Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 19 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ashyles Avatarı

Gerçek Adı
    Ashyles
    Son Giriş
    23.10-2016
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    isvec
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Daha önce 10 yasinda iken bir trafik kazasinda bir böbregimi kaybetmistim o zamanlar Türkiye'de yasiyordum ve devlet hastanesinden %30 is göremez raporum vardi.

17 senedir yurtdisinda yasiyorum burada da bir trafik kazasi gecirdim, omurilik ezilmesi, lumbago, boyunda disk kaymasi ve panik ataktan dolayi %100 is göremez raporu ve malulen emeklilik aldim, ayni raporlarla Türkiye %60'i karsilamadigi icin basvurunuz reddedildi diye mektup gönderdi bana daha sonra eski raporlarimi da ekleyerek yeniden basvurdum yine ayni cevabi aldim % kac oldugunu bile yazmiyorlar sadece % 60'i karsilamiyor diyorlar.

Ne gibi bir yol izlemem gerekiyor lutfen yardim eder misiniz?

Üye
    grcnckr Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Yüzde 60 malülen emeklilik için geçerli bir oran heyete girip yüzde 60 ve üzeri rapor alman gerekecek alamıyorsan buna yapacak bişi yok her ülkenin kendine göre kanunu var yüzde atmış alaman yetmiyor aldıktan sonra diğer şartları taşıman gerek sigorta süresi ve prim daha sonra engelin senin çalışmana engel mi buna bakılır öyle malülen emekli edilirsin her yüzde 60 ve üzerini kesin emekli olur şartı yok

Üye
    beyzas Avatarı

Son Giriş
    26.03-2017
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    Heilbronn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gecmis olsun kardes eger tr de sigorta baslangiciniz var ise tr de tekrar heyete girersiniz hastanede heyet %40 üzeri verirse sigorta baslangiciniz ve primlerinize bakarlar tammsa emekliolursunuz bu konuyu ufukalp ve bülent bey daha detayli bilgi verebilirler gecmis olsun ve kolay gelsin

Üye
    Ashyles Avatarı

Gerçek Adı
    Ashyles
    Son Giriş
    23.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    isvec
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dedigim gibi ilk kazadan sonra %30 is göremez raporum zaten vardi, o zaman sadece 1 böbregim alinmisti, simdi omurilik zedelenmesi disk kaymasi, whiplash, panik atak ve aldigim sadece %60'i karsilamiyor diye bir mektup. Heyete girmek icin kanunen ne yapmam gerekiyor?

Üye
    beyzas Avatarı

Son Giriş
    26.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Heilbronn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

telefon daki memurlar yurtdisindan aradigimizi söyledigimizde bastansaviyorlar cevap verme geregi duymuyorlar en iyisi tr ye gideceksiniz sifirdan hastaneden rapor cikarmaya bakacaksiniz baska yolu yok bunun malesef

malulen olmazsa bile engelli emekliligini deneyebilirsiniz sigorta girisiniz oldugu icin eksik gunleriizi disaridan borclanarak ödeyebilirsiniz

Üye
    Ashyles Avatarı

Gerçek Adı
    Ashyles
    Son Giriş
    23.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    isvec
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Beyzas kardesim dedigin gibi yurtdisindan ariyorum dedigim anda adam direk telefonu kapatmaya calisiyor derdimi bile anlatmama firsat vermiyor.

Ben kanunun bana verdigi hakki kullanmak istiyorum herkesin hakki ise benimde hakkim, kiskancligin luzumu yok bizim burda ne cektigimizi kimse bilmez.

Türkiye'ye geldim basvuruda bulundum, su su su belgeleri doldurup basvurun dediler dediklerini yaptim iki kez reddettiler, bu nasil kanun, bu ne bicim düzen anlamiyorum.

Burda emekli olmamak icin cabaladim zorla emekli ettiler, simdi Türkiye'de ayni hakkimi kullanmak istiyorum bin dereden su getiriyorlar.

Üye
    beyzas Avatarı

Son Giriş
    26.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Heilbronn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tr de hastaneye gidip heyete engel oran tespiti yaptirmak istiyorum deyip muayene oldunuz anladigim kadariyla ve heyet yüzde kac oran verdiler acaba cünkü daha evelden de %30 raporunuz varmis bu hastalikalrinizda daimi ise bence oran eklenmesi gerekir dedigimgibi daha dogru bilgiyi site yöneticileri ufukalp ve Bülent beyler verebilirler sonucta itiraz edip baskahastaneden de heyete girebilirdiniz

Maalesef ülkemizin aci gercegi kendiinsanina zorluk ciakrmada memurlarin ellerine kimse su dökemez. sanki kanunun verdiginin disnda bi sey talep ediyormussunuz gibi davaraniyorlar. kanun herkese ayni isler kimse kusura bakmasin zamaninda prim ödediyseniz raporlarinizla bunu hakederseniz dava yoluylada olsa hakkinizi alirsiniz bence.

Üye
    Ashyles Avatarı

Gerçek Adı
    Ashyles
    Son Giriş
    23.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    isvec
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Saniyorum hatayi en basta yapmisim!

Ben burda emekli edildikten sonra Isvec yetkilileri Turkiye'ye göndermis raporlarimi benim haberim olmadan, ilk red cevabini orda aldim, ikincide itiraz dilekcesi yazdim eski raporlarimi da ekledim yine red cevabi aldim.

Ben saniyordum ki basvurunca kurum beni heyete gönderecek ona göre bir sonuc alinacak.

Su durumda bir hastaneye basvurup heyet raporu alsam tekrar basvursam sonuc degisir mi?

Bülent bey izlemem gereken yol hakkinda fikirlerinizi belirtirseniz cok memnun olurum.

Selaplar.

Arkadaslar en azindan heyet icin nasil basvuru yapabilirim, internetten olur mu gelmem mi gerekiyor heyet hemen gün verir mi bu konularda aydinlatirsaniz sevinirim.

Üye
    nfrysmn Avatarı

Gerçek Adı
    ysmn
    Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    angara:)
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

ne kadar alıyorsunuz...kıskançlık demeyelim burada insanlar öyle zor durumdalarki size telefonu kapatmaları normal...
    gelirsiniz türkiyeye burada muayene olursunuz eğer şartlarınız uyuyorsa alırsınız...emekliliğinizi burda kimse size bilgi veremez hastaneden başka

sgkya başvuruyorsunuz internettten başvurulmaz) onlar sizi halkem hastaneye sevk ediyor..

ha ayrıca hayat size güzel...

ayrıca hasalıklarınız bel ağrıları yani çok önemli derecede değil %60 alamazsınız bencede fıtıktan rapor alan görmedim...

Üye
    beyzas Avatarı

Son Giriş
    26.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Heilbronn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeş de yurtdışı raporlarını dikkate alıyor kabuletmese bile. Ben bu hafta Tr de kulaklarından dolayı heyete girdim avrupa raporlarını tercüme ettirip konsolosluga onaylatmistim. Heyete gösterdim okudular TR de ki testlerle kararlaştırdılar ve %42 oran verildi. Avrupaya göre oran düşük ama bu oranda benim işimi görüyor çok şükür. TR YE gelin ve süren hastaneye yeniden muayene olun eski oraninizi da yanınızda getirin. Platformda yazan bazı insanlarida ciddiye almayın derim.gecmis olsun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    272
    Verilen Beğeniler
    434

@Ashyles

Malulen emeklilik için burada sigorta müdürlüğüne başvurmalı ve onların sevki ile hastaneye giderek rapor sürecini tamamlamalısınız. Yurt dışından alınan raporları Türkçe'ye çevirtirseniz @beyzas arkadaşımızın dediği gibi ikincil bir katkısı olur o kadar. Temelde buradan alınacak rapor belirleyici olur.

Burada malulen emeklilik başvurunuzu sizinle aynı soyadına sahip biri yapabilir. Hastaneye sevk verirler. Sonra hastaneye randevu almaya çalışırsınız internet üzerinden. Randevu ayarladığınızda siz de Türkiye'ye gelir, rapor sürecini işletirsiniz.
    Hastanede rapor süreci kaç gün süreceği belli olmaz. Ama 1 haftadan az olmayacaktır. Bence 2 hafta olacakmış gibi plan yapmalısınız.

Üye
    beyzas Avatarı

Son Giriş
    26.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Heilbronn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim rapir sürecim toplam 25 gun surdü.hastaneden ayni gün testlere girdim .bir hafta sonrasi heyet icin gün verildi .heyete göründükten sonra da 20 gün de rapirum cikti zamanim yetmediginden kuzenim raporumu aldi bir problem olmadi. nasip olursa kisa zaman ucinde tekrar tr ye gidip bur uşebaşlucam ve vergi indirimi başvurumu yapip geri dönücem. emeklilik işlemleride artik bu dahaku aşamada olur insaallah.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    272
    Verilen Beğeniler
    434

@beyzas

Doğru, rapora temel rahatsızlığa göre değişiyor rapor süreci...

Üye
    beyzas Avatarı

Son Giriş
    26.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Heilbronn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bunasil mantik ya dr musunuz nerden biliyorsunuz oran alamayacagini. banada tek işitmeden alamazsiniz dediler.hatta hastanede heyete girmek istedigimi söyledigim danismadaki evraklari veren görevli de tek işitmeden alamazsiniz başka rahatsizliginiz varsa o bölümletide kaydedelim dedi. ben de başka rahatsizligim yok siz işinuzi yapin gerisi dr lara kslmiş dedum yurydişi hastaneleri %70 vetdiyse ve rapirlarim elimdeyken hic bir dr rededemez dedim. ve % 42 aldim bu jadar basit.o yuzden rapirlariniz varsa deneyin sansinizi

Üye
    Ashyles Avatarı

Gerçek Adı
    Ashyles
    Son Giriş
    23.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    isvec
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    beyzas kardesime özelden de yazdigim gibi yukardaki yazdiklarimin pek önemi kalmadi su kisacik surede hersey degisti benim icin.

Yuksek tansiyon sebebiyle gittigim hastaneden siroz childB7 ve talesemi minor oldugumu ögrendim zaten daha öncedende bir böbregim alinmisti yani %60 orani ile artik bir sorunum oldugunu sanmiyorum.

Simdi dusundugum yurtdisinda yasiyorum ama 1. adres olarak istanbul'da görunuyorum, istanbuldan mi basvurmam gerekiyor yoksa Ankara'ya gitmem sart mi?

Ikincisi burdaki raporlari SGK istiyor mu yoksa bir dilekce ile basvurup heyete girmem gerekiyor deyip raporlari heyete göstermem mi gerekiyor ki su durumda zaten onlar bir hastaneye sevk ettiginde kendileri zaten görecek durumu ekstradan burdaki raporlar bir seyi degistirmez sanirim artik.

Ucuncusu Turkiyede 1735 gun sigortaliligim var bunu 1800'e mi yoksa 3600'e mi tamamlamam gerekiyor. Aradaki farki anlamiyorum.

Bir de SGK'ya malulen emeklilik icin nasil bir dilekce yazmam gerekiyor bir örnek var mi acaba?

Ilginiz icin tesekkurler.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Başlığın Etiketleri