Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar ben 2008 in şubat ayında iş kazası sonucu o.f. oldum seviyem t-5 rapor yüzdem %80 fakat bu raporu kazadan hemen sonra verdiler.Fakat gecen hafta % 92rapor verdi devlet hastanesinden.

Benim sormak istediğim 2 konu var. Birincisi ben emeklılık işlemine başvurduğumda % 80 lik raporla işlem başladı son aldığım % 92 lik raporu kullanırsam emekli maaşında bir değişiklik olurmu olursa bu son raporu nasıl tekrar işleme sokacam..

İkincisi benim toplam 2100 gün primim var 1993 de baslangıç doğum tarihim 03.06.1977 son aldığım maaş bordrom 500 tl bakmakla yükümlü olduğum birde kızım var bu bilgilere bakıldığında ne kadar malülülen emekli aylığı ve ne kadar iş kazası maaşı alırım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim..

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

yatırılan prim miktarınıza göre değişiklik arz eder.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

%80 ile %92 arasında hiç bir maaş farkı olmaz. Zira her koşulada "başkasının bakımına muhtaçlık" düzeyinde rapor tanzim edilmiştir ve SGK'da bu şekilde maaş bağlayacaktır. O yüzden yeni raporunuzu sunmanıza gerek yok.

Benzer şartlarda ben malulen emekli oldum, şimdi 690 tl aylık alıyorum. Bence siz 600 tl gibi bi maaş alırsınız.
    Şuradan kıyas yapabilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/emek...iyorsunuz.html

İş kazası sonucu alacağınız sürekli işgöremezlik geliri de sanırım benzer miktarda olur.

İki maaşı da hak ettiğinizde, fazla maaşın tamamını, az maaşın yarısını alacaksınız.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler
    bu arada bir sorum daha olcak: http://www.engelliler.biz/forum/huku...dir-hukuk.html

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aynı anda hem malulen emeklilik hem de sürekli iş göremezlik geliri için mi başvurdun?
    İş göremezlik gelirleri genelde çok uzun sürede bağlanıyor. 1 yıl bekleyen dahi var.
    Ama malulen emeklilik biraz daha kolay. Bence bugünlerde bir gelişme olacaktır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...