Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kurul sadece üç hastanenin epikrizlerini mi istedi? Öyleyse yine çok zor değil. İlgili doktorlar illa ki yazmışlardır ve bilgisayarda dökümü vardır. Çıktısını alıp imzalayıp kaşelerler diye umuyorum.
    Yani tabii can sıkıcı işler, ama en azından yeni raporla debelenmek zorunda kalmazsanız -öce eşeğini kaybedeceksin sonra bulduracaksın misali!- bu bile iyidir.

Bunun dışında zaten ilgili her yere yazmışsınız. Başka yapacak bir şey de yok ki; küfretmekten başka. Sabır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    passenger Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET ÜNSAL
    Son Giriş
    12.12-2012
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir süre4si varmıdır kurulun cevap için hastanede birlikte yatıgımız bir asker emekli oldu emekliaylıgını cekiyor şimdi 6 aylık emekli

sgk lı olmak sucmu

bir süre sınırı birevrak isteme sınırı yokmu bu kurumun tüm evrakları isteseler de hepsini hazırlasak her evrak isteme cevapları 1 ayı buluyor mesala

mahkemeye versem nasıl olur sizce arkadaşlar avrupa insan hakları mahkemesine bu konuda bir bilen varmı ?

emekli olmam sansım nedir bukadar uğrastan sonra
    saygılar

Üye
    passenger Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET ÜNSAL
    Son Giriş
    12.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ik teshiş konulan hastaneden tedavi daviye yanıtı ve teşhis ve teknikleri kalan diger hastanelerden epikriz ve yapılan teknikler ve taviler dadece bir hastaneden 5 defa yattım bunları hazırlamamız 20 günü ger diye söylrdi hastanede malüm arşiv resmi yazı olmasa imiş vermeyiz diyorlardı kalan hastaneleri siz düşünün

arkadaş lar birde insanlar niye kötü davranır anlamıyorum hastane calışanları olsun sgk olsun insanların suratları asık ve azarlamak için bahane arıyorlar sanki onlarla kavga ettik düşmaca bir tavır var bir güler yüz yok onu getir bunu götür sonra gel bugün olmaz karsısın daki insanları hakir görmek tamam benim verdigim vergilerle para alıyorsun demiyorum çalısıyor emegini alıyorda nicin hastane ve sgk çalısanlar bukadar huysuz

birde vergi kanun larını evrupaya uyarlıyorlarda bu engelli emekllik işlerini neden avrupaya uyarlamıyorlar
    orada cok kolay ve emekli olmasan bile gelirin oluyor ayrıca daha fazla emekli parası veriliyor engelli oldukları için daha fazla masrafları olacagı için

şakabibiya degilmi masalları andırıyor kral kızını istiyen haktan birine olmaz yerine ejdarhanın kafasını getir yada kışın bana karpuz getir diyo hikayelerde
    valaha aynısı sgk nın kızı iştedik sanki 3 hastane rapor aldık gerekli evrakları verdik şimdi ne isterler aceba zor birşey bekliyorum yine

yani buna bir sını bir şüre de koymamışlar sanırım yakın da hayatın boyunca gördün tüm evrakları bul getir derler gibi geliyor

birde mahkemeye versekmi vermesekmi nasıl cözülür bu dügüm evrakları 1 ayiçinde hazırlıyacagız sonra bilin bakalım ne istiyecekler
    yine başka zor bir şey işterlermi?

bazuk yazı ve bozuk türkcem için üzgünüm bukadar yazabilgim yazıları yanlış okuyup yazıyorum düzenledim amam yanlış olanlar için yineden üzgünüm dilerim okuya bilirsiniz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Süreç sonlanmadan mahkemeye vermek olmaz.
    Durun bakalım, sonu güzel biter diye umalım...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mhmt Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    06.05-2017
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar sizleri anlayamıyorum bende bu çileleri yaşadım şizofren teşhisi ile ben emekli oldum %80 ve %50 dir yattığım bütün hastenelerin epikrizlerini tahlil ve raporları hesini hastahane dosyalarda muayene için gittiğim de fotokopilerini biriktirdim sen bu epikrizleri doktorlardan rica et bölüm klınik sekreterinden rica et devreye tanıdık birileri koyarak alabilirsin zor değil yada kliniğe muayene ol o zaman dosyadan bu bilgiler ihtiyacın olduğunu söylersen o hastanenin hastası olduğun için fazlasıyla destek aldığn gibi kurul doktorlarına senin durumunu bildirir yazı verirler ben bütün yattığım hastene polikliniklerde beni ismimle hitap ederler bir baş ağrısı şikayeti değil senin hastalığın kronik ve takip tedavi gözetim halinde olman gerekiyor

Üye
    passenger Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET ÜNSAL
    Son Giriş
    12.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öyle diyorsun pekte öyle olmadı resmi yazı gelmeden hiçbir evrak vermiyeceklerini söylediler resmi evragı işleme koyduktan sonra 1 hafta içinde verirebiliceklerini söylediler büyük hastaneler ise 2 hafta diyor iş yogunlugu imiş
    birde ehliyet iptali var tabi alırken bukadar uğraşmamışidim ehliyeti aldıgım trafik tescile yazı yazıldı yazının gelmesi 15 gün sonra bana verilen raporlar yeterli degilmiş beni tarafik tescilde bir hastaneye gönderip oradan da ehliyet alamaz raporu alma gerekiyormuş yaklaşık 3 ayı bulur bu parkurun bitmesi sitresten uyumadıgım geceleri düsnce bayagı zorbir koşuldayım bundan başka nbe istiyorlar sizce

arkadaşlar bazen bunalıyorum sizlere sitem edergibi oluyor amam tarfik tescil dahi 6 hastane raporuna inanmıyor yeniden hastaneye gönderiyor 3 yıldır hastaneler ve kamu kurumları ile uğraşıyorum amam gercekten hantal ve yürümüyen bir mezuatımız var bunca caba ben hastayım demek için hastalık ile mücadele ederken birken de devlet kurumları ile mücadelel ediyoruz hangisi zor sizce

mhmt arkadaşım bana bir yok göster başka birşey işterlermi sence sen bu yolları kolay aşmış olmalısın kanım ca

