Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    polencafe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bir sitede okuduğuma göre 01.10.2008 den önce sigortalı olmuş ,%40 üzeri engelliler 15 yılda emekli olabiliyorlarmış;

Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa memnun olurum.

Teşekkürler, hayırlı günler.

Üye
    AsTeRuNyA Avatarı

Gerçek Adı
    EMRAH
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    20:34
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/sultangazi
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    engelli memurun emeklliligi 15 yıl iken özel bir şirkette çalışan engelli bir kişinin emeklilik süresi 20 yıl ve engelli memurun vergi indirimi almasına gerek yokken özelde çalışan engellinin vergi indirimi alması mecburiyeti var sanırım biraz haksızık yapılıyor

Üye
    selo_selo07 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    Aydin
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bu haksizliga da gercekten dur denilmesi gerekiyor

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    2

@selo_selo07

hocam selamlar daha önce bu konu ile ilgili ciddi ciddi milletvekillerine yazmadığım vekil kalmadı, sivil toplum örgütleirne bimere ombustmana yazdım sadece ombustman resmi yazı ile dönüş yaptı adamlar dedi ki çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına dava aç dedi sonuç alamazsan gel bana dedi elimde resmi yazı var hatta bu konu ile ilgili başklık açtım ayrı admin başka bir başklık ile birleştirmiş çok saçma geldi neyse benim yazdığım yazı alıntıdır aşağıdaki linkten ne kadar haksızlığa uğradığımızıı detaylı olarak belirtiyor malesef ve ne yazıkki diyorum engelliler bu konuya çok duyarsız
    http://www.engelliler.biz/forum/emek...ml#post1701633
    bu konuyu tartışalım yol yordama sokalım

Üye
    selo_selo07 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydin
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Gardas arkandayim hastanede rezillik cekmekten biktik bimere heryere yazdim engelli kadrosundayim vergi indirimi bahanesiyle raporumu kirptiliar emekliligime 2 ay var ve ben emekli olamiyorum.ne yapmamiz lazim bir fikir uret seninle bu yola cikayim.baskasida bu cefayi cekmesin

Gardas arkandayim hastanede rezillik cekmekten biktik bimere heryere yazdim engelli kadrosundayim vergi indirimi bahanesiyle raporumu kirptiliar emekliligime 2 ay var ve ben emekli olamiyorum.ne yapmamiz lazim bir fikir uret seninle bu yola cikayim.baskasida bu cefayi cekmesin bizim ortapedik sakatlar dernegi uyuyor.kaldirimla kaldirim taslariyla engelli otoparkiyla ugrasiyor engelli dernekleri asil sirun surekli engelli olanlarin engelli kadrosunda calisip raporlari dusenler perisan bunlari kaideye almiyorlar

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    2

@selo_selo07

akp den bennur karaburuna yoğun mesaj atıyorum facebooktan sende sana zahmet hem takip edip hemde msj yazarsan kendisine belki konuya değinebilir ama en önemli burdan örgütlenebilirsek 5-10 kişi olursak imza kampanyası başlatabiliriz change.org tan ne dersin bende twitterdan takipçilerden destek isteyeceğim iş başa düştü insanlar şuan ekpss gazında nasıl atanırım düşünüyor ama bize destek lazım change org tan imza kampanyası başlatabilirsem vedat beyden destek alırım hazır şuan hükümet ve muhalefet el eleyken bu işi gündeme ufakta olsa gündeme getirebilirz diye düşünüyorum Allahtan ümit kesilmez

Üye
    selo_selo07 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydin
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Buyolda olumune varim lakin durumu ayni olupta sesi cikmayan arkadaslara bisey demek istiyorum.susmakla hic bisey elde edilmez bize destek olsunlar okuyan butun kardeslerime sesleniyorum.30 dusen engellilerde haklardan yararlanacakti aile ve sosyal politikalar bakanligi boyle bi konu acmisti bu konunun uzerine gidelim

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:46
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar özelde çalışan bır ssklı engellı emeklılıyınde gunu tamamlandımı yenı rapor ıstenmıyor ama memurıyette emeklılıkte yenı rapor ıstenıyor buda bır haksızlık deyılmıdır...

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:53
    Yaşadığı Yer
    KÜBA
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    14

@pasini

neyi haksızlık pasinli işine geldigi gibi yorumluyon engelli olarak atanıyorsun 15 yıl sonra tekrardan rapor istenmesi çok dogal belki başka ek hastalıklar çıktı bellimi olur 15 yıl içinde başka hastalıklara yakalanmayacagının garantisi varmı yeniden rapor istenmesi mantıklı sadece 2008 öncesi ssk lılardan vergi indirimi istiyorlar zaten 5510 sayılı yasa ile kanunlar degişti 2008 sonrası. bi haksızlık yok

2008 oncesi - 2008'den önce sigortalı olan engelli kişi 15 yılda emekli olabiliyor mu?
    ssk lılardada pek fark yok arkadaşlar 2008 öncesi taplo burda buyrun bakın

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:46
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

paranoya kanka gelıyon gelıyon hep bana artıslık yapıyon... yukarda sssklılar haksızlık yapmışlar.dıyoır bende dedım buda memurlarda haksızlık madem.aslında TÜM KURUMLARDA RAPOR SÜREKLIYSE YENILENMESI OLMAMALI...EGER HASTALIK DEYİŞEBILIR BIR HASTALIKSA O ZAMAN SÜREKLI VERILMEMELI ...VE SÜRE HER KURUMDA EŞİT OLMALI ....ANLADINMI PARANOYA...

Üye
    selo_selo07 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydin
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

arkadaslar bu işin cözümü eski engelli kadrosunda işe baslayanların hakları korunmalı birde engelli raporu eski ve sürekli olanın yeniden rapor olayı kalkmalı buna cözüm bulunulmalı bimr ve üst kurumlara meil bombardımına tutalım

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

bende polio sekeli var bizim raporlarda %40 dan %19 a düşürüldü zamanında bende çok söyledim çıkalım bir yerlere sesimizi duyuralım gerekir ise açlık grevi bile yaparız dedim kimse oralı olmadı

Üye
    selo_selo07 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydin
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

O zaman gun bu gundur birlik gunudur

Üye
    polencafe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Ufukalp Mesajı Gör
    Bu şekilde 4A sigortalısı olarak devam ederseniz 20 yıl 440 günle emekli olmanız mümkün ancak 3.derece vergi indirimi almanız şartıyla.
    '' Ufukalp'' hocam siz öyle diyosunuz ama 01.10.2008 den önce sgk lı olan engelliler 15 yılda emekli olur diyor başka bir kaynak. ''İşe girişte engelli olan memur işe girişte kurumuna verdiği “süreklidir” ibareli rapor ile 15 yılda emeklilikten faydalanabilir mi 01.10.2008 öncesi ve 01.10.2008 tarihinden itibaren memurluğa atananlarda emeklilik şartları nelerdir Memurluğa atanırken engelli raporu verilmişse emekli olurken yeniden rapor almak gerekli midir

Fatih bey, 657 sayılı kanuna tabi çalışan engelli kamu personelinin emekliliğinde mevzuat gereği 1 Ekim 2008 öncesi işe girenler ve 1 Ekim 2008 sonrası işe girenlerin emeklilik sürelerinde değişiklik vardır. 1 Ekim 2008 tarihinde önce işe yasal tabiriyle “sakat kadrosunda” başlayan veya sakat kadrosunda işe başlamayıp 1 Ekim 2008 tarihi öncesi %40 ve üzeri sağlık raporu olanlar 15 yılda emekli olur.

1 Ekim 2008 sonrası Göreve Başlayan Engelli Memurun Emekliliği

Çalışma gücündeki kayıp oranına göre;

1- Sakatlık oranı yüzde % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün,

2- Sakatlık oranı % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün, malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla ikinci fıkranın (a) bendindeki yaş şartları aranmaksızın yaşlılık aylığına hak kazanırlar.

Bunlar 94 üncü madde hükümlerine göre gerektiğinde kontrol muayenesine tâbi tutulabilirler. '' Kaynak linki size ö.m dan gönderiyorum.

Konu hakkında bizi daha detaylı bilgilendirirmisiniz.

Üye
    scoob Avatarı

Gerçek Adı
    scooby
    Son Giriş
    08.05-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    11

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar. Forumu mayistan bu yana takip etmeye calisiyorum. Mayis 31inde %53 oranla engelli statusune girdim. Ssk girisim 2002 haziran. Su an ozel aektorde is bakiyorum cunku bu yilki ekpss yi kacirdim. Memur ile ssk arasindaki esitsiz dengelerin esitlenmesi adina yapilacaklar icin ben de varim. Statu farketmez. Yeter ki hicbir devlet ve ozel kurumda hakkimiz yenmesin.

Yalniz merak ettigim, cok fikir var.. Bunu sabit bir emeklilik cesitleri gibi bir sabit konu acip, kimlerin nasil hangi yil oncesi ve sonrasi olmak uzere emeklilik kosulu oldugunu bir baslikta acsak, orada sekillense ve guncel karar ve kanun degisiliklerinde de guncellense konu daha iyi olmaz mi. Su an cok karmasik. Misal benim su an kafamkaristi net sistem nedir. bunu tek baslikta toplanmissa da ben goremedim affeyleyin..

mTalk'tan gönderildi

Sayfa 1 / 2 12 SonSon