Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sevic Avatarı

Gerçek Adı
    sevinc
    Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    20:26
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar, ben vergı ındırımı ıçın ne yapmam lazım? bu arada sıgorta başlangıcım 1998. emeklılık kaç sene sonra? bır fıl sıgorta ödemmısım 6 sene oldu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

%40-60 arasında raporla 3. dereceden vergi indirim hakkı elde edeceğinizi varsayarsak: 18 yıl sigortalılık süresi ve 4080 gün primle emekliliği hak edeceksiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimi için yapman gereken vergi dairesine başvurmak.Sitede hangi belgelerin istendiği yazılı.Buna ek olarak İşverenden çalıştığınıza dair hizmet belgesi alacaksınız.

Üye
    sevic Avatarı

Gerçek Adı
    sevinc
    Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm bende bılgı almak ıstıyom ben engelımden dolayı lıseyı gec bıtırdım 18 yasında lıseden stajerlık yaptım sıgorta baslangıcım 1990 da yastan dolayı emeklılıgıme faydası olurmu olursa ne yapmam lazım dava acmama gerek varmı bılgı verırsenız sevınırım bu arada 19 yasında mezun oldum okuldan benı bılgılendırırsenız sevınırım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Staj mahiyetindeki sigortalılıklar emeklilik hesabında dikkate alınmaz. Emeklilik hesabında sigorta başlangıcı, tam primle sigortalı olunan ilk tarihtir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sevic Avatarı

Gerçek Adı
    sevinc
    Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pekı engellılerde emeklı olurken yastan emeklı olma olanagım varmı su anda 2880 gun sayım var 1998 de baslangıcım ne zaman emeklı olurum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Staj mahiyetinde olmayan 18 yaşını tamamladıktan sonra TAM primle sigortalı olduğunuz ilk tarih ve deftrerdarlıktan elde edeceğiniz sakatlık indiriminin derecesi belirleyicidir:

2008 oncesi - 98 yılında sigortalı oldum. Emeklilik şartlarımı öğrenebilir miyim?

Üye
    KRAL Avatarı

Gerçek Adı
    KaDiR
    Son Giriş
    27.09-2016
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    İsTaNBuL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1998 Sigorta giriş tarihim
    Defterdarlıktan vergi indirim yazısı ve raporum var,
    %40 ortopedik engelliyim
    4.032 gün prim sayım var,

18 sene ve 4.080 günde emeklilik haklarını kazanabiliyorum bu durumda yanlış anlamadıysam eğer.Peki ben çalışmadan emeklilik hakediş tarihim olan 21.04.2016'yı bekleyebilir ve o zaman emekli işlemlerine başvurabilirmiyim?

Üye
    sevic Avatarı

Gerçek Adı
    sevinc
    Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya bu nasıl adelet uzun yurume cıhazı kullanıyom belde egrılık var bel fıtıgı var saglan ayagıma zor basıyom ve hastaneden cıkan rapor derecem 42 malıyede duserse tekrar rapor almaya calıssam calısacam malıyede derece dusermı tekrar aldıgım rapor işleme alınırmı öncekını ıptal ettıre bılırmıyım bana yardımcı olun ne yapmam lazım

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Kral,
    Evet 18 yılı tamamlayıp emekli olmak için kuruma müracaat edebilirsiniz.Prim sıkıntınız yok ise bu süreyi ister çalışarak ister çalışmayarak bekleye bilirsiniz.

Sevic,
    Raporunuz yeni ve güncel olduğu için düşmez herhalde düşürülür ise de itiraz edersiniz...

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

merhaba ilker bey
    şöyle bir soru sorarsam 6 yıl bağkur + 2143 gün ssk ve ssklı olarak devam ediyorum emeklilik şartlarımda 3920 günle 2014 3 ayda emekli olacağım inşaallah
    sorum şu bende kafamdan hesap yapınca günümü tamamlamış oluyorum bunu yoksa sgkya mı sormalıyım toplamını bende işi bırakıp emeklilik tarihine kadar bu hesap doğrultusunda çalışmadan bekleyebilirmiyim yaptığım hesap doğrumu çalışmaya devam edersem maaşımın artmasına katkısı olabilir mi benim durumumda siz olsaydınız nasıl bir yol izlerdiniz cevaplar için teşekkür ederim şimdiden

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Memolik,
    3920 gün prim şartlarına tabi isen evet prim süren tamam...
    03/2014 yılına kadar ister çalışarak ister çalışmayarak bekleyebilirsin karar tamamen sana kalmış bir olay.Çalışmanın emekli maaşına etkisi tabiki vardır.Hayat şartları burada önemli bir etken evlimisin bekarmısın 2014 yılına kadar işsiz ne yapacaksın gelir yok .. ben olsam çalışmaya devam ederdim.

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

teşekkür ederim cevabınız için başka soruları takip ettiğim için başka anlamı olabilir diye sormuştum cevabımı aldım tekrar teşekkürler

Üye
    mimfatih Avatarı

Son Giriş
    16.09-2017
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba
    benimde sigorta girişim 1998 mart(22 yaşında). taporum %52 ve vergi indirim raporum var.
    hesabıma göre 4080 gün ve 18 yılda emekliyim.yani 2016 mart.
    yalnız ilk 1.5 yıl her ay 15 gün ödendi.
    eksik ödendi diye sigorta girişimde sorun olmaz sanırım.
    teşekkürler...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mimfatih,
    Herhangi bir sıkıntı olmaz bir takvim ayı içerisinde ister 30 gün ister 10 gün ödeme yapılabilir.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon