Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SEREL Avatarı

Son Giriş
    06.10-2016
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    medipol fethi kılıçarslan dı. şimdi sabri demircan florance nightingale de

Üye
    ttggccee Avatarı

Gerçek Adı
    Tuğçe
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Benim doktorum da Fethi Bey. Tam olarak neden değiştirdin. Abimin pilindede attımlar oluyır. Ayrıca benimde pilim var ve benide 13 kez ard arda şokladı. Pillerde mi hata vardı acaba? Herkesin mi kalbinde aynı sorun?

Üye
    SEREL Avatarı

Son Giriş
    06.10-2016
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana pili takan doktor ve hastane farklıydı. sonrasında fethi beye gittim ama fayda göremedim daha kötü oldum . benim pilim dddr sizinki nasıl bilmiyorum. pillerde hata oranı neredeyse 0 oluyor . önemli olan ayarı yapan kişinin size uygun modu bulması. ben şu anda günde 3 yada 5 kez vurduğunu hissediyorum. doktorum bununla yaşamaya alıştır kendini pili unut dedi bende öyle yapıyorum.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    201
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

Sayın SEREL,

Kalp pilleri son derece teknolojik ve marifetli cihazlardır ancak her cihaz kullanıcısının maharetiyle sınırlıdır.

Kalp pili ilk takıldığında çok temel ayarlarla devreye sokulur. Pilin ve elektrodun adaptasyonu için 3-4 ay beklenir. Sonrasında hem pil ömrünü uzatmak, hem de hastanın konforu için pilin "ince ayarı" yapılır. Bu ayarları bu işten anlayan teknik personelin veya deneyimli bir hekimin yapması gerekir.

Kişisel deneyimim olarak; ne yazık ki İstanbul'da pil takan doktorların büyük çoğunluğu bu kısmı ya bilmez, ya da umursamaz. Firmaların teknik personeli de genellikle yeterli bilgi ve donanıma sahip değildir.

Size takılan DDDR pil, en yüksek fonksiyonlu pildir. Kalbin hem kulakcık, hem karıncığından uyarır. Eğer düzgün çalışan bir kulakcık sinüs ritmi varsa onu esas alarak karıncığı da uyarır. Ayrıca bu piller "Rate responsive" yani, gereksinime göre kalp hızını arttırıp, azaltan pillerdir. Bu fonksiyonların tümünün işlevsel ve düzgün çalışması için pilin çok iyi programlanması lazım. Tüm bunlara rağmen yine pile bağlı bazı şikayetler olabilir.

Bu arada, pil takılı kişiler fiziksel egzersiz yapabilir mi? Yapabilir ancak pilin takılı olduğu taraftaki kolunu kollaması önerilir. Kolu fazla gerdiren, zorlayan hareketlerden sakınmak gerekir. Aşırı hareket pilin elektroduna zarar verebilir.

Şimdi diyeceksiniz ki ben bu işi nasıl çözeceğim. Bana sorarsanız Medtronik firmasının İstanbul ofisini arayarak şikayetlerinizi iletin ve doğru dürüst takip için önerecekleri bir doktora gidin. Altınızdaki Ferrari bile olsa, balans ayarı yapılmazsa sarsılarak gider. Bu iş de biraz öyle...

Üye
    zynox Avatarı

Son Giriş
    29.01-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba bende yaklaşık 4 ay önce kalp krizi geçirdim,2 adet stent takıldı ve 1 ay önce crt-d pil takıldı.
    Bir ay önce malulen emekliliğe başvurdum SGK beni Bursa şevket yılmaz hastanesi ne sevk etti orda heyete girdim sonuç %100 oran verildi dendi evrak SGK ya gidince SGK bu sefer beni Uludağ üniversitesi tıp fakültesi ne sevk etti şuan ordaki eko ve efor tarihini bekliyorum ayın 31.de onları da yaptırıp hocaların imzasına kalicak iş bakalım sonuç ne olacak merak ediyorum.benim e-f oranim %20-25 sizinki kaç acaba

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun kardeşim. Allah c.c. ömrünü hayırlara vesile kılsın inşallah. itiraz et kardeşim.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    201
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: zynox Mesajı Gör
    benim e-f oranim %20-25
    Sizi doğrudan malülen emekli etmeleri lazım.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sedatgedik Mesajı Gör
    itiraz et kardeşim.
    Neye itiraz etsin. Zaten %100 vermişler.

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @MeTePe
    Sgk ya emeklilik başvurusu.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12