Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bilyjoe82 Avatarı

Son Giriş
    14.04-2017
    Saat
    14:10
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,
    Avasküler nekroza yakalandığımı öğreneli yaklaşık 3 ay oldu.2 yıl önce de bel fıtığı ameliyatı oldum; 6 tane platinim mevcut.Özel sektörde 2000 yılından bu yana sigortalı olarak çalışıyorum.(1,5 aydır istirahatliyim).Sorum şu ki sizce bu koşullarda % kaç engelli raporu alabilirim? Bu yüzdeye bağlı olarak emekli olabilir miyim? Açılmış olan konularda araştırma yaptım ancak engelli maaşı-malulen emekli maaşı- işgöremezlik maaşı gibi terimler kafamı karıştırdı. Bunlardan hangileri hangi koşullarda bağlanıyor? Aydınlatmanızı rica ediyorum.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:34
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

@bilyjoe82,
    Hangi oranda rapor alırsınız bilemiyorum. Hangi oranda rapor ala bilirsiniz doktorunuza danışmanız gerekli %40 ve üzeri bir rapor alabilirseniz ve bu rapor ile vergi indirim hakkı alp erken emekli olabilirsiniz.

Üye
    serkan1976 Avatarı

Gerçek Adı
    Tak Tak Taka Tak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    2

Bende AVN var. Fakat araştırmalarıma istinaden %10 ile % 30 arası hareket kısıtlılığı ve diğer hastalıklara göre değişen oran alanlar var. Hiç oran alamayanlarda. Tek kalça total proteze %19 çift kalça ise % 38-39 da kalıyormuş.

Üye
    bilyjoe82 Avatarı

Son Giriş
    14.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladığım kadarıyla siz rapor almadınız @serkan1976 , öyle değil mi? Rapor almış olan üyeler var mı, onlara nasıl ulaşılabilir? Protez ameliyatı olmak istemiyorum; zaten heyete gitdiğim ege üniversitesi doktorları da ileri evrede olmadığını yaşım genç olduğu için protezin ileri evrelerde yapılmasının daha doğru olduğunu söylediler.Ancak sorun şu ki çok hareketli bir işte çalışıyorum.Şimdilik istirahatliyim ancak işe döndüğümde yeniden tempolu bir sürecin içerisine gireceğim.Dolayısıyla ileri evreye dönüşme ihtimali ve protez ameliyatı mecbur olacak gibi görünüyor.Buna sebebiyet vermemek için sizce ne yapmalıyım?

Üye
    bilyjoe82 Avatarı

Son Giriş
    14.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba. Benim de benzer bir durumum var. Ancak tedavim sürdüğü için henüz engelli raporumu alamadım. 2 ay sonra raporu almak için tekrar gideceğim.(AVN hastasıyım çift kalça protezi ve belde 6 adet platin vida mevcut; bel için %10 verildi, kalça protezleri puanlanmadı) 07.2000 sigorta başlangıcım.En son 5200 prim günüm olduğunu biliyorum ve engelli raporuna, vergi muafiyeti almak için başvurdum. Naçizane birkaç sorum olacak benim de
    1-Çalışmaya başladıktan sonra engelli olanlarda emeklilik için prim gün sayıları tablodaki gibi mi? Başka bir yerde, benim koşulumda %40 oranı alırsam prim gün sayısının 6400 gün olduğunu okudum?
    2-Yaklaşık 1 yıldır bu rahatsızlık ve operasyonlar nedeniyle raporluyum. Ancak işveren iyi niyetle prim ödemeyi sürdürüyor. Bu durum emeklilik halinde maaşın düşmesine mi yol açacak?
    3-Brüt maaşım 3.750 TL. Bu koşullarda emekli olabilirsem şayet ne kadar bir maaş alabilirim sizce?
    4-Herhangi bir tavsiyeniz varsa (emeklilik , muafiyet, maaş, prim gibi konularda )şunu yap bunu yapma şeklinde önerileriniz olursa ve paylaşırsanız sevinirim.
    Sevgiler, saygılar...

Üye
    apomek Avatarı

Son Giriş
    26.08-2017
    Saat
    20:52
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    10

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @bilyjoe82

sitede ayni hastaligi yasayanlarin tecrubeleri var..bilgi edinin bence...baslik altinda..

2008 oncesi - Avasküler nekrozdan emekli olunabilir mi?