Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar vergi indirimi için maliyeye dilekçeyle müracaat ettim ve mersin üns has sevkimi istedim hasteneden aldığım rapor yüzde 78 %78 kesintiyle kalan yüzde %60dır benim size sormak istediğim daha önce özürlü raporumuz yok ama biz 40 alıp 3600 emekli olmaktı amacımız yüzde 60 aldık bu istegimizde başarılı oldukmu bu işler kaç günde biter bundan sonra sırayla yapılan işlemleri bana yazarmısın yüzde 60 rapor 4000 gün yaş 50 rapor alınan yer mersin üns sizce emekli oldukmu ne zaman sonuçlanır raporun hastaneden cıkması maliyenin raporu ank göndermesi raporun gelmesi bizim ssk gidip işlem yapmamız kaç gün yada ay sürer

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir de yüzde 80 yüzde 60 yüzde 40 üç tane seçenek var? özürlü olarak emekli olmada emekli olundugunda arada para farkı var mı? nedir amaç

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Raporonuzun onaylanması en az 2 ay sürer.Engelli olupta emekli olanların dereceleri,bakıma muhtaç engellilerin dışında emekli maaşlarını etkilemez.Emeklilik yatırılan prim ve gün sayısına göre hesaplanır.

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Raman72 msjdan dolayı tşk ederim böyle güzel bir sitede sizin gibi anlayış ve paylaşımcı arkadaşların olması ne güzel saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Vergi indirim hakkı elde ettiğiniz işyerinize gelen yazıyla size bildirildi. %60 oranla 2. dereceden vergi indirim hakkı elde etmişsiniz. Doğru mu?

Sanırım bir de emekli olmayı istiyorsunuz? Öyleyse, ilk sigortalı olunan tarih ve doğum tarihiniz önemli? Bir de, SSK'lısınız değil mi? Yani memuriyetten bahsetmiyoruz?

Vergi indirimi ve emeklilik için 3 kademe vardır. 3. derece %40-60 arası işgücü kaybı olanları, 2. derece %60-80 arasındakileri, 1. derece ise %80 ve üzerindekileri kapsar. Sakatlık oranı arttıkça emeklilik için gerekli olan sigortalılık süreleri ve prim gün sayıları azalır; yani nispeten daha kısa sürede emekli olunabilir.
    Maaş açısından ise derecedeler arasında hiç bir fark bulunmaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

özelden msj geldi
    arkadaş 1975 ssk girişli 4000 günü mevcut ve 50 yaşında.....

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Prim ödeme günlerini 18 yaşını doldurmuş sayarak;ve %60 vergi indirimli rapora sahipseniz
    15 yıl, 8 ay- Hizmet ve 3680 Prim günü olmanız durumunda erken emeklilikten faydalanabilirsiniz.

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

msj yazan arkadaşlara tşk ederim bilgilerinizi dikkatle okudum herşey için tşk ederim işlemler bitsin sonucu yazıcam iyi geceler

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar, martın 6'sında mersin üns heyete girdim. çıkan rapor yüzde 78. kesinti ile kalan yüzde 60. raporun hastaneden çıkması maliyeye gitmesi ordan ankaraya gitmesi kurula girip geri maliyeye ordan da muhasebeye gelmesi tahmini kaç ay sürer?
    2 sorum ise, vergi indirim yazısı geldi, muhasebeye kagıdı aldım, gidip sgk vericem. ne yapıcam?
    yaş 50, prim 4000, ssk giriş 1975. askerlik yatırdım, vergi indirimi rapor yüzde 60. gidip ssk vericem emekli olmak için böylemi yapıcam?
    arkadaşlar sorularıma okuyup cevap verebilirseniz menmum olurum. vergi indirimi yazısı elime geçtigimde ne yapıcam?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Vergi indirim belgeniz işyerine 4-6 ay arasında gelir.
    Geldiğinde, o belgeyle birlikte (aslında o olmasına da gerek yok, vergi indirim hakkı elde ettiğinizi sigorta müdürlüğüne söylemeniz yeterli) emeklilik için sigorta müdürlüğüne başvuracaksınız. Bu kadar
    Ayrıca bilgi: http://www.engelliler.biz/forum/emek...tml#post177076
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşk ederim vermiş oldugun bilgiler için vergi indirim yazım gelsin gerekli işlemleri yapıcam tekrar tşk ederim

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben mersin üns heyete girdim yüzde 78 rapor aldım kulak göz ve gögüs göz ve gögüsde detayıyla teşis ve açıklama vardı ama kulakta sadece sagın ve solun nekadar duydugu yazıyodu rapora bakıldıgında hemen teşis ve açıklama eksikligi hissediliyodu geçen gün maliyeye yazım geldi gittim aldım korktugum gibi oddio testi istediler üns göndermemiş raporda detaylı bilgide olmayınca tabi hemen odyametriden çizelgeyi alıp saglık kuruluna verip resmi yazıyla maliyeye ordanda ank gönderdim

peki şimdi ne olucak kaç gün sürücek gelen kagıtta sadece o eksik görülmüş bende tamamlayıp gönderdim. bir daha başka birşey isterlermi. bu iş kaç gün sürer vergi indirim mücadelam 3 ay sürdü kagıdın gelmesi bu da mı 3 ay sürücek
    bir de daha önceden raporum yok ilk defa vergi indirimim olucak o da 78 çıktı aslında amacım yüzde 40 dı ama fazlası geldi vergi indirimim onaylanıp geldiginde alıp sgk gidip vericem prim 4000 ssk giriş 1975 yaş 53 rapor yüzde 78 şimdiden tşkler

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Vergi ind. belgeniz iş yerinize gelir gelmez emeklilik işlemlerine başlayabilirsiniz....

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şuan bekleme aşamasındayım evrak gelir gelmez sgk müracatımı yapıcam inş başka bir eksiklik yada sorun çıkarmazlar ben yüzdelerin peşinde degilim yüzde 40 yetiyo zaten raporum yüzde 78 istedikleri kadar kırpma yapsınlar gene bana yeter herkeze tşk ederim

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar, bu ay emeklilik dilekcemi verdim. maliyeden yazım geldi, yüzde 61. sgk vergi indirim yazısı askerligi yatırdıgıma dair belge işden çıkış yazım vs teslim ettim.
    bir yerde calışarak vergi indirimi aldım işden çıkış göstererek sgk emeklilik dilecekmi verdim. bir şirkette bekçi olarak gözüküyodum.
    ssk'm tahmini askeri ücretten gözüküyodu
    ssk giriş 1975
    pirim günüm 4000. bunun 2000 istege baglı 2000 ise bir yerde çalışarak topladıgım ssk ikisi askerlik toplandıgında 4100 günüm var

bana tahmini ne kadar emekli aylıgı baglanır?
    bir yakınım yüzde 40 raporu var 680 tl alıyo. bana tahmini ne kadar aylık baglanır?

birşey daha sorucam emekli aylık baglanıp baglanmadıgı netten ögrebiliyomuz? tahmini ne kadar sürer emekli aylıgı baglanması?

teşekkürler

Sayfa 1 / 3 123 SonSon