Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    İzmirliosman Avatarı

Son Giriş
    07.07-2016
    Saat
    04:38
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slm ben 2012 de iş kazası geçirdim yüzde 47.5 engel oranım var.sigorta başlangıcım 05/01/1987, 3.derece vergi indirimim var 2200 gun pirimim var kaç günde emekli olabilirim.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

@İzmirliosman
    Priminizi 3600 güne tamamladığınızda hemen emekli olabilirsiniz.
    Askerlik yapmışsanız askerlik süreniz kadar borçlanarak prim gün sayısı kazanabilirsiniz.
    Ayrıca; iş kazası nedeniyle sürekli işgöremezlik aylığı alıyorsunuzdur umarım, bazı arkadaşlarımız haklarından haberdar olmayabiliyorlar hatırlatmak istedim.

Üye
    İzmirliosman Avatarı

Son Giriş
    07.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm daha önce iş kazası geçirdim 47.55 engelliyim şuanda koah hastalıgım ortaya çıktı ve işitme kaybımda var sol gözümde fileks ten çapak kaçtı göz bebegim yandı görme kaybıda var dumalı vaziyette görüyor 2203 gün primim var malülen emekli olabilirmiyim cevap veren bir arkadaşımız bilgilendirirse memnun olurum saygılar
    @İzmirliosman

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

@İzmirliosman

Malulen emeklilikte birbirinden bağımsız birden çok engel oranı toplanmıyor malesef, en büyük orana sahip engel baz alınıyor.
    Sadece eğer rahatsızlıklardan biri diğerinin komplikasyonu sonucu ortaya çıkmışsa bunların toplam oranı geçerli olur.
    Sizinkiler birbirinden bağımsız.
    Sizin durumunuzda en büyük ve maluliyete uygun olabilecek koah hastalığı görünüyor, bu dan hastalığınızın durumuna bağlı.
    Bence maluliyet tespiti için başvurun olumlu olursa emekli olursunuz, yok olmazsa primlerinizi tamamlayıp erken emekli olursunuz.

Üye
    İzmirliosman Avatarı

Son Giriş
    07.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kurum niye ozaman 9 ayrı polikılınıkten muayene olmamızı istiyor.bu hastalıkların toplam oranı kabul edilmiyormu bu nasıl bir şey.engellilikte toplam tüm oranlar kabül edilirken malüliyette niye kabul edilmiyor.o zaman bende sonuç olumsuz olursa söylemiş olduğum hastalıklarım meydana çıkmadan önce iş kazası geçirdiğimde aldığım engelli raparuna altı ayda bir yeni rahatsızliklardan dolayı tekrar girme hakkım var olması gerek.ozaman ben tekrar maluliyet değilde engelli raporu için yeniden başvuru yapsam ne olur.veya adli yargıya baş vurarak adli tıp heyetine başvursam ne gibi sonuç verir

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

@İzmirliosman
    Yukarıda yazdım, maluliyet olumsuz olursa tüm hastalıklarınızın değerlendirildiği yeni bir rapor alır ve vergi indirimi derecenizi yükseltebilir, o derecenin şartları oluşunca erken emekli olabilirsiniz.

Üye
    İzmirliosman Avatarı

Son Giriş
    07.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm 2012/2013 yıllarında iş kazası geçirdim 2013 te engelli raporu aldım rapor alırken ilk gittigim hastanede düşük oran vedile bende il sağlık kuruluna itiraz ettim iki ayrı hastaneye daha gönderdi üçüncü hastanede doktorların vediği ora %70 idi kurula girdiğimde %47.55,e düşürdüler şuan başka hastalıklarda mevcut oldu.şuan maluliyet başvurusu yaptım eğer olumsuz olursa.tekrar engelli raporunu yükseltmek için tekrar rapor alabilirmiyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    460
    Verilen Beğeniler
    727

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @İzmirliosman

Malul sayılmadığınızda erken Yaşlılık emekliliği için engelli sağlık kurulu raporuna her zaman başvuru yapabilirsiniz.