Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 61 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Başgedikli Avatarı

Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    13:42
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @sedatyalçın Hayırlı olsun kardeşim.Yardımcı olabildiysek ne mutlu.
    @algaNihat bende kalem hanımın yorumuna katılıyorum.Maluliyet için alınan raporda zaten herhangi bir oranlama yapılmaz.Sadece hastalıklar ve bu hastalıklara ait bulgular yer alır.Bu hastalıkları, Bölge sağlık kurulu maluliyet yönünden değerlendirip,belirlediği kriterlerin,kişide mevcut olup,olmadığına bakar.Engelli haklarından faydalanmanız için gerekecek olan rapor ise engelli sağlık kurulu raporudur.Zaten raporda ne amaçla kullanacağınıza dair bölümler ve heyetten çıkan oran,özür durumu,istihkam alanları,çalışıp,çalışamama,ağır özürlü yada değil,sürekli yada süreli gibi bilgileri ihtiva eder.Yani maluliyet tesbiti için alınan raporu,28. madde kapsamında erken emeklilik için kullanmak mümkün fakat,engelli kimliği ve diğer engelli haklarından faydalanmak için kullanmak mümkün değildir.Bu haklardan faydalanmak için,usulüne uygun engelli raporu almak gerek.

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    08:20
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@Başgedikli Kardeş, ''Maluliyet için alınan raporda zaten herhangi bir oranlama yapılmaz'' maluliyet tesbiti için alınan raporu,,28. madde kapsamında erken emeklilik için kullanmak mümkün demişsiniz. %'lik oran yazılmayan malüliyet tepit raporuyla SGK erken emekliliğe karar verebiliyorsa, benim %46 oranlı verilmiş olan raporumla engelli haklaran'dan yararlanamayacak olmam haksızlık ve çok saçma bir uygulama deyilmi

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:58
    Yaşadığı Yer
    KÜBA
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    14

@Ufukalp

şimdi ben 15 sene sigortalılık 3960 emekli olmayı planlıyorum zamanım geldiginde 28 maddeden emekli olamayacakmıyım ilk önce malulenmi diye yollayacak sgk sevk edecek sonradan 28 maddemi devreye girecek ben kaç kişinin direk 28 maddeden emekli olanı çok gördüm ssk bagkur
    not: sigorta girişinden önce %80 raporum mevcut zamanım geldiginde %60 ve üstü alırsam 15 sene sigortalılık süresiyle ve 3960 la emekli olmayı planlıyorum ufukalp

Üye

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KÜBA
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    14

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Ufukalp Mesajı Gör
    @paranoya
    28.maddeden de olsa eldeki mevcut rapor kabul edilmiyor ve kurum sevkiyle gidiliyor, ve rapor emeklilik açısından değerlendiriliyor.
    Maluliyet değerlendirmesinden farkı, maluliyet cetvelindeki hastalık listesinde olma şartı yok sadece, ikisinde de hastanece belirtilmiş, teşhis, tanı ve tetkikleri sgk yüksek sağlık kurulu değerlendiriyor.
    Zaten 28. madde de deseniz sgk önce maluliyet için sevk ediyor red gelince aynı rapor 28. maddeye göre değerlendiriliyor, sgk bunu oturtmuş durumda ve direkt 28. madde kapsamında zaten sevk yapmıyor kolay kolay.
    kuyuya bir taş atıyorsunuz cvp vermiyosunuz

Üye
    Başgedikli Avatarı

Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@paranoya 28. maddeden emeklilik için sevk edilebilirsiniz.Sgk çoğu ilde 28. maddeden başvurularda önce başvuranı 25.maddeden değerlendirmek üzere hastaneye sevk ediyor.Burada iş birazda size düşüyor,Ben 28.maddeden emekli olmak istiyorum,sevkimi buna göre yapın diye ısrarcı olursanız ve dilekçenizde 28.maddeden emeklilik için sevk edilmek istiyorum diye açıkca yazarsanız,sizi 28.maddeden sevk ederler.Yani bu sizin bu işlerde bilgi ve ısrarınızada bağlı bir durum.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

@algaNihat
    Evet maluliyet tesbiti için alınan rapor ile, engelli sağlık kurulu formatı gereken haklardan faydalanamazsınız.
    Ancak aynı rapor ile hastanece belirtilen teşhis tanı ve tetkiklere dayanılarak 28. madde değerlendirmesi kurumca yapılmaktadır.
    @paranoya
    Burada hiç bir zaman asılsız iddialarla kuyuya taş atıp suyu bulandırma peşinde olmadım, mümkün mertebede yardımcı olma amacından da hiç sapmadım. Orada sgk nın yanlış da olsa genel bir uygulamasından bahsettim ve yazdıklarımın her zaman arkasındayım.
    Rahatsızlandığımdan birkaç gün girememiştim hepsi bu, ama maşaallah 7/24 burada olma ve her soruya karşılık verme zorunluluğum varmış gibi öyle bir yazmışsınız ki hayret etmemek elde değil.
    Size göre ben kuyuya taş atıp berrak suyu bulandıran biriyim ve daha önce de bu tür bir diyalog geçti aramızda. Ben bunu unutup insanca cevap vermeye çalıştıkça siz işi iyice sapıtıyorsunuz.
    Bundan sonra kesinlikle muhatabım değilsiniz, ben gerçekten ihtiyacı olan kardeşlerimle fikir alışverişi için buradayım, sizin gibi gereksiz polemik yaratma peşinde olanlara harcayacak en ufak bir zamanım yok.

