Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lütfis Avatarı

Gerçek Adı
    lütfiye
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/üçyol
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yeni rapor elime geçince gideyim o halde elimde eski raporun aslı gibidir die fotokopisi var yeni raporda muhtemelen daha yüksek oran çıkacak die bekliyorum yüzde kırk sadece işitme içindi yada yine hastane sevki yapılsın desem olurmu sağlık müdürlüğü ne zaman yollarki cevabı bi kafamda şu işleri sıraya koyamadım hiç tahmin etmediğim bi olay yaşıyorum hastalıklarla uğraşırken bi de bunu halletmenin düşüncesi var...
    sağlık kurulu raporumun eskisini yani ekimde aldığım yeni raporu alırken alındı onu geri verirlermi bilmiyorum...

Üye
    lütfis Avatarı

Gerçek Adı
    lütfiye
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/üçyol
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimi için başvurdum nihayet iş yerim yazıyı verdi fakat 31 ağustos itibariyle de iş ten çıkarıolar bana bizzat sölediler iş yerimden son senelik izin haklarımı kullanıom. Şimdi ben çalışıoken vergi dairesine hizmet erbabı belgesinle başvurdum heyet raporum 4 eylülde elimde olcak muhtemelen alır almaz da vergi dairesine teslim edecem oran önceki hastanede %63 tü bu hastanede nasıl oldusa cam kemik çıkmadı %42 gibi çıkcak bu maliyeden kırpılıp gelirse itiraz hakkım varmı nereye itiraz edecem yeniden emeklilik için başvurmak için bi yerde çalışmam lazımmı bi bilen varsa bi aydınlık rica edicem kafam durdu ne yapacağım bilemiom ....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Vergi indirim hakkı elde ederseniz, prim gün sayılarınız da tamamsa, emeklilik için yeniden çalışıyor olmaya gerek yok.
    Vergi indirim hakkı elde etmek ve prim gün ve sigortalılık süresinin dolması halinde en son çalıştığınız işyerinin bAğlı olduğu sigorta müdürlüğüne emeklilik için başvuru yapabilirsiniz

Vergi indirim başvurunuzda rapor oranı düşürülüşrse itiraz etme hakkınız tabii ki var
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    lütfis Avatarı

Gerçek Adı
    lütfiye
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/üçyol
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevap için teşekkür ederim , maliyede oran düşürülürse nasıl itiraz ederim yani nereye başvurmam gerekir benim inanın beynim durdu. hiç çalışmıo bide şu kuvvetli ağrı kesicilerle ilgili sanırım bu durum ,31 ağustos itibariyle işsizlik maaşına başvurcam o engel teşkil edermi acaba.....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hele sonuç belli olsun da...

İşsizlik maaşı almanın bir sakıncası olmaz sanırım. Maaş için başvururken sorun bunu da
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    lütfis Avatarı

Gerçek Adı
    lütfiye
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/üçyol
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim , 31 ağustos itibarıya işsizim ya vergi dairesi hastaneye beni 26 ağustosta sevk etti sonuç elime geçtiğinde ben iş yerinden ayrılmış olcam bu bi engel teşkil edermi sizce ...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hayır, engel olmaz. Ama vergi indirim başvurunun sonucu o işyerine yazılı olarak bildirilecek. Ekim sonunda işyerine gidip evrağın gelip gelmediğini sorup takip et. Ya da doğrudan defterdarlığa gidip takip edebilirsin... Ama bir terslik olursa bu durum işyerine bildirilir... İşyerinden takip etmen en iyisi

Üye
    lütfis Avatarı

Gerçek Adı
    lütfiye
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/üçyol
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım bende yana döne beni sigortalı göstercek yer arıyodum bi de abim beni asgari ücretten arkadaşımın yanında sigortalı gösteriim dedi şimdiki maaşım yüksek ya asgari ücretten yatsa sigortam emekli maaşım maaşım düşermi abim en azından 3 veya 5 ay fazlan olur dio ben bilmeden bişi yapmak istemiyorum...ne dersiniz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Emeklilik şartları olumuşsa bence sigortalı olmaya gerek yok. Siz bilirsiniz...

Üye
    lütfis Avatarı

Gerçek Adı
    lütfiye
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/üçyol
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

toplam 3848 günüm var 1 kasım 1986 ssk girişim var son brüt maaşım 2143 tl şimdi şu gelen vergi indirimi belgesinle ssk ya başvurcam emeklilik için doğru anladım de mi

kusura bakmayın ben bu aralar baya kafamı karıştırdım heral allah razı olsun şu forumlarımızdan ve bilgili sizlerden bi raz rahat nefes alıom biri bişi sölüo aklım gene karışıo
    çokkkk teşekkür ederim gelişmeleri yazarım bi de şu heyet te nasıl olduda var olan cam kemik çıkmadı anlamadım....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Evet, doğru anladınız

Üye
    lütfis Avatarı

Gerçek Adı
    lütfiye
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/üçyol
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkkür ederimmmmmm ben daha çok rahatsız ederim sizi bende bu zeka varkennn gerçekten rahatladım biraz size mutlu güzel günler diliyorum iyki bu site var çooooook saaooolun

Üye
    lütfis Avatarı

Gerçek Adı
    lütfiye
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/üçyol
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu gün ssk ya gittim ve %65 özrüm olduğunu ama vergi indiri minden faydalanmadığımı söledim bana yeniden işe girip vergi indirimi alman lazım yoksa emekli olamazsın dediler,bi ihtimal
    demiştim belki hastaneye sevk ederler de kısa yoldan halle-
    derim şu emeklilik işini olmadı.bakalım vergi indirimine ankara-
    dan oran % 65 ten düşüpmü gelir nasıl gelir iş beklemeye kaldı.....

Üye
    lütfis Avatarı

Gerçek Adı
    lütfiye
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/üçyol
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün maliyeden raporumun %67 olarak onaylanıp geldiğini öğrendim.Sgk ya gidip emeklilik dilekçemi verdim sgk vergi dairesinden iç yazışma ile vergi indirimi belgemi isteyecekmiş.

Yardım eden bu yolu endoğru şekilde takip etmeme yardım eden tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Oturan boğa,İlker,Eshat iyiki varsınız teşekkürrrrler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hayırlı olsun

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon