TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 12 / 12 İlkİlk ... 289101112
Toplam 178 mesajın 166-178 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    esmekaya68 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mevcut yazıyı sistemi yükleme varmı nasıl yapılır

Üye
    Umityalcin Avatarı

Son Giriş
    28.01-2020
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    0

@esmekaya68

Geçmiş tarihte kazanılmış emekliliklerin acaba sahte raporlamı yapıldı şüphesiyle herkese karşı yapılan birşey,kısacası herkese sahtekar gözüyle bakılıyor niye,10000 den fazla hastane şebekeleri tarafından verilmiş sahte rapor varmış buna istinadende emekli olnların gerçekten hastalığı varmı yoksa bu yoldanmı emekli oldu teyidini almak için herkesi madur ediyorlar.Böyle yapmakla çözüm olacağını düşünüyorlar ama şebekeleri tamamen ortadan kaldıramıyorlar....

Üye
    ekina Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    21.02-2020
    Saat
    11:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,

benim hastalıklarım diyabet hiper tansiyon ve epilepsi var sürekli %42 oranında raporum var 2016 yılında vergi indiriminden emekli oldum beni çağırdıklarında tekrar aynı raporu alabilir miyim acaba ve bu zamana kadar aldığımız emekli maşını tekrar geri isterler mi

Üye
    esmekaya68 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Raporum da kontrol muayenesi şartı olmadığı halde sol ayağımın diz altından olmaması na rağmen maaşı kesdiler.Şayet aynı oranda rapor almazsan emeklilik iptaline giderler.

Üye
    pekgoz Avatarı

Gerçek Adı
    serhat
    Son Giriş
    18.02-2020
    Saat
    17:15
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vergi İndirimi raporuyla 15 yıl önce emekli olmuş kişiler maaşları sgk ya gerimi ödeyecek o zaman gerçekten çalışamayacak kişiler aslında ülkemizde a dan zye emeklilik kalkacak kimse ayrılmaksızın kölelik gelecek olan garibana oluyor zaten

Üye
    esmekaya68 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne yapılmak isteniyor anlamış değilim.

Üye
    DepresifLife Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz y.m.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    33

@pekgoz Arkadaşım. Arkadaşlar !!! Galeyana gelmeyin. Devletin engelli bireyi kontrol muayenesine çağırma durumu yasal ve kanunen makul. Bazı uyanıklar sadece burada konular açarak aldıkları sahte raporlarla haksız kazanç sağladıkları ve ceza alacaklarına dair endişeliler. Kendilerini destekleyecek engellli kişileri de kışkırtarak konunun gündem teşkil etmesini ve mağduriyet çıkartmak istemekteler. Lütfen resmi belge ve bilgisi olmayan kişilerin paylaşımlarını dikkate almayınız. Kanununa göre Kazanılmış haklar geri alınamaz. Ola ki oldu. Dava açabilir ve kazanabilirsiniz bu kadar NET. @esmekaya68 Ayrıca şuan mevcuttaki mevzuata göre ektremite amputasyonlarında %40 rapor verilmekte. Kaldı ki düşürülse ve sizden maaşlar talep edilse dahi söylediğim gibi dava açarak hakkınızı geri kazanabilirsiniz. Lütfen İnsanların kafasını bulandırmayalım.

Üye
    pekgoz Avatarı

Gerçek Adı
    serhat
    Son Giriş
    18.02-2020
    Saat
    17:15
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazdıklarımın sizinle ilgisi yok aslında olay sahte rapor ile asla ilgisi yok zaten devlet hastanelerinden insanlara yazık oldu hep ezilen gariban böyle bir olay birilerine dokunsaydı duyulmazdı bile

KESİNLİKLE BENİM RAPORUM SAHTE DEĞİL HAKSIZLIK VAR OLAY O BUNLARI YAZMAM SİZE DEĞİL YANLIŞ ANLAMASIN KİMSE

Üye
    esmekaya68 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben yanlış anlamıyorum.Burada başımızdan geçenleri paylaşıyoruz.İsterseniz gelen yazıyı paylasabilirim.Ayrica diz altı proksimal deresecesi %43 dür.

Üye
    DepresifLife Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz y.m.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    33

@esmekaya68

E tamam işte kendin %43 olduğunu biliyorsun. Sorun ne neyinden endişe ediyorsun ? Gireceksin heyete verecekler raporu tertemiz hayatına devam edeceksin. Kazanılmış hakkının da iadesi için Kanuni hakkın olduğunu da ifade etmişim. Neyin peşindesin yani onu anlamadım. Her şeyde olduğu gibi engellilerin ve engelli durumlarının istismar edildiği aşikar ve bu kişiler yakalanıp cezalandırılmalı.
    Ben anlamıyorum. Kimseyi ima etmiyorum kimseye ithamda bulunmuyorum isim vermiyorum. Sizi rahatlatacak açıklamalar yapıyoruz ama benim raporum sahte değil veya hemen savunmaya geçiyorsunuz. Hep söylüyorum yarası olan GOCUNSUN bir zahmet.

Üye
    esmekaya68 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşın derdi nedir bilmiyorum ama burası şikayet ve sorunlarımızı paylaştığımız ortak bir platform.Ne kendime bir yandaş bulmak nede galyana getirmektedir niyetim.Her seferinde rapor almaktan hastaneyle uğraşmak dan bıktım.Protez yenilenecek koş hastaneye rapor al.Kontrol muayenesi olacan koş hastaneye.Sol ayağım yok ve bu benle mezara gidecek bir durum.Ta ki kurum bana protez için ödeme yapmaktadır.Konu budur sağa sola çekmeye gerek yoktur.

Üye
    Makiyato Avatarı

Son Giriş
    25.02-2020
    Saat
    10:57
    Yaşadığı Yer
    İzmir-Stockholm
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    37

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    1-Hukukta " Dava aç kesin kazanırsın" çok tehlikeli bir laftır, inanmayınız.
    2-Kazanılmış hak geri alınmaz da günümüzde geçerliliği olan bir kavram değildir. Biraz düşününce önümüzde büyük örnekler olduğunu görürüz. Misal EYT ler
    3-Bizim sistemimizde yetkili sağlık kurulundan aldığınız raporu Ankara diye tabir edilen yerden 22 puanlık bir takdir hakkı ile düşürebiliyorlar. Bunu yaparken gerekçe,dayanak, yada itiraz mercii bildirmeden yapıyorlar üstelik...
    4-İnsanların asla umutlarını kırmayın belki sahip oldukları tek şey odur derler.Doğru. Ancak umut kırmayacağız diye yalan yanlış bilgide vermemek gerek bence.

Üye
    DepresifLife Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz y.m.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    33

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @esmekaya68 Sizin sorununuz ile ilgili yukarıda cevap verdiğimi düşünüyorum. 20 sene hastanelerde ve kurumlarda sürünmüş biri olarak bir çok engelli arkadaşımız ile empati kurabilecek seviyedeyim. Sorununuzu defalarca dile getirmeniz çözmüyor ki size çözüm yolu da ifade edilmiş durumda.

@Makiyato emsal kararlar mevcut olduğu için bu kadar kesin konuşuyorum. Söz konusu örneklendirmek gerekiyor ise kendi rahatsızlığım olan AKONROPLAZİ hastalığı cetvelden çıkarılmıştı. Ben daha önceki raporuma istinaden mahkemeye başvurdum ve beni haklı bularak engelli olduğum kanaati oluştuğuna dair mahkeme karar verdi. Daha sonrasında da Sağlık bakanlığı tekrar engelli cetveline aldı.
    Bilmediğim bir konu hakkında yorum yapmak ne tarzım ne de tasvip ettiğim bir şeydir. Benim dikkat çekmek istediğim nokta bazı kendilerini akıllı olarak gören kişilerin yapmış olduğu usulsüzlük ve haksız kazanca kılıf arama çabalarıdır. Tekrar ediyorum isim vermedim ve ithamda bulunmadım. Ancak birileri oldukça gocunmuş ki yaraları var diye düşünüyorum.
    İyi günler.

Sayfa 12 / 12 İlkİlk ... 289101112