Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    huvementa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    devlet hast.%38 oran ile süresiz rapor verdi.İl sağlık müd.itiraz sonucu üniversite hastanesi %44 oran 1 yıl süreli rapor verdi.
    Rahatsızlıklar 2014 yılı sol taraf beyin kanaması ve 2 adet aneverizma temizliği,sağ taraf aneverizmalar büyük olduğundan 3 adet stend ile kapatılması,sonrasında Şeker,Tansiyon,Ürtiker,Bel fıtığı rahatsızlıkları ile %44 oran ama özel güvenlik olarak bir firmada çalıştığımızdan 1 yıl süreli rapor olduğundan firmaya vergi muhafiyet emekliliği hakkında bilgi vermedik,

sormak istediğim özel güvenlik olarak çalıştığımızdan iş yeri bizim işten ayrılmamızı isteyebilirmi ?

1996 işe giriş,5500 gün sayım,%44 rapor ile normalde vergi muhafiyet emekliliği hakkım var ama dediğim gibi özel güvenlik olarak çalışmamdan ötürü emekli olsam 1 yıl sonra kontrol muayenesi olduğumda sağlığımda bir düzelme olmıyacağını biliyorum ama olduki hastane çalışanının o anki durumuna göre rapor oranım düştüğünde yeniden işe girme hakkım olamıyacağı için emklilik için başvurmam doğru olurmu acaba ?

Üye
    erkan medeni Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    8

@huvementa aynibdurum bende sizin gibi ö.g.g'yim bu birazda sirketin insiyatifine kalmis birsey fiziksel engelin yoksa eger calismanda veya calistirmalarinda herhangi bir sakinca yok fakat malulen emekli oldugunda tekrar calistigin zaman maasin kesilebiliyormus
    Ankara il sigorta mudurlugunde yetkili birisine mail atmistin yazismalarimiz aynen asagida yaziyor
    Istanbulda bir devlet hastanesinden %42 oraninda rapor aldim buna istinaden vergi indirimine basvurdum eger kabul edildigi taktirde verilen maas yetmeyecegi icin tekrardan calismak istiyorum malulen emekli olanlarin tekrardan sigortali bir iste calistigi zaman emekli ayliginin kesilecegi soyleniyor boyle bir yasa veya kanun varmidir saayet var ise calisan emekli statusunde basvuru yapsam yinede emekli maasi kesilirmi maasin kesilmemesi icin bana bu konuda bir yol gosterirseniz cok minnettar olurum

506 sayılı Kanunun 60 ıncı maddesinin 4958 sayılı Kanunun 34 üncü maddesi ile değiştirilmeden önceki (C) bendinin (b) alt bendi, "Engelliliği nedeniyle vergi indiriminden yararlanmaya hak kazanmış durumda olan sigortalılar, yaşları ne olursa olsun, en az 15 yıldan beri sigortalı bulunmak ve en az 3600 gün malullük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi ödemiş olmak şartıyla yaşlılık aylığından yararlanırlar" hükmünü amirdir.
    Öte yandan, 5510 sayılı Kanunun geçici 14 üncü maddesinde Kanunun yürürlük tarihinden önce sigortalı olanların sosyal güvenlik destek primine tabi çalışmalarına ilişkin düzenleme yapılmış olup, buna göre, 4/1-(a) (SSK) kapsamında yaşlılık aylığı alan sigortalıların 4/1-(a) kapsamında yeniden çalışmaya başlamaları halinde 5335 sayılı Kanunun 30 uncu madde hükümleri saklı kalmak kaydıyla aylıkları tercihleri doğrultusunda kesilmekte veya aylıkları kesilmeksizin sosyal güvenlik destek primine tabi tutulmaktadırlar.
    Bilgilerinize rica ederiz.
    Sizin yapmaniz gereken olay is yerinizle anlasmaya varmak haliyle emeklilik basvurusu yapacaginiz icin tazminatinizida vermek zorunda

Üye
    tb2nhf Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    02.03-2017
    Saat
    20:51
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

bende ogg yim raporun sürekli olana kadar sesini cıkarma haatalıgını söylerswn atabilirler gerekli şartları taşıyınca emwklilik icin vergi indirim i al bu memelekeette dürüs adama yer yok

Üye
    huvementa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tb2nhf sizinde dediğiniz gibi önümüzdeki yıl surekli raporu alana kadar işyerine bildirmeyeceğim,çünki bu rapordan önce hastane den heyet raporu ile gece çalışmaması uygundur diyerek rapor almıştım buna rağmen işyeri benden gece çalışmamda bir sakınca yoktur yazısı aldı aksi halde işten ayrılmamı istiyeceklerdi.16 yıldır çalıştığım firma üstelik.

Birde öğrenmek istediğim 1 yıl sonrası kontrol için rapor almıştım ,ben hastaneye kendi isteğim ile giderek muayene olup rapor aldım.sigorta veya diğer kurumlar vasıtasıyla gitmedim,şimdi öğrenmek istediğim 1 yıl sonra rapor suresi dolmadan 2-3 ay önce yeniden kontrol muayenesine universite hastanesine giderken öncelikle nereye başvurmam gerekiyor veya gene kendim üniversite hastanesine giderek kontrol muayenesi olacağım diyerek başvurabilirmiyim?hastaneden bu konu hakkında malesef bilgi alamadım.birde gün içersinde 8 adet ilaç kullanıyorum,şeker için 2 adet,tansiyon için 2 adet,ürtiker için 2 adet,beyindeki stendler için 2 adet bu hastalıkların düzelme ihtimali yok iken neden 1 yıl sureli rapor verirler anlamıyorum.

Üye
    Tilemse Avatarı

Gerçek Adı
    Memet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Huvementa
    Kardeşim sen aynı işyerinde 16 yıldır çalışıyorsan gece çalışamaz raporunla istediğin gibi çalışırsın. Ha onlar seni çıkarmış ha kendin çıkmışsın farketmez. Alırsın kırkbin lirani tedavine bakarsın. Rapordan sonra da emekli olursun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    262
    Verilen Beğeniler
    418

@huvementa

Bir yıl süreli rapola vergi indirimi ve sonrasında emeklilik mümkün, ama o bir yıl o kadar çabuk geçer ki, dediğiniz gibi, sonrasında terslik çıkarsa çalışma fırsatı yakalamak kolay olmayabilir. Bence şimdi raporunuzu hiç işleme koymayın, çalışmaya devam edin.

6 ay sonra başka bir yetkili hastaneye gidip -sanki bu raporunu yokmuş gibi- yeniden rapor başvurusu yapın. Nasıl olduğunu bilmiyorum ama, bazen sorunsuzca rapor veriliyor... Eğer alamazsanız, o zaman raporun bitiş tarihini beklemeli ve o zaman yeniden rapora başvurmalısınız.

Üye
    huvementa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler Bülent bey;Raporu veren Üniversite hastanesi süre dolmadan 4 ay önce kontrol muayenesine gelmem gerektiğini söylemişti zaten o yüzden ben gene unv.hast.gideceğim ve umarım bu kez heyet zamanında bizide dinlemek için içeri alırlar ve durumumuzu daha açıklıkla anlatabılırız.gene aynı şekilde süreli rapor olursa bunu vergi dairesi aracılığıyla Ankaraya yollarsak raporun süresiz olma ihtimali olabilirmi acaba?

Üye
    Lone Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    Burası İstanbul!
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Şirketin insiyatifindedir .

Ben 4 yıl engelli kadrosunda ö.g.g olarak çalıştım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    262
    Verilen Beğeniler
    418

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @huvementa

Süreli rapor olduğunda vergi indiriminin de süreli olması muhtemeldir. Ama aksi de olabilir tabii ki.