Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hasankodan Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Kodan
    Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    Kağıthane / İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar... Kalıcı is göremezlik parasıymıs. Artık bunu sen hep alırsın kesilme felan olmaz dendi. Simdi emeklilik için ugrasıyorum. vergi indirim belgesi istendi.
    rapor zaten varda. vergi indirim belgesini nasıl halledecem bakalım.
    Defterdarlıga gidecegim, onlar beni hastaneye sevk edecekler, sonrası malum
    benim % 42 kesin 30 felan olacak.. tabi bir ise girip 1 ay çalısabilirsem...
    Ben Ankara'ya bakanlıga sikayet dilekçesi yazmak.( gerekli olan baska Yerlere de! ) Üf be zaten isim gücüm sikayet dilekçesi yazmak. Vergi indirimi nasıl alacagım beni 1 gün bile ise almıyorlarki.!!! Bunlarınisleri güçleri SEYTANLIK...
    ( Kanun yapıcılar.)

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Yok yok, ille de oran düşecek diye bir şey yok. Ben sorun yaşamadan vergi indirim hakkı elde edeceğinizi düşünüyorum...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hasankodan Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Kodan
    Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kağıthane / İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben gene su Vergi indirimine takıldım. bir isyeri bulabilirsem basvurumu yapacagım. Vergi indirimi için çalısıyor olmak gerekliymis... ( 1 ay kadar )....

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

merhaba hasan son durum ne oldu vergi indirimi aldınmı bende bu yüzden devamlı erteleme yapıyorum ne yapacağız bilmiyorum of ya reyhan hanım rapor düzenlemesi yapılacak diyordu galiba o da yalan oldu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bir ay değil, 15 gün dahi yeter...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hasankodan Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Kodan
    Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kağıthane / İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar. Bülent abi son bilgi için sagol. bu son yazdıgım 1 ay aceleyle öyle çıktı. son gittigimde defterdarlıkta 1 haftada yeter, önemli olan basvuru anında çalısıyor olmakmıs. Benim sigorta günüm dolmus yası bekliyormusum.
    5560 felan net hatırlamıyorum benimki 5881 gün. Muhasebeciden sorduk...
    bu ara masallah paso firmalardan davet geliyor. işkur fırça yiyince iyice hızlandı. 1,2 ay sonra evrak islerine tekrar bakarım simdi biraz mola zamanı.
    iyi geceler...

Üye
    E.KOMŞUCU Avatarı

Gerçek Adı
    ERTAN
    Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    17:15
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hasankodan Mesajı Gör
    1. Emekli olunan kurum: Sgk.
    2. Ilk sigortalı olunan yıl: 01.02.1990
    3. Emeklilik talebinde bulunulan yıl: 2008 ekim
    4. Erken emekliliği sağlayan toplam işgücü kaybı oranı: % 43,20
    5. Malulen emeklilik mi yoksa yaşlılık emekliliği mi: sürekli iş göremezlik geliri
    6. çalışma süresince yatırılan toplam prim miktarı: 41.709,46 tl.
    7. çalışma süresince yatırılan aylık ortalama sigorta primi: En son; 645,24tl (2008'de)
    8. Toplam prim gün sayısı : 5881 gün.
    9. şu anda aldığınız emekli maaşı: 499,79 tl.
    10. Aylık bağlama oranı: 70
    bence aylığınız biraz düşük olmuş gibi.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Hasan bey ,okmeydanı hastanesine, 2 sene önce bende vergi indirimi için heyete girmiştim, tam bir fiyasko yaşadım, doktorlar resmen gözle fotokopi çekiyor, elle muayene yok, sizin ki nasıl geçti, ilgilendilermi ?

/43 raporla, erken emekli hakkını kazanmanız lazım, malulen emeklilik /60 biliyorum .

Üye
    E.KOMŞUCU Avatarı

Gerçek Adı
    ERTAN
    Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    17:15
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

faruk34;

erken emeklilikle malülen emeklilik arasında maaş açısından bir farklılık varmıdır?teşekkürler..

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Bilgim yok, bende emekli olmak için uğraş verenlerdenim, şu anda kendimi rolantiye aldım, bir kez heyete girdim, raporu düşük verdiler, başka bir hastaneden almayı düşünüyorum, ağlamayan bebeğe meme vermezler misali, Allah c.c. herkezin yardımcısı olsun.

Üye
    kimki Avatarı

Gerçek Adı
    osman aktaş
    Son Giriş
    26.08-2009
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hasan bey merhaba, banada hastahanede yüzde 40 rapor verdiler. ankaraya gidip yine yüzde 40 olarak geri döndü. Bugün bende işyerine emekli için dilekce verdim. İnşallah pişman olmam. herkese selamlar.

Üye
    hasankodan Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Kodan
    Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kağıthane / İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar su an çorba olmuştum, anca kurtuldum. Ne bu ya hangi resmi kuruma gitsem hepsi değişik birşey söylüyor. En Son 170 ALO SGK Danışma hattına sordum. Ben bu hale geldiysem artık, ALLAH sizin yardımcınız olsun. Memurların herbiri ayrı birşey söylüyor. Biri özürlü aylığı diyor. çalışırsan kesilir, emekli olsanda kesilir. herneyse herbiri ayrı bir film. 170 ALO SGK Danışma hattına sordum. Benim aldığım aylık iŞ Kazası geliriymiş, ve çalışsamda emekli olsamda kesilmezmiş. 2 şekilde kesilir: 1. ölüm halinde. 2. Oran % 40' ın altına düşerse. Başka hiçbir şekilde kesilmez dedi. eger firma arıyorum bulursam Vergi indirimine başvuracağım. Benden istenen Prim gün sayısı:5525. Benimki:5881 gün. Prim günüm bitmiş ben 52 yaşı bekliyorum.
    Eğer Vergi indirimi alırsam Normal olarak emekli olabiliyorum. sordum normal maaş alırmısım. ama önümde de kaldı son hendek (Vergi indirimi ) onuda aşarsam ama iNŞALLAH kafayı Tırlatmam. ( Bunların hepsi sarı cizmeli mehmet ağa) Hepsi günü kurtarmak için aklına geleni söylüyor. (Memurlar)
    170 ALO SGK Danışma hattına SGK ile ilgili herşeyi sorabilirsiniz, ama telefonda 15 dakika beklerseniz. 5775 mesaj hattı var oda ayrı hikaye. Arkadaşlar ben sizi anlamıyorum, bu sorunları birtek benmi çekiyorum. herkez tek başına bagırmakla bu işler çözülmez, çözülmez, çözülmez... Önce bizim bu kafayı değiştirmemiz gerekiyor. Herkez kendi çıkarını düşünüyor. Kusuru da bakmayın...

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Stres yapmanıza gerek yoktu.Biz sizin verdiğiniz bilgilere göre konuları yazarken çok dikkat ederiz.İşinizin çabuk bitmesine,gerekli özenin gösterilmesine çaba gösteririz.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12