Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben 1995 de trafik kazası gecirdim. bendensel engelliyim ve de %95 omurilik felçlisi oldugum için hafif işlerde çalısabılır raporum var.
    95 senesinde 3,5 ay ödenmiş primlerim var. 2004 den beri de bir fiil ödeniyo. 2377 gün ödenmiş. 900 tl den ödeniyo son 3 senedir ve de malül emeklılıgı normal ssk emeklilinde alaçagım maaş farkeder mi?
    acaba ne zaman emekli olurum ve primlerimi yüksekten ödemem de fayda var mı?
    yardınımız için tşkrlr iyi çalışmalar

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Malulen emeklilik şartları;
    1)%60 ve üzeri işgücü kaybı
    2)10 yıl hizmet ve 1800 prim günü
    3)Daha önce maluliyet derecesinde engelli olmamanız
    şartlarınız tutuyor.Malulen emekliliğin dezavantajları maaşın düşük olması ve sonradan çalışamayacak olmanız.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Malulen emeklilik için hemen sigorta müdürlüğü'ne başvuru yapabilirsiniz. Sizi hastaneye sevk edecekler. Hastane raporu Kurum'a gönderecek, kurum onaylayacak ve (bir sorun çıkmazsa; ki çıkmaz) en geç 2 ay içinde malulen emekliliğiniz onaylanacak.

Tahmin ediyorum 700-800 TL emekli maaşı alırsınız.

Tabii, ne kadar yüksekten prim o kadar çok emekli maaşı. Zira malulen emeklilikte çalışılan son dönemdeki maaş çok önemli.

Not: Malulen emekli olan kişi emekli maaşını kestirmeksizin sigortalı olarak yeniden çalışamazlar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vallahi çok tşkr ederim sizide yordum 1 sorum daha olaçaktı size ne zmn emekli olurum acaba ne zaaman yüksek ödemeye baslayayım hastaneye basvurduktan öncemı sonramı

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Malulen emeklilik için hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Hemen başvurup emekli olabilirsiniz.
    Emekli maaşınızın yüksek olması için öyle bir iki aylık fazla ödeme etkili olmaz. Bir iki senelik yüksek prim olursa ancak etkiler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama bana denen 3 sene sonra 2012 de olabilirsindediler 3600 iş gününü doldurmam gerektiigini söylediler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Yanlış bilgilendirmişler. Belki sorarken malulen değil de sakatlıktan dolayı erken emekli olmak olarak sordunuz veya onlar öyle anladı...
    Siz sonradan sakatlanan biri olarak bugün malulen emekli olma hakkına sahipsiniz. Ben oldum, ordan biliyorum

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşkr ederim ilginizden dolayı

ben sakatlandıktan sonra sigortalı oldum acaba farkedermi emekli olmam için vede hemen hemen 500 iş günü fazla prim ödemişim acaa bana geri dönüşümü olurmu veya fazla ödedigim için emekli maasım fazla olurmu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Sakatlandıktan sonra sigortalı olduysanız işler değişti. O zaman 3600 gün doldurarak emekli olabilirsiniz.
    Malulen emekli olabilmek için ilk şart, maluliyet derecesinde sakatlanmadan önce (1 gün bile olsa) sigortalı olmaktır.

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşkr ederim çok ii bir sekilde anlattınız grsmk üzere sitenizde harika cok güzel bir iş yapmışsınız grsmk üzere by

peki son 3 senemi yüksekten ödesem farkedermi maasımda artış olurmu bana 20 tl olurr dediler sadece n kdr yüksekten ödersen öde dediler dogrumudur

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Yanlış...
    Ne demek ne kadar yüksekten ödersen öde 20 tl farkeder.
    Prime esas kazancınız ne kadar yüksek olursa emekli aylığınız o kadar yüksek bağlanır.
    Farketmemesi sadece tavanı geçmesi durumunda mümkündür ki 900 tl den ödeniyor dediğinize göre sizinki öyle değil.

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evt ama ben kazadan sonra sigortalı oldum sizce bundan dolayı denmiş olabilirmi yoksa yalnışmı biliyorlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Kazadan sonra sigortalı olduysanız malulen emekli olamazsınız. Birinci kural, ilk sigortalı olunduğunda maluliyet derecesinde işgücü kaybının olmamasıdır.

Üye
    cigdem84 Avatarı

Son Giriş
    18.07-2011
    Saat
    16:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    o zamn ben hıc olmam cunku 2005 yılında sıgortam basladı , ve 2007 de kaza yaptım 2008 tekrar ıse basladım ama cok yoruluyorum belım cok arıo ve suan cıft kanadyenle yuruyorum illede 10 yılı beklemem mı lazım

Sayfa 1 / 2 12 SonSon