Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    eren38 Avatarı

Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    03:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam sayin arkadaşlar,

sizden bi ricam olacak. ben bedensel engelliyim. kısaca bahsetmek istiyorum... ben bi iş yerinde sskli gorunmekdeyim. primlerim kendimiz yatirmakdayiz. yaşadigim yerde beledeyinin bana tanidig imkan dogrultusunda bufe acdim. şimdi bu bufeyi kendi adima acmak zorundayim.
    benim ogrenmek istedigim, eyer bu iş yerinin ruhsati benim adima cıkarsa, bagkurlu olacagim. sskda 2651 gunum var. bagkura gecersem ne zaman emekli olurum? yada ssk'lılıgım devam eder mı?
    %70 engelli raporumda var ve vergi indirimimde nasıl bir yol ızlemeliyim?

yardimci olursaniz sevinirim

saygilarimla
    selahattin özdemir

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Son 7 yıl içerisinde en çok hangisine prim ödersen, oradan emekli olursun.

Doğum tarihiniz?
    İlk kez sigorta primlerinizin yatırıldığı tarih?
    Sakatlığınız doğuştan değilse, sakatlandığınız tarih?
    Vergi indirim hakkı elde etmek için defterdarlığa başvurdunuz mu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bağ-Kurdan emekli olabilmek için en az 1260 gün çalışmanızın olması gerekmektedir.

Üye
    eren38 Avatarı

Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    03:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam sayin oturanboga benim ilk işe giriş tarihim 17.8.1989da
    ben 2.9.1969 dogumluyum 1.5 yaşinda cocuk felci gecirmişim
    ilcemizin belediyesinde 3 sene caliştim malum engelliyi işden cıkarmak kolay şimdiki gibide haklarimiz geniş ve etkili degildi.ve şimdi bi bufe acdim ustume kayit edilmesi gerekiyor bagkurlu olursam cok sene gelirmi bilmiyorum 2681 gunum şuan saygılarımla selahattin özdemir

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Primlerinizi 3600'e tamamladığınızda SSK'dan emekli olabilirsiniz. Yalnız bunun için önce vergi indirim talebiyle defterdarlığa başvurmanız gerek.

Son 7 yıl içinde Bağkur'a daha çok prim öder ve Bağkur'dan emekli olursanız, o zaman da 3960 gün prim yatırmış olmanız ve emeklilik tarihinde %60 ve üzerinde işgücü kaybının olması gerek. Bağkur'dan emeklilik için vergi indirim şartı yok. Emeklilik zamanı geldiğinde kurum hastaneye sevk eder...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...