Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    NAR-İ Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    xxxx
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese selamlar
    23 yıllık kamu görevlisiyim. Artık bende emeklilik düşünmeye başladım. Nereden başlayacağımı bilemiyorum.

Ben işe normal olarak başladım ama doğuştan engelliyim. ilk işe girerken aldığım raporda doğuştan dkç olmasına rağmen görevini yapar diye tanı yazıp vermişler. bunun öncesinde de üniversiteye kayıt yaptırırken yurt için aldığım %40 engelli raporum mevcut.
    1999 yılında üniversite hastanesinden alınmış %45 oranlı raporumla vergi indirim aldım. 2007-2011 yılları arasında üç defa ameliyat oldum. Kalça eklemlerimin her ikisine tam total kalça protezi koydular. 2012 yılında yine üniv hastanesinden %44 raporumla H ehliyet alıp ötv den yararlandım.

Artık emeklilik düşünüyorum. Ama nasıl ve nereden başlayacağımı bilemedim. Önce hastaneye gidip durum tespiti yaptırıp engellik oranımı belirleyen rapor mu alıp. kamu emekileri dairesi ne kişisel mi başvurmalıyım. Yoksa kuruma dilekçe yazıp 5434 sayılı yasanın j bendi gereği yada 5510 erken yaşlılık emekliliği ni mi talep etmeliyim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @NAR-İ

Memuriyetten önce alınmış %40 oranlı raporunuzla kurumunuza başvurup "Göreve başlamadan önce alınmış %40 oranlı raporumu ekte dikkatinize sunuyorum. 5510 sayılı yasanın geçici 4. maddesinin ilgili fıkrasına istinaden Yaşlılık emekliliği işlemlerimin gerçekleştirilmesini arz ve talep ederim" demeniz yeterli.