Üye
    mavisevecen Avatarı

Son Giriş
    19.08-2013
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende de şizofreni başlangıcı var normalde manik depresif hastasıyım sana büyük geçmiş olsun arkadaşım umarım bir an önce emekli olursun hayat çok zorbizler için...

Üye
    passenger Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET ÜNSAL
    Son Giriş
    12.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ehliyet iptali için trafik tescil kurula sevk etti kurul günü haftaya yaklasık 3 ay oldu
    ehliyet iptal olduktan sonra emekli olurmuyum sizce ?
    kurul doktoru birde birde yeniden binsürü test yaptılar bölge saglık son asaması olabilirdemiş
    sizce bitmiş olabilirmi devamı varmıdır ?

Üye
    fbservet Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    11:01
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

remisyonda ATİPİK PİSKOZ tanılı rapor verildi bana ve emekli sandığına raporu gönderdim acaba emekli olabilir miyim.

Üye
    passenger Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET ÜNSAL
    Son Giriş
    12.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konularda sayın OturanBoğa Genel Yayın Yönetmeni cevaplıya bilir sanırım benim bütüm sorularıma o yanıtladı eksik olmasın mevzuat hakın da derin bilgileri var
    saygılar

merhaba
    ben 3 yıla yaklaşıyor artık emekli olmak için uğraşıyorum şizofreni hastasıyım 3 agır atak gecirdim ve 4 cüsü geridönüsü olmuyan bazı hasarlar bırakıcak dedi doktorlar sürekli doktor kontrolünde kalıyorum ve sgk.benden sürekli rapor istiyor mesela önce ehliyetin varmı diye soruyor 3 aysonra iptal ettir diye yazı veriyor önce epikriz raporu istiyor sonra 3 aysonra hastaneye sevk ediyor
    3 hastaneden tamsekküllü %85 rapor aldım agırdır dediler halen rapor kurul uğraşıyoruz dedimki oradki görevliye ben şimdi para nereden bulayım doktorlar çalımaz raporu veriyor iş yerleride özürlü çalısır raporu istiyor ban diyorki hastalıgını gizle çalış buişler uzun sürüyor dedi
    bunun yasal bir süresi varmı doktoruma dedim ben çalısıcagım oda kesinlikle olmaz diyor sen işin ilaçlarını kulanmak bunu kulanırken çalışman sözkonusu degil bana bir hasta gösterdi doktor altına yapıyor ve surunu yitirmiş ailesi 1 yıl aramış ança bulabilmiş buduruma düşmen sözkonusu senin için diyor ançak 3 yıl son ra durumuna bakrız diyor
    neyapalım dilensekmi aceba onada kimse izin vermiyor yani budurum saglık acısın dan iyidegil doktor sgk ya gitmememide yasakladı yakınlarım gidiyor şimdi engelli lere yapılan işlerden bahsediyor herkez şizce benim durumum da kaç kişi var çok oldugunu biliyorum birde bu hastalık konusun da herkez yarcıclık yapıyor kimi cok okumaktan kimi de kimbilir neyaptıda allah bunu böyle yaptı diyor birde engelli biroların daçalısan hastane olsun sgk olsun kötü davranıyor hjastalar

hangi hak hangi hangi neden den arıyorum hangi nedenden engeleniyor bilmnek zor onu getir bunu götür ömrümüz bitti nerede ise

Üye
    passenger Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET ÜNSAL
    Son Giriş
    12.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili arkadaşlarım merhaba
    ben emekli oldum sgk önümüzdeki ay için bana emekli aylığı bağlıyor 615 lira alacağım biraz zor oldu ama oldu
    bana yol gösteren sevgi arkadaşım oturan boğaya başta olmak üzere hepinize teşekkür ederim

saygı ve sevgilerimle

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Hayırlı olsun emekliliğiniz...

Üye
    lark202 Avatarı

Son Giriş
    06.08-2015
    Saat
    10:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende 3 yıldır Şizofreni hastasıyım Yalnız hiç hastanede yatmadım Epikriz raporu için hastanede yatmak şartmıdır bende emekli olmayı düşünüyorum.

Üye
    MUSTAFA44 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    7

Emeklilik için epikriz raporumu istiyorlar vergi indirimi almadınmı

Üye
    mehmetekrem Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ekrem
    Son Giriş
    03.09-2016
    Saat
    05:43
    Yaşadığı Yer
    batman/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    fbservet;
    atipik piskoz yazıyorsa emekli etmiyecekler tekrar hastalığın tanısı için rapor isteyecekler benimde başıma aynısı geldi

muradyilmaz;
    Arkadaşım öncelikle emekliliğiniz hayırlı olsun umarım bundan sonra sorun yaşamasınız ama sgk ya güvenme bunlar emekli olanlarında emekliliklerini iptal ediyor .

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon