Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lütfis Avatarı

Gerçek Adı
    lütfiye
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/üçyol
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben lütfiye. herkese selam.
    ben 2008 ağustos ayında ani işitme kaybı tanısıyla hastaneye yattım ve tedavi sonucu duyma yetimi kaybettim ve bana yüzde kırk özürlü raporu verdiler.
    ben bunu sadece belediye ulaşımında indirim için kullandım ve bu kartı aldım. 3700 günüm var. ssk dan işe başlama yılım 1986. şu an her hangi bir vergi indirimi yaptırmadım. bu yüzde 40 raporla acaba emekli olur muyum?
    şu an maaşım kesintisiz net elime geçen 1500 lira. fakat çalışmakta zorlanıyorum. çalışmayı da seviyorum ama duyamıyorum, herkes rahatsız durumda.n acaba emeklilik haklarım neler? ne kadar maaş bağlanır?

bi bilen varsa lütfen cevaplasın sıkıntıdan uyku uyuyamıyorum.üteşekkür ederim.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

1.Rapor aslı
    2.İşyerinden çalıştıgınıza dair belge (kaşeli olması lazım)
    3.Kimlik fotokopisi
    4.Vergi indiriminden faydalanmak istedigini belirten dilekçe

BU SENİN HAZILAYACAGIN DİLEKÇE ÖRNEGİ:
    ........... VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NA

193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu’nun 2454 sayılı Kanunla değişik 31.maddesi ile getirilen Sakatlık İndirimi’nden istifade etmek istiyorum.
    Dilekçeme ilişkin Nüfus Kâğıdı suretim ve çalıştığım işyerinden aldığım çalışma belgem ve Sağlık Kurulu raporum ilişiktedir.

Gerekli işlemin yapılması hususunu saygılarımla arz ederim.
    BU DA İŞYERİNDEN ALACAGIN ÇALIŞTIGINA DAİR YAZI ÖRNEGİ
    T.C. GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI
    Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı
    (Mükellef Hizmetleri Grup Müdürlüğü)[/CENTER]

.......Vergi dairesi.......nolu ........ünvanlı .........ssk numaralı işyerimizde ....ssk numaralı ......(çalışanın adı)..../.../...... tarihten itibaren çalışmaktadır.Engelinin tespiti,vergi indiriminden yararlandırılması için gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

şirket kaşe
    yetkili imza
    adres bilgileri

bu belgeleri hazırladıktan sonra bulundugun ilin vergi dairesine ve veya mal müdürlügüne müracatınızı yapınız..
    egerki vergi ind. %40 olarak onaylanırsa hemen emekli olabilirsiniz... tahmini söylüyorum 1000 tl ve üstü maaş alırsınız....

Üye
    lütfis Avatarı

Gerçek Adı
    lütfiye
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/üçyol
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevabınıza teşekkür ediyorum,
    bu gece rahat uyurum herhalde,

ii geceler.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

size iyi uykular ama ihmal etmeyiniz........

Üye
    lütfis Avatarı

Gerçek Adı
    lütfiye
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/üçyol
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ; bu vergi indirimini almadan emekli olunamazmı...ben vergimi paşa paşa vermek istiom sadece artık çalışamıcam dediiimde emekli olabilmek istiom, başabakanlık özürlü kartına da başvurdum haftaya salı elimde olcakmış kartım,vergi indirimi olmadan emekli olabilen yokmu hiçç.....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Emeklilik zamanınız yaklaştığında başvurursunuz vergi indirimi için... Önemli olan şey emeklilik talebinde bulunmadan önce vergi indirim hakkı elde etmiş olmanızdır. İster bugün ister on sene sonra...

Aynı şekilde, bugün vergi indirim hakkı elde edip bunu uygulamaya koymayabilirsiniz de. Vergi indirim hakkını elde edin, uygulatmak size kalmış
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    lütfis Avatarı

Gerçek Adı
    lütfiye
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/üçyol
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim,aydınlatıcı bilgiler için.

Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

İşitme kaybınız önemli inşallah emekli olursunuz önce doktora muane ol bence heyete giren doktora normal muane sonra heyete gir ki sallamasın seni % 40 üzerinde alman lazım %45 gibi kırpıyorlar ankara alışkanlık yapmışlar Allah yüzlerini güldürmesin diyorum sanki burdaki doktorlardan daha iyi bilirler marifetmiş gibi

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kırpma yok hakanaca neyse hakkını veriyorlar hastane bana verdigi oranı maliye bakanlıgı merkez saglık kurulu bozarak %41 olarak onaylamış nedenide iştme kaybımın %40 üzerinde olmasıdır gel sen bunu hastaneye anlat işte bu hastanenin keyfi uygulaması

Üye
    lütfis Avatarı

Gerçek Adı
    lütfiye
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/üçyol
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba sadece kulağımda sorun var derken kullanılan kortizonlardan bide avasküler nekroz çıktı başıma. onla ilgili tetkikler yapılırken bide cam kemik çıktı! yani ne olduğumu bile anlamadan bi sürü hastalık...

şu an yürümede zorluk çekiyorum. işimle ilgili hiç bi problem yokken şimdi işten çıkarılacağımı öğrendim. yani müdürümüz böle bi karar almış. şu an raporluyum vergi indirimi almadım. daha doğrusu şimdi kırpılıp gelecek die hiç başvurmadım. sadece yeniden heyete girdim, onun sonucunu bekliyorum. muhtemelen daha yüksek gelecek sonu.ç fakat bu arada işten çıkartılırsam nerden başlamam lazım, ne yapmam lazım?

bilen arkadaşların yardımını rica ediyorum.

----------

bi de benim bi kör inadım vardı vergimi veriiim 3 kuruş paradan nolcek die bak neler oluomuş onu almış olsadım hiç uğraşmıcektim forumdan anladığım 1 haftadır emeklilikle ilgili internette ne varsa okudum fakat kafamı toplayıp bi nerden başlayacağımı bulamadım bide şu bilgisayarı ii bilmemek var habire dolanıp duruyom.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Çok geçmiş olsun...

Yeni rapor için kendiniz mi başvurdunuz hastaneye yoksa sevkle mi gittiniz?

Vergi indirim hakkı elde etmek için güncel alacağınız rapor genelde işe yarar. Ama bazen defterdarlıktaki memurlar ille de kendi sevkleri ile alınan rapor olması gerektiği konusunda direnirler. Bu yüzden, aslında en doğrusu bugünden tezi yok vergi indirim hakkı elde etmek için defterdarlığa başvurmanız ve oradan alacağınız sevkle hastaneye gidip rapor almanızdır.
    Ama, işinize son verilmeden önce bahsettiğiniz raporu alabilecek ve onunla defterdarlığa başvurabilecekseniz, o zaman o raporu bekleyin derim. Şansınız yaver giderse defterdarlık işleme alır...

Yok, defterdarlığa başvurmadan işten çıkartılma riskiniz varsa, o zaman işler biraz zora girer. Çünkü kural gereği defterdarlığa başvurmak için o anda çalışıyor olmanız gerek. İşinize son verilirse başvuru için yeniden bir yerede 3-5 gün çalışıyor görünmeniz ve o arada başvurmanız gerekecek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    lütfis Avatarı

Gerçek Adı
    lütfiye
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/üçyol
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben raporu aldığım hastaneye başvurdum onlar beni il sağlık müdürlüğüne yönlendirdiler ora bana 1 hafta sona mektup yolladı ve ben geçen hafta yeni rapor için işlemi bitirdim fakat raporu bana vermediler ve yüzdesini de sölemediler il sağlık müdürlüğü kanalıyla bana raporlar yolanacakmış bu arada işten çıkarsam emeklilik haklarımı kaybedermiyim acaba .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hayır hayır, hak kaybı söz konusu değil. Sadece emeklilik için vergi indirim hakkı elde etmiş olmanız şart ya. İşte, bu vergi indirimini hak etmek için çalışıyorken defterdarlığa başvurmanız gerek. Çalışıyor olmak onun için önemli; vergi indirim hakkı elde etmek için defterdarlığa başvuru yapabilmek için...

Üye
    lütfis Avatarı

Gerçek Adı
    lütfiye
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/üçyol
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki bu vergi indirimi olmadan emeklilik için işlem yapılmıyomu, yani vergi indirimim yok ama gider ssk ya başvurup raporumuda ibraz edip dilekçemi versem emeklilik işlemi başlamazmı onu merak ediyorum şimdi ptesi ben vergi indirimi için başvurcam zaten yetişmezse naparım.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Maliyeye vergi ind. için müracat yaptıktan sonra işten ayrılırsanız sorun olmaz. Sadece vergi ind. müracat yaparken çalışıyor olmak şart ...
    Vergi ind. müracatına giderken yukardaki dilekçeleride hazırlayın varsa saglık kurulu raporunuzun aslını alın ve size odyo test sonuçları varsa onlarıda ekleyip maliyeye öyle gidin belki memur raporunuz yeni tarihli diye kabul eder kabul etmez ise yetkili hastaneye sevk alınız...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon