Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 104 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tarboy Avatarı

Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    11:35
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @masterzek

Benimde aynısı başıma geldi.23.08,2016 emeklilik için başvurdum.31,08,2016 kurum
    dışına sevk yazıyordu 26,09,2016 yeni bir varide numarası ile yeni satır açılmış engelli indirim yazıyor evrağın geldiği yer gelirler idaresi teyit için evrağı vergi dairesine göndermişler muhtemelen sizinki de oyledir hatta evise girdim ordada sgk yazısı geldi ve dosyanın durumu sgk ya bildirildi satırları eklenmiş sizde isterseniz evise bakın ordanda gorebilirsiniz

Üye
    erkan medeni Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    11:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    13

Arkadaslar evraklar ankarada hangi ilgili makama gonderiliyor adaba rapor bakanliga gonderildi cevap bekleniyor yazisi cikiyor 1 haftadir

Üye
    masterzek Avatarı

Gerçek Adı
    Zekai
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    93
    Verilen Beğeniler
    152

@tarboy
    bende eviss sisteminde henüz öyle bir eklenti yok.Ama öyle birşey de olacaksa işlem iyice uzayacak demektir
    Screenshot by Lightshot

@erkan
    Konunun uzmanı değilim tabii ancak sitede okuduğum mesajlardan bildiğim kadarıyla, hastanelerden alınan raporlar hastanelerce ya da vergi dairelerince Ankaraya gönderiliyor.Maliye Bakanlığı Merkez sağlık kurulunda değerlendirilip orada karara bağlanıyor.

@tarboy

Bende SGK evrak takipte son durum aşağıda

İki gün önce 3.bir varide no'lu satır daha eklendi ve işlemler devam ediyor.Bu işlemleri inceleyen arkadaşlar merak ettim bende şu anda 3 satır olan bu işlemleri 4-5-6 satır gibi yüksek sayılara ulaşarak yaşayan birileri var mı? Bu böyle devam mı ediyor?

Varide Numarası Varide Tarihi Konusu
    11309198 19.08.2016 EMEKLİLİK MÜRACAATI (VERGİ İNDİRİM)
    12647302 23.09.2016 VERGİ İNDİRİMİ 51855
    12740947 26.09.2016 GAZİOZMANPAŞA SGM

11309198
    Sıra No Tarih Birim İşlem
    1 19.08.2016 İSTANBUL SGİM ESENLER SGM EMEKLİLİK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    2 19.08.2016 İSTANBUL SGİM ESENLER SGM EMEKLİLİK SERVİSİNE
    3 24.08.2016 İSTANBUL SGİM ESENLER SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN-GİDEN EVRAK) SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    4 25.08.2016 İSTANBUL SGİM ESENLER SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN-GİDEN EVRAK) SERVİSİNE
    5 26.08.2016 İSTANBUL SGİM GAZİ OSMAN PAŞA SGM GELEN SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    6 26.08.2016 İSTANBUL SGİM GAZİ OSMAN PAŞA SGM GELEN SERVİSİNE
    7 31.08.2016 İSTANBUL SGİM GAZİ OSMAN PAŞA SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-1 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    8 31.08.2016 İSTANBUL SGİM GAZİ OSMAN PAŞA SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-1
    9 01.09.2016 İSTANBUL SGİM GAZİ OSMAN PAŞA SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-1 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    10 02.09.2016 İSTANBUL SGİM GAZİ OSMAN PAŞA SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-1

12647302
    1 23.09.2016 İSTANBUL SGİM GAZİ OSMAN PAŞA SGM GİDEN SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    2 23.09.2016 İSTANBUL SGİM GAZİ OSMAN PAŞA SGM GİDEN SERVİSİNE
    3 26.09.2016 KURUM DIŞINA TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
    4 26.09.2016 KURUM DIŞINA

12740947
    1 26.09.2016 KOCAELİ SGİM GEBZE SGM EVRAK KAYIT SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    2 26.09.2016 KOCAELİ SGİM GEBZE SGM EVRAK KAYIT SERVİSİNE
    3 27.09.2016 İSTANBUL SGİM GAZİ OSMAN PAŞA SGM GELEN SERVİSİNE TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
    4 27.09.2016 İSTANBUL SGİM GAZİ OSMAN PAŞA SGM GELEN SERVİSİNE

Ben tüm bu sürecin bu kadar gecikmeye rağmen artık bir şekilde Eylül sonuna kadar sonuçlanacağını ummuştum ama anlaşılan Ekim ortalarını hatta sonlarını bulacak.Nedeninin de emeklilikle ilgili süreci İstanbulda başlatıp takip etmek zorunda olmanın sonucu olduğunu sanıyorum.
    Bu sitedeki mesajlardan gördüğüm kadarıyla başka illerden yapılan başvurularda bu işlemlerde ciddi hızlanma var.Yani vergi indirimi konusu Ankarayı da kapsayan bir süreç olduğundan orada herkes bir şekilde vakit kaybediyor ancak o aşamayı geçerek SGK'ya emeklilik başvurusu yapıldıktan sonra işlemleri İstanbuldakiler kadar geç yapılan başka bir il olmuyor gibi.Belki biraz Ankara ve İzmirde problem oluyordur ama istanbul bir başka

Son birşey sorayım.e-devlete emeklilikle ilgili bilgilerin düşmesi tüm bu süreç sonuçlandıktan sonra mı olacak?

Üye
    tarboy Avatarı

Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

masterzek evet tüm bu işler tamamlandıktan sonra e devlette bilgileri gorücez,ama bazı arkadaşlar e devlete düşmeden daha once eve evrağın geldiğini söylüyorlar.Tespitin doğru büyük şehirlerde işler biraz yavaş ilerliyor.

Üye
    ayşegül banu Avatarı

Gerçek Adı
    ayşegül banu
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar bir konuda bilgilerinize ihtiyacım var.her danıştıgım kişi ayrı ayrı bilgiler veriyor ve farkli işleyişler uygulanıyor .
    ben 2015 yılı ocak ayında multipl skleroz-epilepsi-yüksek tansiyon - görme kaybı ve sol tarafımda felç rahatsızlıklarım sonucunda %85 engel raporu aldım.vergi indirimi için başvurdugumda ankaradan gelen yazıda kanımdaki ilaç oranı,aylık geçirdiğim nöbet sayısı,eeg ve gözdeki fundus bulgularının belgeleri istendi.o yazı ile tekrar raporu aldıgım hastaneye başvurdugumda yine heyete girer gibi evrak düzenlediler.nöroloji ve göz puanladı.ve tekrar heyete girdim.burada puanım %68 olarak hesaplandı.şimdi sormak istediğim ankara göndermiş oldugu evrakta sadece belge istiyordu.benim zaten puanım %85 ti tekrar heyete almaları biraz saçma geldi.cünki ankara%85 üzerinden degerlendirme yapacakken şimdi %68 üzerinden degerlendirme yapacak.dolayısı ile benim nöroloji ve göz haricinde olan rahatsızlıklarım göz ardı edilmiş olacak.bu durumda beni aydınlatabilirmisiniz.

Üye
    tarboy Avatarı

Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

@erkan medeni

Benim bildiğim maliye bakanlığına gonderiliyor

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

evraklar ankara gelir idaresi başkanlığı engellilik tespit ve derecelendirme müdürlüğü ne gönderiliyor. orada doktorlardan oluşan bir kurul var. onlar oranlara ve hastalıklara bakıyor. doğru oran verilmiş mi diye.
    @ayşegül banu siz ilk raporunuzu alırken vergi dairesi sevki ile gitmediyseniz eksik bulgu ve belge var ise raporunuzu iade eder ankara. vergi dairesi sevki ile gitseydiniz ankara eksik bulgu ve belgeleri hastaneden isterdi. aynı durum benim de başıma geldi. ilk rağor %71 di ve ankara %57 ye düşürdü. tekrar rapor aldım aynı hastanaeden %67 olarak ve aynı oranda ankara onayladı.

Üye
    ayşegül banu Avatarı

Gerçek Adı
    ayşegül banu
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tesekkür ederim bilgilendirmeniz icin.ancak anlamadığım konu benim nöroloji ve göz harici başka bölümleri ilgilendiren rahatsızlıklarım da mevcut ikinci heyette ankaranın eksik belge dedikleri sadece göz ve nörolojiyi aldıkları için diğer bölümlerden heyet girmedim.sadece gözden ve nörolojiden aldım.dğerleri eksik olmuş olmuyormu.ozaman

Üye
    Özgür kündem Avatarı

Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam yazınızı okudum inşallah hayırlı bir haber almışsınızdır.
    Sizden ricam %64 sakatlık oranı ile ne kadar maaş bağlanıyor, bende vergi indirimi belgesini bekliyorum.
    İnşallah olumlu olur, sonrada emeklilik için dilekçe vericem benim sakatlık oranı %46

Üye
    masterzek Avatarı

Gerçek Adı
    Zekai
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    93
    Verilen Beğeniler
    152

@aysegul banu
    Bu sitede öyle üyeler var ki bence ciddi ciddi sosyal güvenlik uzmanı olmuşlar haberleri yok.Dolayısıyla aslında böyle sorulara onlar daha net yanıt verebilirler.Rapor oranları ve yapılan hatalar vs konularla ilgili olarak bu sitede başlıklar var.Bu sorunuzu yeni bir konu olarak orada açsaydınız ya da raporlarla ilgili mesajlara bakıp sizinkine benzer durumları yaşayanların konularının altına ek soru olarak ekleseydiniz daha doyurucu cevap alma ihtimaliniz çok daha yüksek.Raporlarla ilgili sizinkine benzer sorunlar yaşayanlar, çözüm arayanlar ya da bilenler bu konunun başlığına bakınca sizinkine benzer bir sorunun bu başlıkta olacağına ihtimal vermeyebilirler.
    Bir de raporu esas olarak niçin almak istiyorsunuz? Vergi indirimi yazmışsınız onu gördüm ama emeklilik sınırında mısınız? Soru sorarken biraz detay verirseniz o bile verilebilecek cevapları netleştirebilir ya da yardım etmek isteyenlerin yanıtlarını ona göre vermelerini sağlayabilir.
    Şimdi sizin durumda gerçekten bir saçmalık olmuş ve konu hakkında bilgisi olanlar dediğim gibi daha güzel yönlendirebilirler ama eğer Örnek 20 senedir çalışıyorum.Vergi indirimi alıp ardından emekli olmaya çalışıyorum diye soru sormuş olsanız bende hemen o zaman rapor derecesine kafanız takılmasın.Ha %85 olmuş ha %68.Emekli maaşınızda bir farka sebep olmuyor.Ankaradaki işlem bitsin ve vergi indirimi kağıdınız ve raporunuz işyerinize gelsin, ardından emeklilik işlemlerinizi başlatın derdim.Ama tabii sadece örnek.

@ozgur Kundem
    Son mesajımda yazdığım gibi bu işlemlerin sonuçlanması Ekim sonlarını bulacaktır.Hayırlı haberi artık bir ay içinde alırım diye umuyorumBu siteye üye olmadan önce düşündüğümün aksine buralarda okuduklarım, hesap sitelerinde yaptığım hesaplamalar vs birşey gösterdi.Sakatlık rapor oranının emekli maaşı üzerinde bir etkisi bulunmuyor.Ha %40 raporunuz olmuş ha %80 birşey değişmiyor.Bu oranlar kanunda gösterilen emekliliğe hak kazanılacak yıl ve prim gün rakamlarını değiştiriyor sadece.Önemli olan çalıştığınız dönemde yatan prim tutarlarınızın SSK tabanı ya da tavanına yakınlığı.Sorunuza bir yanıt verecek olursam şu yıl çalışana şu kadar maaş, şu orana sahip olana bu maaş diye birşey yok.Tamamen kişiye göre değişen birşey.
    Maaş hesabınızı internet yardımıyla yapabilirsiniz.SGK sitesindekine pek güvenmiyorum.Orada engelli emekliliği hesabını yapmıyor sanıyorum.Aşağıda konuyla ilgili özellikle milletin hesaplatma yaptığı linki içeren konuyu ve konudaki ilk sitenin linkini veriyorum.Buradan gerekli bilgileri kopyala yapıştır ile gösterilen yere yapıştırırsanız hesabı otomatik olarak yapıyor.
    http://www.engelliler.biz/forum/emek...esaplatma.html
    SGK SSK 4A Emekli Maaşı Hesaplama. Ne kadar emekli maaşı alırım | Ücretsiz SGK SSK 2016 4A Emekli Aylığı Hesabı
    e-devletiniz varsa orada sosyal güvenlik kurumu 4a hizmet dökümü başlığına tıklayıp, gelen ekranda 4a detaylı hizmet dökümünü seçiyorsunuz.Gelen detay ekranında da yukarıda görünen tescil bilgileri satırının t harfinden başlayarak aşağı doğru tüm datayı seçip sonra kopyala yapıyorsunuz.Bahsettiğim sitede zaten nasıl yapacağınızın örneği de veriliyor.Ardından sitede iki kademeli bir işlem var.Önce kamu-özel seçeneğini ayarlıyor ardından rapor oranınızı giriyor devam diyorsunuz.Sarı bir pencere geliyor.İşte buraya da az önce e devlette kopyaladığınız datayı yapıştırıyor ve hesaplatıyorsunuz.Manual birşey yapmıyorsunuz.Sonucun ciddi oranda doğru olduğu hemen herkes tarafından ifade ediliyor.

Üye
    tarboy Avatarı

Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

@masterzek
    bu gün benim de evrak takipte 3. bir varide numarası eklenmiş görünüyor.Her çalıştığımız yere yazımı gönderiyorlar acaba

Üye
    Sukru12345 Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    18:02
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tayboy siz ne zaman müracaat etmiştiniz bede baş vurmuştum

Üye
    tarboy Avatarı

Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

@Sukru12345

23 ağustos

Üye
    masterzek Avatarı

Gerçek Adı
    Zekai
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    93
    Verilen Beğeniler
    152

@tarboy
    Sanıyorum çalışılan tüm SSK'lara kontrol amaçlı evrak gönderilen bir süreç yaşanıyor.Ancak bunun aynı varide numarası altında olmasının da bir sakıncası olmaması lazım.Benim listeye bakarsan orada 1.varide altında iki adet SGK'da yapılan hareketler vardı.Bu 2.3. varide numaraları başka türlü takiplerle alakalı olmalı.Varide açıklamasında biraz belli oluyor gerçi.Ama işte bizim şansımıza da bu konularda devlette çalışmış ve buralarda milletin sorularına cevap veren üyelerden biri olsa her satırın ne anlama geldiğini bile açıklardı ama yok.Kendimiz tahmin etmeye çalışıyoruz

Bu arada 3 martta istanbul vergi dairesi müdürlüğüne vergi indirim başvurusu yapmamla başlayan süreç 3 ekimde 7.ayını doldurmuş olacak.İlk vergi dairesi başvurumda bütün bu süreçler 3,5 ay sürer dendiğinde açıkçası pek inanmamış, hızlıca gidilmesi gereken yerlere gider daha kısa sürede bitiririm demiştim.Başıma gelecekleri nereden bileyim? Daha bitmedi ümit ediyorum bu ay içinde bitecek ama biteceğine dair %100 birşey de yok.Adamlar şunu bunu kontrol etmemiz lazım vs bekletirlerse kasım ayını da bulur.Yani inşallah olmaz diyelim.Ama bu işlemin ekime de sarkmaması gerekiyordu

Üye
    tarboy Avatarı

Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @masterzek
    inşallah önümüzdeki hafta sonuna kadar sonuçlanır diyorum

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon