Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Yurtsever Avatarı

Gerçek Adı
    Ayhan
    Son Giriş
    17.03-2017
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    14

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İzmir 9 eylül tıp fak.hastanesinden %64 sürekli engelli raporu aldım ve sgk ya malülen emeklilik için başvurdum
    sonuç bayramda geldi ve kısa öz bir yazıyla malul olmadığınıza karar verilmiştir yazısı geldi
    sgk bölge müdürlüğüne gittim peki size göre engelli oranım ne dedim söylemediler.
    89 ssk giriş ve 5788 günüm var
    acaba ne şekilde emekli olabilirim vergi indirimi üzerinden baş vurursam olur muyum
    şuan çalışmıyorum

Üye
    masterzek Avatarı

Gerçek Adı
    Zekai
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    70
    Verilen Beğeniler
    134

@Yurtsever

1989 SSK girişiniz ve 5788 gününüz olduğuna göre engelli yaşlılık emekliliği ile ilgili şartları fazlasıyla doldurmuş durumdasınız.Aşağıdaki linkte verdiğim, Oturanboğanın yazısında B maddesi altındaki tabloya bakarsanız sizin durumda 7.seçenek geçerli.Yani 15 yıl ve 3600 gün şartı gerekiyor.

http://www.engelliler.biz/forum/emek...i-olurlar.html

Engelli emekliliği için şöyle bir prosedür gerekiyor:
    1-Öncelikle bir işyerinde çalışırken vergi dairesine vergi indirimi için başvuru yapmanız gerekli.Çalışmıyorum demişsiniz.Bir iki aylığına asgari ücretten bir yere girin aşağıdaki işlemleri halledin ve çıkın.
    2-Son yönetmelik 30.03.2013'te çıktığından, elinizde geçerli bir devlet hastanesinden alınan 30.03.2013 sonrası tarihli alınmış güncel sağlık kurulu raporu olmalı ve bu raporda en azından %40 sakatlık oranınız belirlenmeli.Eğer raporunuz yoksa ya da eski tarihliyse vergi indirimi başvurunuzda ilgililer sizi rapor için hastaneye sevkedeceklerdir.Benim yazınızdan anladığım yeni rapor almışsınız.O zaman işlemler daha hızlanacak demektir.
    3-Raporunuz güncelse ve vergi dairesi başvuruyu kabul edip raporla vergi indirim talebinizi devreye sokunca rapor ve yazı ankaraya gönderilerek merkez sağlık kurulu gibi bir devlet kuruluşu tarafından incelenip onaylanacak ya da reddedilecek.Bu süreci internetten takip edebileceksiniz.2-2,5 ayda sonuç çıkıp işyerinize gönderilecek.Dolayısıyla işe girip bir ay sonra çıkmışsanız bile bağlantıyı kaybetmeyin.Postadan vergi indirim yazısı ve rapor işyeri adresine gelecek.
    4-yazı ve rapor gelince işyerinizden yazı kopyasını ve rapor orijinalini alıp işyerinizin bağlı olduğu SGK'ya engelli emekliliği ile ilgili başvuruda bulunacaksınız.
    5-Yazı ve raporun fotkopilerini alacaklar size emekli tahsis talep formu adında 3-4 satırını dolduracağınız bir form doldurtacak adres ve imzanızı alacaklar ve emeklilik prosedürü başlayacak.Bu süreci de SGK evrak takip denen bir siteden takip edebileceksiniz.

Ben şu anda bu aşamadayım

6-Sitedeki tariflerden yararlanarak devamını tarif etmem gerekirse..Problem çıkmazsa evinize emeklilik bilgilerini içeren bir zarf gelecek, e-devlette 4a emeklilik satırlarında bilgileri maaş tutarı, banka bilgisi vs bilgiler göreceksiniz.Ve bulunduğunuz yerde denizbank varsa adresinize en yakın şubede, yoksa PTT'den maaşınızı çekmeye başlayacaksınız.2.maaş ve sonrası için e-devletten maaşın yatacağı banka şube bilgilerini değiştirme şansınız oluyormuş.

Üye
    Yurtsever Avatarı

Gerçek Adı
    Ayhan
    Son Giriş
    17.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    14

Öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederim Zekai bey kafama takılan soru şimdi şu benim raporum 9 eylül tıp üniversitesi hastanesinden bu geçerlimi yoksa ayrıca devlet hastanesinemi gitmem gerekiyor engelli raporu için ? Raporum güncel haziran 2016 de aldım

Üye
    masterzek Avatarı

Gerçek Adı
    Zekai
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    70
    Verilen Beğeniler
    134

@yurtseven

Bu sitede biryerlerde geçerli hastaneler listesi var.Bunun listesi var.

