Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    baykara- Avatarı

Son Giriş
    18.02-2017
    Saat
    14:55
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar; 2012 yılına ait vergi indirimle, yaklaşık üç ay kadar süre önce emekli oldum. daha sonraki gelişen süreçte SGK beni; sebebini tam olarak bilmediğim bir durumla kontrol muayenesine sek etti... Fakat bu muayenede, şahsımın rapor oranı düştü düşürüldü. Düşme sebebi ise; benim sağlık kurulu raporum; bir biri ile ilişki iki hastalık ve başka bedensel bir rahatsızlıktan oluşmakta idi... Ben kifoskolyoz hastasıyım, Aynı zamanda kifoskolyoz sebebi ile solunum sorunları ve hastalığı yaşamaktayım... Görme duyusu ilede ayrıca bir miktar engelliyim... Gelinen son durumda aldığım sağlık kurulu raporunda, Göğüs hastalığı ve Rahatsızlığımla ilgili, bir engel oranı alamadım. Bunda tahlil ve muayene sırasında şahsımın yaşadığı bazı olumsuzlar neden oldu. bu da rapor oranımın %40 altına düşmesine neden oldu.

sizlerden bundan sonraki süreç ile ilgi yorum ve bilgileriniz bekliyorum. bazı sorularıma sizlerden cevap istiyorum.

1) Mevcut güncel Sağlık Kurulu raporuna nasıl itiraz ederim; bu itiraz ve sonrasında yaşanan hakem hastane ve benzeri süreçler nasıl işliyor... Bu Rapora mahkeme yolu ilimi itiraz edile biliyor, yoksa daha kısa ve kolay bir sitemi var mı.

2) Şahsımın 2012 yılında aldığı raporda, kifoskolyoz rahatsızlığına % 30 oranında rapor düzenlendi; ama o zaman kifoskolyoz'un oranı % 40 dı solunum zorlu ile %50 idi.. fakat 2012 de şahsıma %30 rapor düzenlendi. bugün itibari ile , 2012 deki engel oran cetveline göre mahkeme aracılığı ile rapor almak istesem; kifoskolyoz rahatsızlığıma engelime, o yönetmelikteki % 40 oran verilir mi .. o zamanda raporumun oranı eksik olmuştu ?

3) hiç bir itirazda bulunmasam yaklaşık altı ay sonra yeni bir engelli raporu alsam; % 40 'ın üzerin de olsa , emekliliğimin akıbeti ve süreci ne olur ... sil baştan mı, yoksa kaldığı yerden devam mı ?

bilgilerinizi de saygılarımla bekliyorum; özellikle de oturan boğanın yorumunu

Üye
    EEYCAN Avatarı

Gerçek Adı
    eeycan
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    23:10
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bendede ayni sorun var ayni hastaliklardan %76 aldim eksuk evrak geri geldi tekrar heyete girdim %26 dediler bu seferde mahkemeye mi gitsem baska yerdemi girsem bilemedim bide bu 6 ay bekleme meselesi nedir beklemek zorundamiyiz

Üye
    Bedriatak Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    3

@baykara-

Emekli olurken vergi indiriminiz süreklimiydi.

Üye
    baykara- Avatarı

Son Giriş
    18.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daha önceden aldigim raporlarimda sürekli idi ankara merkez saglik kurulu onayli vergi indirimi raporumda ortapedik süreklidir %43 olarak süreklidir ibaresi onaylanip geldi emekli olmustum

Üye
    Bedriatak Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    3

sgk kişinin raporu ve vergi indirim raporuda sürekli olup da neye dayanarak kontrole cağırıyor peki emekli olurken size kontrol koymuşlarmıydı.

Üye
    baykara- Avatarı

Son Giriş
    18.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporum süreklidir emekli olurken hic bir kontrol sehri yokturdu sskk kontrol muanesi istiyormus hakki varmiş
    lakin benim sikintim 6 bekleyip tekrarmi rapor alayim yoksa itiraz edip hakem hastaneyemi sevk edileyim

Üye
    Bedriatak Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    3

baykara arkadaşım bence sgk yı mahkemeye ver sonucda sizi süresiz bir şekilde emekli etmişler daha sonra senin emekliliğini iptal edip hastaneye sevk ediyorlar böyle sacma aptalca bişey olamaz.bayakara emekli oldukdan kac ay sonra sizi emekliliğinizi iptal edip hasyaneye sevk ettiler.

vergi indirimi le emekli olup sgk kontrol koymadan emekli edip daha sonra canım sıkıldı su kişinin emekliliğiini iptal edip tekrar rapor isteyelim deme mantığı olmamalı o zaman vergi indirmi ile emekli olan kişler hep sgk bizi kontrole cagıracaklarmı emekliliğimi iptal edeceklermi hep süppe korku içindemi yaşayacaklar böyle olmamalı nasıl bir düzen nasıl bir adalet sistemi var.türkiye cumhuriyetine yakışmayan şeyler bunlar.

Üye
    baykara- Avatarı

Son Giriş
    18.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen emekli olurken raporum sürekli idi ankara merkez saglik kurulu onayli hastanede %54 aldim vergi indirimim ise %43 olarak onaylandi emekli oldum 2015 yilinda 3 ay sonra kontrol muayenesinizz var denilerek kagit geldi sgk dan hastaneye gittim rapor için

bende emekli oldum lakin süreklidir raporuma tekrar kontrol muanesi isteyip ankara%54 giden raporum onaylanip %43 olarak maaş almaya basladim
    3ay sonra kontrol muanesine yolladilar kiskolyoz mevcuttu %30 verdiler %göz vardi%6 verdiler koah vardi göhüs hastaliklari dr oran vermedigi gibi birseyi yok dedi
    o zaman aal bu yazdigin ilaclari sen ic ozaman dedim

ciktim %28 düşürdüler itiraz hakkimizi kullanacagim lakin ben raporumu 2012 yilinda aldim o zamanki orana göremi alacagim yoksa yeni cetvelemi göre mahkemeye belirleyecek bu cetvele göre tayin olunur yoksa yeni cetvelemi göre bilgisi olan arkadaslardan yardim bekliyorum

Üye
    Bedriatak Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    3

oranların yeni cetvele göre hesaplanır.seni 2015 yılından beri 2 kez 3 er ay araylamı kontrole cagırdılar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

1- Karara sgk nezdinde itiraz ederken bir ilave dilekçe verilebiliyor mu bilmiyorum, ama verilebiliyorsa "sürekli olarak vergi indirim hakkım bulunuyor ve bu hakkı elde etmeme neden olan tüm hastalıklarım/engellilik halim bugün de aynen geçerlidir. Zaman içerisinde değişen yönetmelik ya da muayene eden doktorun özensizliği nedeniyle oranımın düşürülmesinin hakkaniyetle bağdaşmayacağını düşünüyorum. Bu nedenle başka bir hastanede yeniden muayenemin sağlanmasını arz ve talep ederim" gibi bir dilekçe ile başvurun.

2- Mahkeme olursa vergi indirim hakkı elde edilen tarihteki yönetmelik geçerli sayılır.

3- Sürekli vergi indirimi var zaten. O vergi indirimine istinaden yeniden emekliliğe başvurabilirsiniz teorik olarak SGK "bu olmaz" derse, o zaman önce yeniden vergi indirimine başvurup, sonra yeniden emekliliğe yönlenmelisiniz...

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

Eski kontrol maddesinde vergi indirimi ile emekli olmus kisilerden kontrol istebilir deniyordu simdi yeni kontrol yonetmeliginde 94,madde vergi indirimi ili emekli olmus kisilerlerden kontrol istenebilir gibi. bir sey gecmiyor sadece sureli emekli olanlar maluller.is gorememezlik maasi ve kontrolerinden bahsediliyor surekli rapora vergi indirimine sahip kisilerden neye dayanara istiyor kontrol ben vergi indirimini 2001yilinda aldi surekli poliosekeliyiiligime 1ay kaldi sasirdim kaldim

Üye
    PANEL76 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    14.09-2017
    Saat
    08:19
    Yaşadığı Yer
    Obur dunya
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Vergi indirimiyle emekli olan herkesin allah yardimcisi olsun bu kontrol hikayeside yerin dibine batsin

Üye
    baykara- Avatarı

Son Giriş
    18.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk olarak sadece 1 kez cagirdilar

Tesekkurler verdiğiniz bilgiler için 2012 yilindaki özürlü cetvelini bulamıyorum nasıl yapabilirim çıktısı almak istiyorum mahkemeye vereceğim zaman ve farklı bir hastaneye sevkim söz konusu olursa yanımda bulunsun istiyorum.

sevgili oturan boğa (bület abi)ve dıger tum aarkadaslar yardımlariniz ve yorumlarınız ıcın tesekkur eder saygilarimi sunarim

beni bu siteye uye olmam yakin arkadasim kalendersah yönlendirdi ve sitemiz her konuda basarili kaliteli bir site basarilarinizin devamini dilerim

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

Ne zaman emekli oldunuz @baykara- kardesim

Emekliligime 20 gun kaldi ne boyle seyleri okuyunca emeklilikten vazgecesim geliyor hastaligim poliosekeli 2001 yilindan beri vergi indirimim var 12yildir ayni isyerinde calisiyorum temmuz 9.da cikis alip geri donmek uzere emekli olcagim evim kira cocuklar var kredi cekip ev alma planim var benimde badima boyle bir sey gelirse ne yaparim.canim cok sikiliyor ne yapayim sastim kaldim calistigim yere emekli olduktan sonra ayni yerde calisacagim tabi yeni giris olacagindan eski maasim yuksek emekli olduktan sonra maasimda dusme olcak onuda goze aldim ne yapayim arkadaslar cok bunaldim

Üye
    PANEL76 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    14.09-2017
    Saat
    08:19
    Yaşadığı Yer
    Obur dunya
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mehmet-41
    mehmet kardesim bende senin durumdaydim emekli oldum egerki sen yazdiklarini dusunursen bir omur boyu aklindan cikmaz rahat olamazsin gerci ben bile suan rahat degilim 17 ay oldu emkli olali hala tedirginlik var ben allahima guveniyorum nasipse emkli maasi almak alirim degilse alamam madem tekrar ayni isyerinde calisican tekrar emekliligin iptal bile gene ayni isyerinde devam edersin ben bole dusunuyorum bi nebze acimi dindiriyor

I

Sayfa 1 / 2 12 SonSon