Üye
    castello Avatarı

Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba bağkurluyum erken yaşlılık emekliliği için başvuru yaptım hasteneye durum bildiiri raporu almak için sevk edildim.Rahatsızlıklarım restip edilip sgk ya bildirldi ama herhangi bir puanlama yapılmadı.aradan 3 ay geçdi,kden sonra tarafıma sgk dan 28/5 maddesine göre sgk bana yüzde 24 oran vermiş ama hangi hastalığa ne oran vermiş belli değil.Netice olarak red kararı çıkdı.Bundan sonra nasıl bir yol izlemem gerek bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden herkese teşekkür ederim

Üye
    Başgedikli Avatarı

Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@castello Sizdeki mevcut hastalıklar nelerdir?Daha önceden bu hastalıklar için özür oranını belirtir bir rapor aldınız mı?Bu hususları belirtirseniz,aldığınız oran hakkında daha net cevaplar yazılabilir.Sgk nın bu raporuna itiraz etmeniz için,dosyanızın Yüksek sağlık kurulunda görüşülmesini dilekçeyle isteyebilirsiniz.Yüksek sağlık kurulunun,sizin durumunuzla alakalı görevini aşağıya yazdım.

MADDE 7 – (1) Kurulun görevleri şunlardır:

a) Kanunun 58 inci maddesinin beşinci fıkrası uyarınca, Kurum Sağlık Kurulunca verilen kararlara karşı ilgililerin itirazlarını inceleyip karara bağlamak.

Üye
    castello Avatarı

Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Başgedikli

ilk defa başvuru yapdım sgk dan beni ünv hastenesine sevk ettiler ,hastanede hangi hastalıkalrım olduğu soruldu bel fıtığından ameliyat olmuştum fakat tekrar nüks etti bunu mr la kanıtladık rapora yazıldı tesadüfen mr çekilince as hastalığıda olduğu ortaya çıkdı bununla ilgilide fizik tedavi son durumu rapora yazdı genel cerrahi safra kesesi olmadığını yazdı birde askerdeyken sağ omuz çıkığından bir amlty olmuşdum onuda kanıtladık hareket kısıtlılığı vardı oda yazıldı fakat bunların hiç birine oran yazmadı hastane .Biz burada tespit yapıyoruz puanlamayı sgk yapçak dediler netice 24 oldu durum bu

Üye

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KÜBA
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    14

bel fıdıgından rapormu verirler benimde başım agrıyor
    @Başgedikli
    şimdi ben 3960 günle emekli olabilecekmiyim 15 yıl sigortalılık süresiyle ..sigorta girişimden önce 2022 maaşı için %80 rapor almıştım 2015 te memur oldum 3960 günle emekli olabilecekmiyim 15 yıl sigortalılık süresiyle

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

@castello
    Ben olsam hiç bir şekilde itiraz etmem, saydığınız tüm o rahatsızlıklar için bu oranın üzerine çıkmanız, hele hele %40 ı bulmanız imkansız.

Üye
    castello Avatarı

Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: paranoya Mesajı Gör
    bel fıdıgından rapormu verirler benimde başım agrıyor
    @Başgedikli
    şimdi ben 3960 günle emekli olabilecekmiyim 15 yıl sigortalılık süresiyle ..sigorta girişimden önce 2022 maaşı için %80 rapor almıştım 2015 te memur oldum 3960 günle emekli olabilecekmiyim 15 yıl sigortalılık süresiyle
    tedavisi olmayan fıtıklara yakalanırsın inş

Üye
    Başgedikli Avatarı

Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@castello Beddua etmeyelim.Neticede Allah kimseyi hastalıklarla sınamasın.Dert verip,derman aratmasın İnşallah.Bel fıtığından dolayı,kırıklara ve basılara,ameliyat durumuna göre oran veriliyor.Bu oranlar genellikle %7 ila %13 arası oluyor.As hastalığı için,vücuttaki etkilenmeler dikkate alınıyor.Yani açıkcası bu hastalıklardan dolayı almış olduğunuz %24 oran yerinde görünüyor.Daha fazla oran almanız mümkün değil bu şartlarda.
    @paranoya Memurluğa başlamadan önce engel durumunuz var ve raporunuz bunu kanıtlıyor zaten.Dolayısıyla 15 yıl sigortalılık süresi ve 3960 gün prim şartı ile %80 özür durumundan dolayı 28.madde kapsamında emekli olursunuz.Fakat emekli olmak için,bu süre dolduğunda,tekrar hastaneye sevk edilerek,rapor almanız istenir.Bu alacağınız rapor Sgk sağlık kurumlarınca onaylanır ise,emeklilik işleminiz gerçekleşir.

ENGELLİ MEMURLAR İÇİN EMEKLİLİK TABLOSU

emekli memur - Bağkur malulen emeklilik başvurumu reddetti, 28. maddeden emeklilik istedim..?

Üye
    castello Avatarı

Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Başgedikli

ilginiz için teşekkürler ben yinede yüksek sağlık kurulunda bir şansımı deneyeyim diyorum

Üye
    Başgedikli Avatarı

Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tabi kardeşim.Denemekten bir zarar gelmez.En azından tüm yolları denediğin için,kendini daha rahat hissedersin.

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon