Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    YUZMAN Avatarı

    Üyelik Tarihi
    21.02-2014
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    01:35
    Yaşadığı Yer
    SAKARYA
    Mesaj
    16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim sorum olacak size turquaz bey. Acaba malulen emekli memurun engel derecesi maaşı etkilermi?

  2. #2
    Üye
    teasolves Avatarı

    Üyelik Tarihi
    14.07-2012
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Mesaj
    102
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Bende merak ettim.

  3. #3
    Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

    Gerçek Adı
    Eyüp
    Üyelik Tarihi
    11.09-2014
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:16
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Mesaj
    2.059
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Maaş hesabınızda raporunuzun hiçbir etkisi yoktur.

  4. #4
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    54.482
    Alınan Beğeniler
    455
    Verilen Beğeniler
    712

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    @YUZMAN

    Sadece, başka birinin bakımına muhtaçlık söz konusu ise malulen emekli maaşı %10 arttırılır o kadar.

  5. #5
    Üye
    erkan medeni Avatarı

    Gerçek Adı
    erkan
    Üyelik Tarihi
    05.04-2016
    Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    11:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    235
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    13

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Ustadlarimiz daha iyi bilir ama emeklilikle onemli olan prim gun sayisi gun sayin nekadar coksa maasta okadar cok

  6. #6
    Üye
    YUZMAN Avatarı

    Üyelik Tarihi
    21.02-2014
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    01:35
    Yaşadığı Yer
    SAKARYA
    Mesaj
    16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Vasisi olmak başka birisinin bakımına muhtaçlıkmıdır. Hangi kanunda %10 arttırılır yazıyor. Bize söyleyebilirmisiniz

  7. #7
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    54.482
    Alınan Beğeniler
    455
    Verilen Beğeniler
    712

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    @YUZMAN

    Vasi atanmasının bir önemi yok. Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık söz konusu ise %10 artırılır.

    5510 sayılı yasanın 27. maddesi:

    " Malûllük aylığının hesaplanması, başlangıcı, kesilmesi ve yeniden bağlanması
    MADDE 27-
    Malûllük aylığı; prim gün sayısı 9000 günden az olan sigortalılar için 9000 gün üzerinden, 9000 gün ve daha fazla olanlar için ise toplam prim ödeme gün sayısı üzerinden, 29 uncu madde hükümlerine göre hesaplanır. Sigortalı başka birinin sürekli bakımına muhtaç ise tespit edilen aylık bağlama oranı 10 puan artırılır. Ancak, 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında sigortalı sayılanlar için 9000 prim gün sayısı 7200 gün olarak uygulanır. "

  8. #8
    Üye
    YUZMAN Avatarı

    Üyelik Tarihi
    21.02-2014
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    01:35
    Yaşadığı Yer
    SAKARYA
    Mesaj
    16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Benim bir sorum var. 2010 da malulen emekli oldum kamudan. Bakıma muhtacım. 10 yıl 4 ay hizmetim vardı. 5434 e göre bakıma muhtaç olduğum için 15 yıl üzerinden maaş alırsam farkeder mi? Dilekçemi yazdım ve bu hafta gönderiyorum. Ben 5510 a göre 10 puan arttırlmasını istedim ve veya 5434 e göre değerlendirilmesini. Acaba hangisine göre değerlendirecekler ve her iki durumdada maaşımda artış olacakmı?.
    Bu arada 5434 Madde 53, 2006 da Mülga edilmiştir ben emekli olmadan önce. O zaman bu madde yerine 5510 sayılı kanunun 27.maddesine göremi değerlendirlmeliyim.

  9. #9
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    54.482
    Alınan Beğeniler
    455
    Verilen Beğeniler
    712

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    @YUZMAN

    Var olan emekliliklerde maaş hesabını yeni kanuna göre değiştirirler mi bilmiyorum. Başvurunuzun sonucunu ben de merak ediyorum

  10. #10
    Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.07-2012
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:34
    Yaşadığı Yer
    KÜBA
    Mesaj
    1.920
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    14

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    bence bu %10 artış sadece malulende var engelli hakkıyla (yaşlılık aylıgında) böyle bir uygulama yok dogrumu oturan boga cvp verirseniz sevinirim

  11. #11
    Üye
    YUZMAN Avatarı

    Üyelik Tarihi
    21.02-2014
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    01:35
    Yaşadığı Yer
    SAKARYA
    Mesaj
    16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Cevap geldi. 2003 girişli olduğum için 5434 sayılı kanuna tabiyim. 5510 sayılı kanunun 27. Maddesine göre işlem yapmıyorlar. Bende tekrar dilekçe yazdım. 5434 sayılı kanunun 53. maddesine göre 15 yıl fiili hizmet süresinden emekli ikramiyemin ve maaşımın değerlendirilmesi diye. Farkedermi bilmiyorum.

  12. #12
    Üye
    YUZMAN Avatarı

    Üyelik Tarihi
    21.02-2014
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    01:35
    Yaşadığı Yer
    SAKARYA
    Mesaj
    16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Farketmedi.

  13. #13
    Üye
    turbo Avatarı

    Üyelik Tarihi
    26.08-2016
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:05
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Mesaj
    112
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    7

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @YUZMAN
    Benim bildiğim 15 yıl olayı ve yüzde 10 olayı ssk emeklilerinde var..yada kamuya 2008 sonrası girenlerde.. ama ret gerekcelerini iyice bir okumak lazım.. eğer bir eksiklik görüyorsanız dava hakkınız olabilir.