Sayfa 5 / 5 İlkİlk 12345
Toplam 73 mesajın 61-73 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aliozdemir_57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    dilekçede imza tamamdır kampanyaya hep destek tam destek

SM-N910H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    2

@aliozdemir_57

teşekkürler

TBMM Destek link
    Not: Üyelik ister imza atmak kolay
    https://edilekce.tbmm.gov.tr/Login.aspx

Dilekçe Bilgiler;
    Geçici No:65060
    E-dilekçe No:3618
    Adi Soyadi:Murat Ç
    Dilekçenin Kısa Konusu:2008 öncesi işe başlangıcı olan engelli çalışanların emekli olma yıl şartlarının..

Change.org destek link;

https://www.change.org/p/engelli-emeklilik-tablosundaki-tutars%C4%B1zl%C4%B1k?recruiter=456292138&utm_sour ce=petitions_show_components_action_panel_wrapper& utm_medium=copylink

Lütfen Desteğinizi esirgemeyiniz !!!

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:41
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konudaki son durum nedir ? dilekçelerimiz ve şikayetlerimiz dikkate alındı mı ? her hangi bir cevap alabildin mi @marto1 ?

Üye
    habip50 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    5

kanunlar geriye doğru işlemez arkadaşlar, o dönemde işe girdiğinizde o kanun yürürlükte ise o kanuna göre emekli olursunuz. daha sonra iyileştirme ve ya düzenleme olmaz. ama genede eyleminize destek olmak için linke girecem

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@habip50 doğru diyorsunuz. geriye dönük düzenleme yapılması zor iş ama yinede, fakirin ekmeği umud

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    2

@Deniz şahbaz
    Merhaba deniz dilekçe ve mail yoluyla sesimizi duyurmaya çalısıyorum malesef darbe ve OHAL etkisi hala devam ediyor ve bizi etkiliyor bu change.org adlı site yi sadece destek olan engellileri yönlendirme amacıyla kullanıyorum yoksa ordan sesimizi duyacak biririleri çıkmaz sadece yönlendirme sitesi duyurular vsvs bu şekilde işimize yarıyor
    ayrıca arkadaşın biri geriye dönük düzenleme olmaz demiş kardeşim sen nerden biliyorsun düzenleme olmayacağını ?
    Burda net bir haksızlık var yasalara göre ciddi haksızlık var ayrımcılık var 2000-2008 sigortalıya bariz hiç düşündün mü 2008 sonrası sigortalı olanlar senden daha erken emekli oluyor ama 2000-2008 en düşük oranlı engelli 20 yıl 2008 den sonraki engellierde 18 yıl + 2000 yılı öncesi her şekilde 15 yılda emekli oluyor bu şimdi açıkça hata haksızlık değil mi kardeşim burda biz umut tacirliği yapmıyoruz boyle bir şey yok bu benim sorunum kadar seninde sorunun tüm engellilerin sorunu siz sesini çıkarmazsanız böyle yaşamaya devam edersiniz kimse kusura bakmasın.

http://www.memurlar.net/haber/466784/

Bugün change orgtan bir duyuru daha yapıcam lütfen destek olun ilgili vekil mail adresilerini gönderip örnek yazı ile mail atmanızı rica edeceğim ki ne kadar çok mail o kadar çok ses

saygılar

Üye
    habip50 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    5

ben nereden biliyorum. tabi ki anayasa hukukundan...

her neyse özetle şunu söylemek isterim; engellilerin emekliliği ile ilgili olarak Türkiye' de 3 kanun çıkmıştır. bu farklılıklarda o kanunların uygulandığı yıllardan kaynaklanır. o yıllarda işe girmişseniz o kanuna göre emekli olursunuz. yapacak bir şey yok senin girişimin hak arama değil ancak iyi niyetli bir girişimdir tebrik ederim. içindeki eylem heyecanını paylaşmak adına imzamı attım.

bunu kanunları geriye doğru yürütmekten ziyade hükumetlere daha doğrusu siyasilere sormak onlara hesap ödetmeye çalışmak daha doğru olur.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@marto1

Hep destek tam destek.

Dediğin gibi olur inşallah ve bu haksızlık giderilir. Şayet giderilecek olursa ve 2000-2008 arası sigorta girişlilerde 15 yıl şartına bağlanırsa ben bugün emekli olabiliyorum. Hem kendim adıma hem benim durumumda olanlar adına desteğe devam...

Üye
    habip50 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    5

bizi kendi dönemlerinde adam yerine koyduklarını söyleyenlere, 15 yılda emekli olan engellileri önce 20 yıla sonra 18 yıla çıkarıp indirenlere, bizim dönemimizde engelliler altın çağını yaşadı diyenlere, engelliler için çok çok çok şey yaptık diyenlere bu durumu örnek verebilirsiniz!

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    2

@habip50
    habip abi teşekkür ederim desteğin için bizim için yaptıkları hatayı düzelttirmek ve bence düzeltilebilir diye düşünmekteyim Anayasa hukukçusu bir hocamada bu mevzuyu sordum bariz bir şekilde haklı buldu Ombustman ve SGK dan gelen resmi yazılı belgeler var elimde sgk da bunun doğru bir uygulama olmadığını ve burda emeklilikte çelişkilerin olduğunu ve bunu kanun yapıcıların düzeltmesi gerektiğini resmi yazıda belirtti bunları yazdığım dilekçede ek yapıp TBMM ye gönderdim
    Desteğiniz ve iyi niyetli açıklamalarınızdan ötürü teşekkür ederim bu hepimizin tüm engellierin yararına olabilecek bir durum inşallah Bu durum düzeltilir

@Deniz şahbaz
    İnşallah en azından bir düzenleme olmasını temenni ediyoruz Change.org tan duyuru yaptım insanlar mail atarsa harika olcak
    destek için teşekkürler

Üye
    gesees Avatarı

Gerçek Adı
    celal
    Son Giriş
    21.03-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Arkadaşlar 01.2008 yılında işe giren bir engelli %65 rapor ile15 yıl bir fiil çalıştıktan sonra emekli oluyor da 2008 öncesi işe başlayan birisi aynı oranda raporla neden emekli olamıyor bu işin doğrusu ne ? yanlışı ne ? ben çözemedim 2008 den sonra ve 2008 den önceki engelliler arasında ne farklılık var fark ne ? bu ayrımcılık ne ? sizlere sorma gereği duydum beni tatmin edecek aydınlatacak cevaplarınızı bekliyorum hoşcakalın

Üye
    omar34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2016
    Saat
    22:52
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sigorta başlangıcı 2003-2008 yılları arası olan arkadaşlar için sıstemde cok buyuk haksızlık adalet sızlık mevcut, İnşallah bir an önce duzeltıler,

Üye
    Akil Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:29
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Gerçekten şöyle bir bakıldığında 2003-2008 arası mağdur. 1 gün öncesi ve sonrası bu kadar olamaz.

Sayfa 5 / 5 İlkİlk 12345