Siteyi biraz kurcalarsanız, sağlık raporları başlığı altında konuyla ilgili yazılar olduğunu hatırlıyorum.Oturanboğa bu konuya gözatarsa o da link verebilir.Daha önce onun bir mesajında liste gördüğümü hatırlıyorum.

Üye
    umut2135 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    1

@masterzek raporunuz güncel üzerinde oran var ise bir yerde 3,5 günlük sigortalı çalışarak vergi dairesine baş vuru da buluna bilirsiniz

Üye
    masterzek Avatarı

Gerçek Adı
    Zekai
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    70
    Verilen Beğeniler
    134

@umut2135

Yurtsevere verdiğim cevapta bahsettiğim gibi listeyi bulup bir kontrol etmesi lazım: yetkili hastaneler

İzmir 9 eylül tıp fakultesinden alınan rapor büyük ihtimalle vergi dairesine göre uygundur.Ancak bahsettiğim listede yeralıp almadığını görmek gerek.Emin değilim.

Başvuru sırasında çalışıyor olmak zaten zorunluluk ondan kaçış olmayacak.Yurtsever eşe dosta bahsetsin, bir işyerine girsin birkaç gün sonra yazıyı alıp vergi dairesine emeklilik başvurusunda bulunsun, ankaraya gönderi süreci başladığında işten ayrılabilir.Eğer küçük bir ihtimalde olsa rapor hastane nedeniyle kabul edilmez ve yeni rapor için başka bir hastaneye sevk sözkonusu olursa bu durumda hastaneye başvuru anında ekranda ssk'lı görünmesi gerekiyor.Ardından ayrılabilir.

Üye
    umut2135 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    1

244 İzmir Üniversite Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi @masterzek aldığınız rapor geçerli raporda bir sıkıntı yok sgk girişiniz olduktan sonra baş vuru yapa bilirsin

Üye
    Yurtsever Avatarı

Gerçek Adı
    Ayhan
    Son Giriş
    17.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    14

Selam engelli sağlık kurulu raporumda engelli indirimi( vergi indirimi ) bölümü işaretli sanırım bu haktan faydalanabilirim anlamına geliyor. Şimdi yapmam gerken bir işte çalışıyor olmak bunuda halledersem sanırım işlemlere hemen başlarım vergi indirimi ve onaylanırsa ardından emeklilik başvurusunda buluna bilirim

Üye
    umut2135 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    1

Aynen öyle işaretli edilse bile kabul ediyorlar sorun deil önemli olan rahatsızlığınız ile ilgili açıklama ve oranları yönetmenliğe uygun olması @masterzek

Üye
    Yurtsever Avatarı

Gerçek Adı
    Ayhan
    Son Giriş
    17.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    14

İlginize ve bilginize teşekkür ederim %64 engelli raporum ile sanırım vergi indirimi üzerinden emekli olurum inşallah

Üye
    Yurtsever Avatarı

Gerçek Adı
    Ayhan
    Son Giriş
    17.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    14

Selamlar vergi indirimi için cumartesi (22.10.2016) sgk lı bir işe başladım şimdi sorum vergi indirimi için ne zaman başvuruda buluna bilirim ?

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

işyerinizden yazı alarak hemen başvurabilirsiniz.

Üye
    Yurtsever Avatarı

Gerçek Adı
    Ayhan
    Son Giriş
    17.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    14

Teşekkür ederim

Üye
    Yurtsever Avatarı

Gerçek Adı
    Ayhan
    Son Giriş
    17.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    14

Bugün vergi dairesine vergi indirimi için başvurmaya gittimorada görevli bir bayan bana siz işe yeni başlamışsınız(22.10.2016) bu olmaz dedi bana bir ayın geçmesi lazım dedi bende ona bana işe başladıktan sonra başvuruda bulunabileceğimi söyledim bunun üzerine kadın görevli şefim gelsin ona danışın dedi ben böyle kabul etmedim evtak hiç dedi neyse 5 dakika sonra şef geldi yanına gittim şef bana sakın işi bırakayım deme yoksa ekrandan takip ediyorum işi bırakırsa evrağını iptal ederim dedi tehdit etti ve sonra evrağımı aldılar ama bana evrağımı teslim aldıklarına dair bir şey vermediler ben bunu nasıl takip edicem ve ne zaman işten ayrılmalıyım emeklilik için?

Üye
    mindar Avatarı

Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    00:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    raporunuzda engel durumunuzu belirten tahlil rontgen vb. sonuçlar var ise
    ilave etmeniz raporun ankaradan dönme ihtimalini çok aza indirir

istanbulda isen şu siteden bilgilerini girip kontrol edebilirsin.

:: İSTANBUL VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI ::

ne zaman işten çıkmanız gerekir açıkcası fikrim yok ama 2-3 ayda sürse çalışmanızı tavsiye ederim
    çalışmanıza mani bir durum yoksa biraz daha sabredin derim gene de net bilgiyi maliyeden veya sgkdan öğrenebilirsiniz.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon