Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    coversy5 Avatarı

Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    19:38
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    geçen yıl iki rahatsızlıktan dolayı %53 rapor alarak emekli oldum. şimdi bu oranın altında bir rapor alsam eski işime dönmem mümkün mü

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Anlamadım bu soruyu. Emeklisiniz ve çalışmak istiyorsunuz... Raporunuz çalışmanıza engel olmaz ki. Sorun ne?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    coversy5 Avatarı

Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben kamuda çalışıyordum yaş haddinden dolayı raporla emekli oldum rapor oranım düşerse emekliliğim iptal edilip tekrar eski işime dönebilirmiyim diye sormuştum raporum sürekli ama %25i psikiyatriden oradada tedaviyle kısmen düzelir ifadesi var

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Yaş haddi diyorsunuz kısmi yaşlılık aylığı bağlanmasında engel durumunun ne etkisi var ki?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Çalışmak istiyor musunuz, yoksa istemiyor musunuz?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    coversy5 Avatarı

Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet çalışmak istiyorum

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Emekli maaşınızı kesmeden Sosyal Güvenlik Destek Primi ödeyerek çalışabilirsiniz.

Üye
    coversy5 Avatarı

Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben konuyu anlatamadım galiba benim raporum olmasa yaş haddinden dolayı emekli olamıyordum maddi sıkıntılar yüzünden rapor alıp emekli oldum %25 zihinsel ruhsal dav.bozuklukları(tedavi ile kısmen düzelen)%37 kardiyovasküler toplamda %53vergi indirim raporu süreklidir diyor şimdiruhsal dav.bozukluklarını tedavi olup %40 ın altında rapor alsam ssk maaşımı kesip beni eski kamudaki işime döndürürmü

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Teorik olarak yeniden çalışmaya başlayabilirsiniz. Yani çalışmanız önünde bir engel olamaz. Ama kamudaki işinize kaldığınız yerden devam edebilir misiniz, bunu bilemiyorum.
    Ama mantık yürütürsem, özellikle adi malullük ile emekli olmuşsanız, (kontrol muayenesi ile tespit edilen) maluliyetin ortadan kalkması bile emekliliğinizin iptali ve göreve dönüş için yeterlidir. Siz bu tespiti kurum değil, ben yapiim diyorsunuz. Bence sorun olmadan göreve dönebilirsiniz...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben zannetmiyorum...
    Sizin itirazınız kurumun o zamanki rapor ve uygulamasına değil.O zamanki rapora itiraz edilseydi belki ama şimdi ben iyileştim eski işime döneceğim diyemezsiniz.
    İtirazınız o zamanki rapor ve uygulamaya olsaydı olumlu sonuçlandığında işe iade yasal zorunluluk olurdu.Söz konusu tarihte emeklilik için şartlar oluşmuş emekli olmuşsunuz,kurumun sizi eski işinize iade edecek zorunluluğu ve zaten yetkisi de yoktur.
    Ben konu hakkında sadece şahsi düşüncelerimi belirttim.