Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alone63 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    26.05-2017
    Saat
    20:04
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar 1980 doğumluyum 1999 kasım ayın da engelli olarak sigortalı çalışmaya başladım. rapor oranım 60 vergi indiriminden yararlanıyorum 2013 yılına kadar devam ettim toplam gün sayım 4476. 2013 yılında kamuda memur olarak başladım halen devam ediyorum bu durumda emekli nasıl olurum emekliligim hangi yılda olur. ustalarım yardımcı olursa sevinirim teşekkürler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    463
    Verilen Beğeniler
    738

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @alone63

Her ne kadar "%60 ve üzeri olduğunda mevzuata göre doğuştan engelli olmak" şartı bulunsa da, uygulama aşağıdaki tabloya göre oluyor diye görüyorum.

Emeklilik hesabında sigorta başlangıç tarihini gün/Kasım 1999 olarak alıp aşağıdaki tabloya göre hesaplayacaksın.

Emeklilik zamanı geldiğinde kurum sevki ile alacağın rapordaki oran belirleyici olacak.

bagkur - Öncesinde sigortalıydım, 2013'de memur oldum. Ne zaman emekli olurum?

Not: 1261 gün memur olarak devam etmelisin ki memur (4c) statüsünde emeklilik gerçekleşsin.