Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mp2009 Avatarı

Son Giriş
    25.12-2011
    Saat
    07:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayın Murat kardeşim Sizin duygularınızı anlıyanlardan taze olarak biriside benim.
    Maluliyetim red olduğu için dün öğrendİm Benimde hikayem biraz uzun
    Acaba siz Şu an çalışıyor olupta SSK Pirimleriniz ödeniyormu evet ise Ret cevabı bundan olmasın

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malülen emeklilik için bende 7 ocak 2008'de başvurdum.şimdi mahkemisiyle uğraşıyorum.10 ay sonra başvurum rededilince sgk'ya dava açtım o açıdan...ama inşallah sende sorun çıkmaz.

Üye
    murat_3854 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    30.10-2017
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    ANKARA /MAMAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şu anda çalışıyorum ve sigortam devam ediyor .sigortamı iptal edince yine malülen emekli olamazsam saglık hizmetlerinden nasıl yararlanabilirimki.çalışmaya mecburum ama malülen emekli olsam hemende işi bırakacagım .çok zor oluyor benim için 3.kat merdiven in çık bütün istedikleri raporları fazlasıyla verdim.hala ne istiyor bunlar anlamadım.1 de 3.600 günü doldur diyorlar benim 3.000 gün oldu .3600 günde maaşıma etkisi olurmu bilemiyorum.

Üye
    murat_3854 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    30.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA /MAMAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm 3000 gün ile malülen emekli olsam ne kadar maaş alırım.
    3.600 günle olsam ne kadar maaş alırım.
    çok 1 fark var mı aralarında bilen varmı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Yaşlılık emekliliğinde malulen emekliliğe göre daha çok maaş bağlanıır.
    Bunun için 2 sene fazladan prim ödemeye değer mi... Tercih meselesi
    Şuradaki bilgilerle emekli maaşları arasında bir değerlendirme yapabilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/emek...iyorsunuz.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    murat_3854 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    30.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA /MAMAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sizlere sunduğun belgeler ve raporlarla dava açsammı sgk ya nasıl 1 sonuç çıkar.yardımcı olurmusunuz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Kazanırsınız bence.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    murat_3854 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    30.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA /MAMAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaş defalarca yazmama ve sizlerle fikir alış verişinde bulunmama rağmen hala malülen emekli olamadım lütfen yarcımcı olursanız sevinirim.
    Ben 1978 dogumluyum.ankaralıyım.
    1995 yılında sigorta başlangıcım var lisedeyken stajda.asıl sigortam okul bittikten sonra 1997 yılında oldu.askerligimin gelmesi sebebiyle ilk askerlik yoklamasını yaptırmak için askerlik şubesine gittigimde bana askerlige elverişlidir raporu verdiler. Daha askerligime 1 sene var diye çalıştıgım özel şirkette sigorta başlangıcım oldu 1997 senesinin 11.ayında
    1998 yılında 5.ayda askere gidecegim sıra bende müsküler distrofi (kas erimesi )hastalıgı çıktı ve askere elverişli degildir raporu verdi ankara gata hastanesi. Sonuçta askere gitmedim.5 sene sonra malülen emekli olmak için başvuruda bulundum.benden 1.800 iş gününü doldurmamı
    % 63 heyet kurulu raporumun olmasını ve hastalıktan önce sigorta başlangıcımın olmasını istediler.
    Benim 1.800 yerine şimdi 3.000 günüm oldu.
    Sigorta başlangıcım 1997 ve sakat oldugum tarih 1998 yılı
    %63 rapor istediler ve benim şimdiki raporum %91
    bütün bunları vermeme rğmen malülen emekliligim red oldu.itiraz ettim benden 1998 yılından önce sağlam olduguma dair raporlar istediler.bende 1996 yılında almış oldugum b sınıfı sürücü belgesini gösterdim ve fotokopisini aldılar.sonra 1997 yılında askerlik şubesinden askerlige elverişlidir.raporunu getirdim onuda aldılar ama yinede malülen emekli olamadım .bana bu yazdıklarımı okuyanların 1 çözüm yolu önermesini istiyorum.şimdiden teşekürler.

Üye
    ergün Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

murat,
    anladığım kadarı ile bu sürede bir şekilde çalışarak bu günlerini kapataksın.bence vergi muafiyetini düşünürek,bir başvuru yapsan,aşağı yukarı aynı gün şartına tabi olacaksın.onaylandığında,erken emekli olma pozisyonun olur.,ve bildiğim kadarı ile malulen emekliliğe kıyasla,bağlanan maaşının daha yüksek olabilir diye düşünüyorum.
    yanılıyormuyum arkadaşlar...

Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    00:18
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

murat tam siteden cıkarken formunu gordum bende seningibi bagkurla 7 yıldır ugraşan bir kas hastasıyım BU YAZDIKLARIMDAN BİLGİLEN hikayem 21/11/2003 de maulen emeklilik icin muracat ettim ve raporu alıp bagkura yerdim gelen cevap cakışma gucunun 3/2 kaybet mediginizden red ıtıraz ediyorum aynı şekilde yeni raporu bagkura veri yorum gelen cevap calışma gucunun 3/2 kaybetme diginizden red kendim calışamasıgımdan dolayı iş yerimi kapatıp bagkurdan cıktım mecmuren iki ay sonra bagkura geriye donuk haklarım icin dava actım makkeme kanalı ile bir itiraz daga yaptık aynı şekilde CERRAHPAŞA TIP FAKULTESİNDEN YÜDE 90 OZÜRLÜ raporu alıp bagkura verdim gelen cevap cok degişik cocukken gecir digim ameliyattan dolayı askerlık yapmasım onlarda daha onceden boyle rahatsızlıgın vardı deyıp yine red ettiler bende red belgesi ile c sınıfı şofer ehliyetimi ve denizcilik müşteşarlıgı istanbul liman başkan lıgından aldıgım liman kaptanı ehliyetimi mahkemeye sundum mahkeme adli tıpa yolladı 15gün once gittim bir yanlışlıktan dolayı olmadı şimdi yeni gün bekliyorum EGERSENİ BİRAZ AYDINLATA BİLDİİSEM NE MUTLU BANA eger mahkemeye verceksen bu davalara bakan bir avukat tut

Üye
    murat_3854 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    30.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA /MAMAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ya arkadaşlar mahkemeye başvuracağımda mahkemenin kaç ay yada kaç sene sürecegi beli degil diyorlar.benim şu anda 3.000 iş günüm var 3.600 iş gününü doldurmama 600 gün kalmış yani 1 sene 6 ay mahkeme bu 1 seneden fazla sürerse beklemek istemiyorum.mahkemeyi 1 iyi yönü var ne kadar toplu para biriktiyse alıyormuşuz ama alana kadarda avukat bizden baya 1 para istiyor.gerek yok diye düşündüm.ama yinede ankarada bu işlerle uğraşan 1 avukat tanıdıgı olan varya yada beni yönlendirecegi 1 kişi varsa yazabilir şimdiden teşekkürler okuyan ve cvp yazanlara.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12