüğünde sakatlıktan emeklilik yok idi...Bunu babanda biliyordur Yaren 17...

Üye
    yaren17 Avatarı

Gerçek Adı
    yaren
    Son Giriş
    30.09-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biliyor evet benim demek istedigm sigorta bagkur birleştiyse aynı haklara sahip olması gerekmior mu sence miremur bu arada şunlarıda ögrendim babam askere gitmemş ve 100de 50yada 60raporu varmış ama bagkurluykende esnafmış kendi dukanı varmış buda bir etki ediyor mu hiç kimse daha 4bli olarak emekli olmadı mı bu sitede?

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Yeni yasa bağ-kur lulara aynı ssk lılar gibi emekli olma hakkı tanıdıda! bağ-kur bürokratları daha yasayı iyi yorumlayamadıkları için benim bildiğim ekim 2008 den beri yeni yasada 4b li eski bağ-kurlulardan emekli olan yok...varsa yazsa bilgilensek güzel olurdu...

Üye
    yaren17 Avatarı

Gerçek Adı
    yaren
    Son Giriş
    30.09-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aynen inş sen olursunda ilk yorumu senden alırız

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon